Kurzy nejen vaření pro malé i velké

Pojďte strávit příjemný čas na kurzu vaření, kde se naučíte používat nové suroviny, pestře je kombinovat a ještě se přitom dozvíte spoustu informací o tom, jak podpořit své zdraví a proč to dělat. Každý kurz je originál a peču ho na míru podle skupiny, jaká se sejde.

U dětských kurzů střídáme činnosti tak, abychom spojili manuální práci s výchovou ke zdraví a potěšili jsme přitom chuťové pohárky malých mlsalů.

Chystám pro vás tyto termíny kurzů 

podzim 2018:

22.9. - sobota 10.00 -17.00 kurz pečení kváskového chleba. Naučíme se péct kváskový žitný chléb do formy i bochník ze žitno-špaldové mouky. Na místě si připravíte základ svého žitného kvásku pro další domácí pečení a uvidíte různé fáze kynutí, abyste si hravě poradili s pečením i doma. V mezidobí a ve chvílích čekání na dokynutí pro vás bude mít Štěpánka nachystaný oběd.

6. 10. - sobota 15.00 - 19.00 kurz vaření s luštěninami a bezlepkovými surovinami. Naučíte se používat quinou, amarant, čirok, pohanku, jáhly, různé druhy čočky, cizrnu i fazole tak, aby vám v pokrmech chutnaly a dodaly vám všechny výživové složky.

20.10. - sobota 10.00 -17.30 kurz pečení kváskového chleba. Naučíme se péct kváskový žitný chléb do formy i bochník ze žitno-špaldové mouky. Na místě si připravíte základ svého žitného kvásku pro další domácí pečení a uvidíte různé fáze kynutí, abyste si hravě poradili s pečením i doma. V mezidobí a ve chvílích čekání na dokynutí pro vás bude mít Štěpánka nachystaný oběd.

3.11. - sobota 10.00 -17.30 kurz pečení kváskového chleba. Naučíme se péct kváskový žitný chléb do formy i bochník ze žitno-špaldové mouky. Na místě si připravíte základ svého žitného kvásku pro další domácí pečení a uvidíte různé fáze kynutí, abyste si hravě poradili s pečením i doma. V mezidobí a ve chvílích čekání na dokynutí pro vás bude mít Štěpánka nachystaný oběd.

8. 12. - sobota celodenní kurz vánočního pečení, časové rozmezí bude upřesněno později, omezený počet účastníků na 9 osob tak, aby si všichni napekli a odnesli své vánoční pečivo už hotové domů! V případě většího zájmu vypíšeme i termín na 9.12. tentýž kurz pro další skupinu. REGISTRACE SPUŠTĚNA.

zima 2019:

12. 1. 2019 - sobota 10.00 - 14.00 kurz vaření s luštěninami a bezlepkovými surovinami. Naučíte se používat quinou, amarant, čirok, pohanku, jáhly, různé druhy čočky, cizrnu i fazole tak, aby vám v pokrmech chutnaly a dodaly vám všechny výživové složky.

Chystáme i další termíny pro pečení chleba, kurz zdravé a levné večeře, nebo jak se po Vánocích vrátit do formy - sledujte zápisy do kurzů.

Pokud vás některý z kurzů zaujal, zapište si již termín do diáře, ať jej nepropásnete, budou to jediné kurzy kurzy do konce roku 2018. U vybraných kurzů spuštěna předregistrace.

 

Kurzy vaření se Štěpánčinými zdravými dobrotami

Vaříme chutná a zdravá jídla z luštěnin a bezlepkových surovin

Kurz vaření v centru Prahy, kde se naučí vařit zdravě začátečníci i pokročilí.

Kurz vaření pro dospělé

 Kurz vaření s luštěninami a bez lepku mají velký úspěch a proto vypisuji další termíny. Je tu, s plnou parádou a zaměřením se na v Čechách tolik opomíjenou surovinu, jako jsou

luštěniny.

Pojďte ochutnat chutě, které vás zatím míjely a naučit se vařit všední jídla z jiných surovin.

Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny.

Svou vášeň krotím v kuchyni.

S láskou tvořím recepty a píšu kuchařky a eknihy.

Již proběhly tyto kurzy

Kurzy vaření pro dospělé

- Zdravé a pestré svačiny nejen pro děti

- Zdravé rychlé večeře

Kurz pro malé kuchtíky 

Kurz pro malé kuchtíky -  vaříme a pečeme zdravě a učíme se proč zdravě jíst.

děti 4-6 let a děti 6 -11 let

Zdravé sladkosti aneb co dělá cukr v našem těle

děti 4-6 let a děti 6 -11 let

Máme mlsné pusy a přesto nemusíme skoupit cukrárnu. Jak na zdravé sladkosti a proč si pečlivě vybírat, tak o tom si popovídáme s dětmi při sladkém kurzu pro malé kuchtíky. 

Jak děti naučit mít rád zdravou stravu.