Co si sbalit s sebou pod stan k jídlu

Jedeme na vodu.

 

Já nejsem rodilý skaut ani vodák, poprvé jsem byla na vodě v 35 a to už se moc novým kouskům nenaučíš a náturu nepředěláš :-). Ale jako dítěti by se mi to určitě strašně líbilo, byla bych nadšená, tak jedeme na voduse kousnu a dopřeju to alespoň své dceři a můj muž, rozený vodák, to mé blblání na randál v kempu, otlačený bok po noci ve stanu a šílené jídlo jednou za rok s láskou přežije :-).

voda

Přesto jsem šla do sebe a po špatném špatném zážitku s kvalitou, nebo spíš nekvalitou jídla ve vodáckých kempech na Berounce, dělám doma přípravu. Mám pokaždé přísně nakázáno od mého muže 😄 sbalit jen pár nejnutnějších věcí, to je výzva sama o sobě. Pokaždé se snažím, ale pokaždé je to prý pořád moc 😁.

Co teda balím pod stan s sebou k jídlu?

Určitě s sebou upeču domácí chleba, beru polévku v pytlíku a jednu v lahvi. Divíte se, jak může brát výživová poradkyně polévku v pytlíku? Tak na té mojí fakt není ani zrnko špatné, však mrkněte na video a během půl minuty si můžete nachystat pytlíkové polévky s sebou do kempu.

Rozklikni si přípravu polévky v pytlíku zd

Jaké kombinace se třeba dají vytvořit? Aneb polévka z pytlíku na 5 způsobů

Vloni jsme jeli jenom na skok, takže jídla jsme s sebou nepotřebovali moc a stejně si každý den musí člověk něco koupit, to je jasný. Na první den jsem brala s sebou cuketové placky a bramboračku bez brambor 🙂 v lahvi. Měla jsem totiž houby a po polévce jen volaly, jenže doma ani brambora a mně se nikam nechtělo. Takže bramboračka s kupou kořenové zeleniny a vločkami. A fakt byla moc dobrá, testla jsem jí hned k dnešnímu obědu, abych věděla, zda byla houby fakt jedlý  🙂 🙂 a nepřišli jsme na to až pod stanem.

A co ještě jinak balím? Pytlíček ořechů, pytlíček slunečnicových semínek, čaje a váhám, zda neupéct nějakou buchtu ještě, jenže mám ten rozkaz sbalit minimum věcí…Možná to risknu :-), mám tu  ještě jedny kukuřičné těstoviny a tuňáka v  plechovce. Ovoce a zeleninu si koupíme těsně před výjezdem, letos už neriskuju sliby svého muže, že v každé vesnici bude “babča”, co nám něco prodá ze zahrádky. Na všechno se dá vyzrát, jen je potřeba být připraven a ne překvapen a to jak ve všedních dnech, tak i těch nevšedních.

S námi letos jedou tyhle

A takhle vypadala čočkajda v ešusu :-).

Tak ahóóój a jezte co nejlépe jak to jde i pod stanem 😉.

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pečuji o svou rodinu a pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nejen nadváhu, ale odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy. Velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Inspirovat se můžete třeba řešit zdravé a levné rodinné večeře ZDRAVÉ A LEVNÉ VEČEŘE>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a také POHÁDKA PRO DĚTI, která už inspirovala tisíce dětí a rodičů a naučila nejen malé strávníky, co je pro jejich bříška dobré. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře