Chci zhubnout

Chci zhubnout

Přání, které vede lidi do lékáren nebo k podomním prodejcům pro zázračné pilulky, koktejly. A když ne, tak alespoň k prolistování časopisů k nastudování nejnovějších diet. Jednou vede k vyloučení příloh všeho druhu, jednou k extrémnímu zásobování těla pouze jedním druhem potravin, třeba celerem.

Vše má jedno společného jmenovatele = extrémy není možné provozovat dlouhodobě. A tady nastává ten oříšek. Aby se dal rozlousknout, je potřeba si položit zásadní otázku:

Chci zhubnout dvě kila do šatů na ples a pak mi to bude zase jedno?

Fajn, pak stačí pár dní omezit mlsání, zmenšit porci příloh, chodit ob den běhat nebo na rychlé procházky a šaty padnou jako ulité.

Chci zhubnout o dvě – tři velikosti? Nebo dokonce desítky kilogramů?

Pak je nutné změnit svůj životní styl a postoj komplet. A to nebude mávnutním proutku. Je potřeba mít opravdu silnou motivaci a fakt CHTÍT. Žádné “jdu to zkusit”, s tím se člověk daleko nedohrabe, protože už si předem otevírá zadní vrátka. Jdu to zkusit = předem si říkám, že to jen zkusím a při prvním nezdaru nebo obtížích to vzdám, přeci to jdu jen zkusit…

Trvalé výsledky chtějí odhodlání a pomoct vám v něm může někdo, kdo vám podá pomocnout ruku a povede vás za vytouženým cílem – zhubnutím a hlavně udržením váhy.

Na téhle cestě totiž nejde zdaleka jen o to, že byste měli najednou jíst méně. Naopak, zrovna u žen často platí, že energetický příjem zvyšujeme, i když jen v určitých živinách.

Je potřeba k jídlu i životu přistupovat jinak a odstranit ze svého života TO, CO VÁS NYNÍ PŘIVEDLO K NABRÁNÍ PŘEBYTEČNÝCH KILOGRAMŮ.

Nenabrali jste určitě kila nebo desítky kil přes noc a po celou dobu jste jeli s nějakými vzorci chování, které vás přivedly k nadváze nebo obezitě. A tyhle vzorce jsou to, co je potřeba změnit, přepsat je na nové vzorce. Někdy je to fuška, neříkám, že ne, ale radost z toho, když dokážete velký věci je opojná a dodává sebevědomí i jiskru do oka.

Je potřeba začít smýšlet jinak o jídle jako takovém, o tom proč a čím se sytíme, jak žijeme ve vztahu, rodině, kde jsme nebrali jaká přesvědčení o sobě, proč jíme jak jíme – schováváme se za jídlo, opovrhujeme jím a bereme jej jako nutné zlo…co pro nás znamená pohyb, odpočinek… A takhle bych mohla pokračovat dlouho.

Chtít trvale zhubnout = začít nový život. Bez legrace…

 Jestli do toho chcete jít, najděte si parťáka – průvodce a letos už to nezkoušejte. Jděte do toho naplno, tenhle rok bude trvalým změnám nakloněn.

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pečuji o svou rodinu a pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nejen nadváhu, ale odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy. Velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Inspirovat se můžete třeba řešit zdravé a levné rodinné večeře ZDRAVÉ A LEVNÉ VEČEŘE>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a také POHÁDKA PRO DĚTI, která už inspirovala tisíce dětí a rodičů a naučila nejen malé strávníky, co je pro jejich bříška dobré. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře