Chci zhubnout

Chci zhubnout

Přání, které vede lidi do lékáren nebo k podomním prodejcům pro zázračné pilulky, koktejly. A když ne, tak alespoň k prolistování časopisů k nastudování nejnovějších diet. Jednou vede k vyloučení příloh všeho druhu, jednou k extrémnímu zásobování těla pouze jedním druhem potravin, třeba celerem.

Vše má jedno společného jmenovatele = extrémy není možné provozovat dlouhodobě. A tady nastává ten oříšek. Aby se dal rozlousknout, je potřeba si položit zásadní otázku:

Chci zhubnout dvě kila do šatů na ples a pak mi to bude zase jedno?

Fajn, pak stačí pár dní omezit mlsání, zmenšit porci příloh, chodit ob den běhat nebo na rychlé procházky a šaty padnou jako ulité.

Chci zhubnout o dvě – tři velikosti? Nebo dokonce desítky kilogramů?

Pak je nutné změnit svůj životní styl a postoj komplet. A to nebude mávnutním proutku. Je potřeba mít opravdu silnou motivaci a fakt CHTÍT. Žádné “jdu to zkusit”, s tím se člověk daleko nedohrabe, protože už si předem otevírá zadní vrátka. Jdu to zkusit = předem si říkám, že to jen zkusím a při prvním nezdaru nebo obtížích to vzdám, přeci to jdu jen zkusit…

Trvalé výsledky chtějí odhodlání a pomoct vám v něm může někdo, kdo vám podá pomocnout ruku a povede vás za vytouženým cílem – zhubnutím a hlavně udržením váhy.

Na téhle cestě totiž nejde zdaleka jen o to, že byste měli najednou jíst méně. Naopak, zrovna u žen často platí, že energetický příjem zvyšujeme, i když jen v určitých živinách.

Je potřeba k jídlu i životu přistupovat jinak a odstranit ze svého života TO, CO VÁS NYNÍ PŘIVEDLO K NABRÁNÍ PŘEBYTEČNÝCH KILOGRAMŮ.

Nenabrali jste určitě kila nebo desítky kil přes noc a po celou dobu jste jeli s nějakými vzorci chování, které vás přivedly k nadváze nebo obezitě. A tyhle vzorce jsou to, co je potřeba změnit, přepsat je na nové vzorce. Někdy je to fuška, neříkám, že ne, ale radost z toho, když dokážete velký věci je opojná a dodává sebevědomí i jiskru do oka.

Je potřeba začít smýšlet jinak o jídle jako takovém, o tom proč a čím se sytíme, jak žijeme ve vztahu, rodině, kde jsme nebrali jaká přesvědčení o sobě, proč jíme jak jíme – schováváme se za jídlo, opovrhujeme jím a bereme jej jako nutné zlo…co pro nás znamená pohyb, odpočinek… A takhle bych mohla pokračovat dlouho.

Chtít trvale zhubnout = začít nový život. Bez legrace…

 Jestli do toho chcete jít, najděte si parťáka – průvodce a letos už to nezkoušejte. Jděte do toho naplno, tenhle rok bude trvalým změnám nakloněn.

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.