Projektový den ZŠ Na Chodovci s Markétou Hrubešovou

Další projektový den s projektem Pestrá strava bez zbytečné chemie proběhl na základní škole ZŠ Na Chodovci, v Praze 4. Škola nám zapůjčila krásně vybavenou kuchyňku a dětem se tak snadno pracovalo, navíc od nás dostaly zástěry a kuchařské čepice a děti si připadaly jako kuchtíci profíci :-).

 

Samostatný nákup

Než jsme začaly s dětmi kuchtit, vylosovaly si skupinky dětí recept, podle kterého dál tvořily své svačinky a se seznamem si došly na nákup ke stolu, kde jsme měly vyložené potraviny od štědrých sponzorů. Děti to moc bavilo, cítily se zodpovědné za svůj nákup a také zjistily, jak která potravina vypadá. Přeci jen dnes pouštíme děti málokdy někam samotné a zařídit nákup už je role, kterou zastane jen ten, kdo se ničeho nezalekne.

I nejedlíci ochutnávají

Pestra strava

Na projektových dnech se mi moc líbí, jak přestože s dětmi tvoříme stejné receptury, pokaždé to dopadne trochu jinak a přitom skvěle. Děti “okoření” své svačinky svou náladou, radostí z práce i těšením se na dobrou a zdravou svačinu. Vždy se najde pár dítek, které se bojí ochutnat některé potraviny, neznají červenou čočku, cizrnu, papayu, ale nakonec se většina z nich osmělí a zjistí, že si pochutnaly na další dobrotě. Naprostá většina dětí jen potřebuje s jídlem pracovat, mluvit o něm, pochopit souvislosti zdravé stravy a potřeb těla a pak se již nebojí ochutnávat nové potraviny a nové chutě nejen svačin.

pestra strava

Pestré svačiny

A vznikly nám krásné a pestré svačiny, na kterých si daly děti záležet a ke kterým si později vytvořily i reklamy tak, aby se naučily, že svůj výtvor musí i řádně odprezentovat. Děti kreslily, vymýšlely poutavé názvy a mohly jsme tak vidět

svačiny s názvy: 

Avokádo má nás rádo

Tunák na moři

Těstovinovo – zeleninová duha

Cyklistova čočková pomazánka

 řepová pomazánka těstovinový salát čočková pomazánka

tunakova pomazanka avokádová pomazánka

A měly jsme i VIP hosta

Tentokrát mezi nás také zavítal VIP host, herečka, paní Markéta Hrubešová, a pomáhala nám s dětmi tvořit svačiny, povídaly jsme si ve skupinkách o používaných potravinách a děti měly radost, že mohly na vlastní oči vidět známou osobnost a na konci projektového dne od nás získaly diplomy a vařečky pro kuchtíky a od paní Markéty i fotky s podpisy. Nadšení tak sálalo všude okolo, protože byly plná bříška, plno nových zážitků a iformací a ještě dárky k tomu.

Marketa Hrubesova

Moc jsme si to s dětmy užily a těšíme se na další projektové dny v českých a moravských základních školách.

Líbil by se vám projektový den i ve vaší škole?

logo-pestra-strava

Pro Prahu přilehlé části severního okraje Prahy mě můžete kontaktovat na poradna@stepankacapova.cz, ráda jej pro vaše děti připravím.

Pro ostatní části republiky se obracejte na koordinátorku projektu ZDE

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.