Proteinové placky s quinoou na svačinu či večeři

Proteinové placky s quinoou na svačinu či večeři z toho, co nám dala příroda

Taková proteinová bomba, z přírodních surovin, bez nějakých pofidérních instantních prášků. Pro sportovce, pro běžné strávníky, pro hubnoucí ideál. Placky, které vám přijdou vhod na svačinu, před tréninkem, na večeři, nebo i na výlet.

100 g barevné quinoy
6 vajec
100 g polenty
1 kapie
1 velká mrkev
1,5 ČL kypřícího prášku
0,5 ČL soli
1 PL lahůdkového droždí
1 – 2 jarní cibule

Quinou spařte dvakrát vroucí vodou a propláchněte v sítku a poté vařte 12 -15 min při střední teplotě. Po uvaření ji zchlaďte a nechte vykapat.

Ušlehejte sníh z bílků se solí, jemně vmíchejte žloutky, prášek do pečiva a lahůdkové droždí. Poté přidejte na drobné kostičky nakrájenou kapii a nastrouhanou mrkev, přidejte polentu a jemně vmíchejte, aby vám nespadl sníh. Polévkovou lžící dělejte bochánky na suchou rozehřátou pánev a jemně je uhlaďte a opečte z obou stran. Pánev zahřejte na střední teplotu, aby se placky udělaly postupně a šly vám dobře otáčet.

TIP K večeři budou placky skvělé se zeleninovým salátem, získáte tak spoustu vhodných bílkovin, placky můžete ale také použít na svačinu v chladném stavu, nebo k obědu s novým bramborem a zeleninovým salátem. Zvýraznit chuť můžete i přidáním parmazánu nastrouhaného najemno.

Někdy stačí opravdu málo surovin, žádné extra speciality a vznikne jednoduché a velmi kvalitní jídlo. A to je přesně podle mého gusta, základní potraviny, dobré dochucení a žádný dlouhý čas v kuchyni. Přesně s tímto jsem psala svou knihu Mámin kastrůlek – bezmasá kuchařka (i) pro masožravce, kde právě běžnému masožravému smrtelníkovi ukazuji, že i bezmasá jídla mohou mít šmrnc, být nutričně vyvážená a rychle hotová. Celá kniha má 80 receptů, což už je sama o sobě pořádná dávka a navíc u většiny receptů najdete tip na obměny, čímž vám vznikne další nálož inspirace na talíř, to vše i v bezlepkové podobě a ukázkou toho, že i běžný všežravec se kvalitně nají z veganského receptu a svému tělu tím odlehčí a dodá vzácné živiny.

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře
  1. Toto je poprvé, co vidím váš web… Je to škoda!!! Už jsem pár článků přečetla a chci další 🙂 Čtení mě baví a trefili jste se do mého vkusu. Děkuji a jsem s pozdravem 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.