Co si sbalit s sebou pod stan k jídlu

Jedeme na vodu.

 

Já nejsem rodilý skaut ani vodák, poprvé jsem byla na vodě v 35 a to už se moc novým kouskům nenaučíš a náturu nepředěláš :-), ale zase jako musím uznat, že se lepším a rok od roku už se i těším na tenhle pro mě jinak netypický “zájezd” víc a víc. Ale jako dítěti by se mi to určitě strašně líbilo, byla bych nadšená, tak jedeme na voduse kousnu a  i kdyby se mi tak moc nechtělo, dopřeju to alespoň své dceři, protože pro děti obzvlášť v dnešní době to beru jako skvělý zážitek a čas strávený v jednoduchých podmínkách, které leccos prověří.  A můj muž, rozený vodák, to mé blblání na randál v kempu, otlačený bok po noci ve stanu a šílené jídlo jednou za rok s láskou přežije :-).

voda

Přesto jsem šla do sebe a po špatném špatném zážitku s kvalitou, nebo spíš nekvalitou jídla ve vodáckých kempech na Berounce, dělám doma přípravu a tahle příprava se opravdu vyplatí, protože spoléhat se až na to jak to tam bude se opravdu nevyplácí. Zejména člověk, který není zvyklý na hospodskou stravu, neustálé smažení to nese blbě a sem já patřím. Den dva to dokážu nějak zvládnout, ale nedej bože víc, od třetího dne je mi zle, nechutná mi už vůbec nic a s tímhle pocitem značně klesá nálada a to je škoda, takže dělám preventivní opatření.

Co teda balím pod stan s sebou k jídlu?

Určitě s sebou upeču domácí chleba, beru polévku v pytlíku a jednu v lahvi. Divíte se, jak může brát výživová poradkyně polévku v pytlíku? Tak na té mojí fakt není ani zrnko špatné, však mrkněte na video a během půl minuty si můžete nachystat pytlíkové polévky s sebou do kempu.

Mám pokaždé přísně nakázáno od mého muže 😄 sbalit jen pár nejnutnějších věcí, to je výzva sama o sobě. Pokaždé se snažím, ale pokaždé je to prý pořád moc , ale zase jak chcete zcucnout velký bochník chleba, že jo…

Rozklikni si přípravu polévky v pytlíku zd

Jaké kombinace se třeba dají vytvořit? Aneb polévka z pytlíku na 5 způsobů

Skvělý na těhle homemade polívkách je i to, že když je pěkně zabalíte, můžete z nich udělat i milý dárek pro trempy a cestovatele ve svém okolí. Nezabere to moc času, není to plýtvání penězi za cetky tretky a takových milých dárků se dá připravit vícero. Můžete mrknout na tipy s dárky, které pro své okolí dělávám já v tomto článku.

Když jsme jeli na vodu jenom na skok,  jídla jsme s sebou nepotřebovali moc a stejně si každý den musí člověk něco koupit, to je jasný. Na první den jsem brala s sebou třeba cuketové placky a bramboračku bez brambor 🙂 v lahvi. Měla jsem totiž houby a po polévce jen volaly, jenže doma ani brambora a mně se nikam nechtělo. Takže bramboračka s kupou kořenové zeleniny a vločkami. A fakt byla moc dobrá, testla jsem jí hned k dnešnímu obědu, abych věděla, zda byla houby fakt jedlý a nepřišli jsme na to až pod stanem.

A co ještě jinak balím? Pár pytlíčků ořechů na svačiny, pytlíček slunečnicových semínek, čaje a nějaké suché sušenky a většinou váhám, zda neupéct nějakou buchtu na první dva dny ještě, jenže mám ten rozkaz sbalit minimum věcí…Možná to risknu :-), mívám s sebou ještě jedny těstoviny a tuňáka v  plechovce. Ovoce a zeleninu si koupíme těsně před výjezdem, letos už neriskuju sliby svého muže, že v každé vesnici bude “babča”, co nám něco prodá ze zahrádky. Na všechno se dá vyzrát, jen je potřeba být připraven a ne překvapen a to jak ve všedních dnech, tak i těch nevšedních.

S námi letos jedou tyhle

A takhle vypadala čočkajda v ešusu :-).

Tak ahóóój a jezte co nejlépe jak to jde i pod stanem 😉.

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.