Štěpánčina cukrátka

- tak trochu jiné vánoční pečení a mlsání -

Zamlsat si na Vánoce...?

A k tomu zdravěji a nezanechat přitom na svém těle nechtěné stopy?

 

Je to vůbec možné?

Ano, je.

 

Je to o surovinách, přístupu k mlsání i množství, kolik toho sníme.

Je potřeba dodržet určitá pravidla, abychom za pár dní nenasekali  škodu na těle a zdraví a naopak si užili žádoucí odpočinek a pohodu v kruhu rodinném.

 

Naučím vás, jak si upéct mňamózní cukroví bez velkého hřešení a také jak to udělat, abyste přes Vánoce nenafasovaly nechtěné faldíky 🙂

  • Líbilo by se vám naučit se používat zdravější suroviny nejen na vánoční pečení?
  • Chcete si pochutnat na dobrém domácím cukroví?
  • Jste mlsní, ale nevíte jak zkombinovat pochutnání si se zdravými surovinami?

 Ukážu vám, že mlsat se dá i bez hříchu. 

Jak to uvnitř kuchařky vypadá?

Pojďte provonět svůj domov.

 A také zjistit, jak upéct tradiční české vánoční cukroví netradičně a z toho netradičního udělat tradiční i pro další generace.

Kdo vám tahle cukrátka přináší?

Jsem maminka, výživová poradkyně a taky nadšená kuchtička a mlsná koza.

A když se tohle všechno dá dohromady, padají z toho recepty, vzdělávací ebooky i programy pro úpravu váhy pro ženy.

Jsem autorkou několika publikací, pracuji s ženami na úpravách váhy a stravovacích návyků v jejich prospěch, vedu veřejné kurzy vaření pro dospělé i děti a ve školách projektové dny pro děti jako osvětu na téma zdraví, strava a pohyb. 

Co se v kuchařce Štěpánčina cukrátka naučíte?

  • Upéct 11 druhů nejen vánočního cukroví zdravěji.
  • Používat jiné druhy mouky pro pečení.
  • Osladíte si také zdravěji.
  • Naučíte se zapojit do pečení i ovoce.
  • Zboříte mýty, že co je zdravé, není dobré.
  • Naučíte se, že není třeba péct haldy cukroví, které pak v lednu budete potit v posilovně, nebo ho vyhodíte kachnám.
  • Zjistíte, že spoustu receptů můžete použít i pro ozvláštnění svačin, nebo jimi potěšit hosty na dětské narozeninové party.

V předchozích dvou letech se podle Štěpánčiných cukrátek upekly desítky nebo spíš stovky kil vánočního cukroví a péct začali i naprostí začátečníci.

 

Proč?

Protože tahle cukrátka jsou snadná, zdravější a vynikající.

Přiznám se, že jsem před vyzkoušením měla dost pochybnosti o tom, jak může být vánoční cukroví dobré a chutné, tak jak znám, ze zdravých surovin. Tak jsem poprvé vyrazila na nákupy javorového a agávového sirupu, celozrnné mouky apod. Miluju překvapení a tyhle dobroty tedy překvápkem byly. Skvěle se se surovinami pracovalo, těsto u všeho krásně drželo. Ale ta chuť! Je to fakt strašně dobrý. Co oceňuji je velmi dobře popsaný postup a vychytávky. I pro úplné začátečníky. Je jasné, že Štěpánčiny dobroty už mají u nás místo o Vánocích. A víte co, sirupy a spol už mají místo na polici a je jasné, že jsem se jich bála zbytečně. Začínám měnit přístup k vaření a pečení. Díky moc za inspiraci 🙂
Ivana CikánkováRealitní expert, www.ivanacikankova.cz
Štěpánčina vánoční kuchařka je prostě skvělá. Obměněné recepty na tradiční vánoční cukroví jsou perfektním nápadem. Nadchne i takové kuchařky jako já, které nejsou příliš zdatné, recepty jsou podrobně popsané a nafocené, takže určitě nic nezkazíte. U mě zatím vedou Mouřenínci.
Veronika Mašínová, maminka a kreaitvní tvůrkyně webůwww.veronikamasinova.cz

 Štěpánčina cukrátka jsou tištěná kuchařka.

Sešitek pro každou hospodyňku plný receptů nejen na vánoční cukroví.

Již více jak 1000 českých a slovenských hospodyněk peklo podle Štěpánčiných cukrátek a mnoho domácností tak začalo zakládat novou vánoční tradici. Mlsání střídmě, zdravěji a lehčeji a z toho mám velikánskou radost.

 Přidal se už kde kdo... maminky, mladé svobodné dívky i babičky.

A kuchařku Štěpánčina cukrátka můžete mít i vy.

 Stačí kliknout níže na tlačítko a Štěpánčina cukrátka přijdou v balíčku k vám domů recepty na mlsání bez hříchu  namísto jedné vánoční kolekce nevalné chuti z nezdravých surovin poletí k vám.

Tak jsem si říkala, že letos fakt péct nebudu. Ale ono to nešlo. Ty to cukroví, Štěpánko, líčíš tak, že voní i z obrazovky. Takže špaldové linecké, žabí hubičky a ovesno-ovocné sušenky už mám v krabici a chystám se na další. Teď to jen všechno uchránit - hlavně sama před sebou. Chutná to totiž úžasně!
Klaudie Fachinelli, maminka a rádce ženám na cestě k vytouženému miminkuwww.cestykditeti.cz
Jedním slovem: DĚKUJI! Miluji cukroví, jenže kdo se jím má cpát, když se mu zase zhorší ekzém i trávení? Proto poslední roky vyhledávám zdravé varianty, u kterých nemusím tyto věci řešit. Kuchařka Štěpánčina cukrátka mě okamžitě nadchla! Je to přesně to, co jsem hledala. Vše na jednom místě - přehledné a výborné recepty na zdravé mlsání, doplněné krásnými fotkami. Letošní pečení a následné mlsání u pohádek si díky této kuchařce vychutnám bez výčitek svědomí. Opravdu ze srdce děkuji!
Jaromíra Bednářová, tvůrkyně projektu pro hravé vzdělávání dětíwww.skolazvesela.cz

Běžná cena za kuchařku je

 222 Kč/10 Euro + poštovné 

Mějte letos lepší cukroví než Bláža odvedle a oslňte při rodinné sešlosti novým způsobem vánočního pečení. I tchýni spadne brada ☻.

Dostanete recepty na mlsání bez hříchu  namísto jedné vánoční kolekce nevalné chuti z nezdravých surovin.

 

 

Podělit se můžete také s kamarádkou, mamkou, ségrou, nebo věnovat jako dárek pro paní učitelku :-). Vždy však odesíláme na jednu poštovní adresu.

 

Můžete využít výhodnou objednávku více ks, ať můžete inspirovat i své okolí.

 

2 ks za 400 Kč + jedno poštovné 49 Kč

3 ks + 1 ZDARMA za 666 Kč + poštovné 69 Kč.

Využít můžete i osobního vyzvednutí v Praze 1.12. od 15 do 19 hodin v kavárně MyRaw Café v Praze a přijít se osobně seznámit, strávit milý čas, třeba i s dětmi :-).

Vytištěné kuchařky budeme rozesílat od 28. 11.  tak, aby k vám dorazily co nejdříve a příprava na pečení mohla proběhnout včas.

Něco se nedaří? Potřebujete poradit? Pak se na mě neváhejte obrátit na poradna@stepankacapova.cz.

Smlsli si už holky, kluci, mamky, taťkové i babičky a dědečkové.

Co na to říkají...?

Tato kuchařská kniha je úžasná. Je z ní cítit, že byla tvořena s láskou. A k tomu, abychom si to hned zkusili. Já miluji vanilkové rohlíčky, ty určitě vyzkouším ve zdravější variantě. Další mou láskou je nepečené cukroví. Protože mám ráda tvaroh, pořád mám aspoň jednu vaničku v ledničce. Tvarohové mouřenínky už jsem vyzkoušela a opravdu mi moc chutnají. Mohou se dělat nejen o Vánocích. Ladislava Judasová
Ladislava Judasová
Musím povedať, že ekucharka je krásna a naozaj motivujúca. Vždy, keď chcem upiecť nejakú zdravú sladkosť, hľadám na internete a zaberie mi to veľa času. Recept neodložím a keď chcem piecť znovu, znovu hľadám. V Štepánčinej cukrátke mám všetky recepty na zdravé sladkosti pokope a ušetrím tak veľa času. Ani som nemala chuť niečo piecť tieto Vianoce, ale už mám :-), ďakujem
Michaela Pisoňováwww.pimi.sk
Kuchařka Štěpánčina cukrátka mi udělala velkou radost 🙂 Splňuje přesně to, čemu já říkám zdravé mlsání. Vyzkoušela jsem a nadšená jsem nejen z toho, jak kuchařka vypadá, ale i z toho, jak to chutnalo :-). Dobrůtky jsou krásně nafocené a popsané a je skvělé, že si člověk může vybrat jak cukroví pečené, tak i nepečené … vybere si prostě každý, mňam!
Lucie Jeschkováwww.jaletim.cz a www.tanecniopacko.cz
Štěpánka je pro mě mistryně v kuchtění a receptů. Já ačkoliv moc nevařím, tak jsem vždy ráda, když mě někdo podsune opravdu velmi lehký, rychlý, kvalitní zdravý a chutný recept, a hlavně abych se s tím dlouho nezdržovala. Je to bomba a jsem ráda, že někdo vyslyšel mé tužby. Dokonce jsem udělala i vánoční cukroví, poprvé, sama. Mňam, fakt lahoda. Děkuji moc Štěpánce za její práci i sobě za překonávání se 🙂
Růžena Nekudováwww.ruzenanekudova.cz