Domácí nanuky

Kdo by si v létě nedal rád zmrzlinu… Já zmrzku miluju, ale ráda si dám opravdu dobrou, ne nějaký šizuňk s umělým mlékem, umělým sladidlem nebo kily cukru a umělou čokoládou navrch. Naštěstí to není tak těžký si nachystat dobrou a přitom zdravou zmrzku doma a nekazit si přitom zdraví.

❄ Recept na domácí zmrzlinu nebo nanuky je tu!❄

Co budeme potřebovat?

Dávka asi na 12 – 15 nanuků do formičky, záleží na velikosti.

3 hodně zralé banány

250 – 400 g ovoce, které chceme použít jako hlavní chuť zmrzky. Na obrázku jsou mé nejmilovanější jahodové, ale stejným způsobem dělám i z lesní směsi, borůvkové, meruňkové, s mangem, fantazii se meze nekladou.

2 polévkové lžíce rýžového sirupu (volím rýžový, protože trochu dosladí, ale nemá specifickou chuť, která by rušila)

asi 200 g řeckého jogurtu

Jak na to?

Banány oloupejte, nakrájejte na menší špalíčky a na tácku dejte zmrznout na pár hodin do mrazáku tak, aby ztuhly. Pokud máte opravdu výkonný mixér, můžete rovnou rozmixovat. Pokud je to s výkonem mixéru slabší, nechte banány chvíli povolit, ale ne tak, aby vám úplně rozmrzly. Táhlá konzistence banánů a k tomu zmražení dokáží vytvořit krásný základ jakékoliv zmrzliny a nahradí průmyslově používané ztužené tuky. Pokud by měl mixér i tak potíže, začněte přidávat po lžících jogurt, ať mu ulevíte a netáhne tak těžkou hmotu. Poté přidejte rýžový sirup, promixujte, ať se hezky rozprostře v celé hmotě a nakonec přidejte vámi zvolené ovoce, nebo rozdělte na dvě části a udělejte dvě různé příchutě. Rozmixovanou hustou směs dávám do nanukových formiček, zmrazím a odpočítávám hodiny, KDY UŽ ⌛☺.

Vidíte, i sladkosti se dají udělat zdravým způsobem, neprůmyslově a s ❤.

A že dětem chutnají není ověřeno jen u nás doma a návštěvami, ale i dvěma tlupami dětských kuchtíků z nedávných kurzů vaření a dokonce ochutnalo i pár rodičů :-). A nepadlo jediné slůvko o tom, že nejím to či ono, protože děti chtějí mít v bříšku SPOKYHO :-). Kdo to je? Hrdina, jako fakt, už toho za pár týdnů svého života dokázal spousty, můžete ho pozvat i k vám, pomáhá totiž obzvlášť rád.

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nadváhu, odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy, velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Jako první vznikla tzv. polévková, která pomáhá řešit zdravé a levné rodinné večeře Polévky jako od maminky>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a nejnověji také POHÁDKA PRO DĚTI. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře