Mrkvová pomazánka se semínky

Dneska si uděláme mrkvovou pomazánku, která moc chutná i malým strávníkům a doplníme do ní i zdraví prospěšné tuky, které navíc prospějí našemu vyprazdňování. S kvalitním kváskovým chlebem, nejlépe žitným, to bude výživná i moc dobrá svačina.

Svačina, která  přinese užitek nejen tomu, kdo trpí na zácpu.

Potřebujeme:

2 mrkve střední velikosti

1 žervé nebo polotučný tvaroh – cca 100 g

1 polévkovou lžíci slunečnicových semínek

1 lžíci lněných semínek

asi půl čajové lžičky olivového oleje, plus pečivo na namazání.

 

Postup:

Nejprve si do misky nebo hlubokého talíře najemno nastrouhejte mrkev, zakápněte ji olivovým oleje, přisypte namletá nebo v drtiči rozmixovaná slunečnicová a lněná semínka a promíchejte spolu. Poté přidejte žervé nebo tvaroh a opět promíchejte. V případě použití žervé již není nutné solit, tvaroh přisolit můžete, ale POZOR, jen opravdu velmi mírně, neučte děti příliš slaným chutím.

Proč semínka namlít? Že byste si s nimi poradili? To určitě ano, ale abyste zejména z těch lněných získali maximum, je potřeba, aby byly opravdu dobře nadrcená, což většinou zuby moc nezvládneme, rozkousneme jej jen částečně a polykáme je téměř celé. Jejich efektu blahodárných omega3 mastných kyselin pak nevyužijeme a nepodpoří pak ani naše vylučování a čištění tlustého střeva. I na to je potřeba dbát u dětí, bohužel se často setkávám s tím, že i děti trpí zácpou a vždy jde o špatné stravovací návyky a pitný režim.

Dobrou chuť.

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nadváhu, odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy, velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Jako první vznikla tzv. polévková, která pomáhá řešit zdravé a levné rodinné večeře Polévky jako od maminky>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a nejnověji také POHÁDKA PRO DĚTI. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře