Zapečená polenta se sušenými rajčaty

Venku je zima a chladné počasí si žádá teplou stravu, přeci se nebudeme ještě ochlazovat zevnitř. Rychlé, jednoduché a bezmasé jídlo, které má šmak, tak to je zapečená polenta se sušenými rajčaty, tak se pojďte mrknout na recept.

Zapečená polenta se sušenými rajčaty

na 4 porce potřebujeme:

200  g polenty

cca 80 sušených rajčat v oleji

asi 10 cm pórku

lžíce olivového oleje

lžíce provensálského koření

lžíce moringa flaků

špetka pepře

½ lžičky soli

cca 300 ml vroucí vody

hrst dýňových semínek

100 g feta sýra

Jak na to?

Sušená rajčata naložená v oleji okapeme a nakrájíme na menší kousky a stejně tak nakrájíme i pórek.

Polentu nasypeme do misky, osolíme a opepříme zalijeme vroucí vodou a necháme 5 min odležet. Poté do polenty vmícháme olej, rajčata a pórek a přidáme dýňová semínka a bylinky s moringou. Směs vložíme do menší zapékací misky a dáme zapéct na 180 stupňů cca 30 min, poté posypeme feta sýrem a vrátíme do trouby na 5-10 min.

Přesně takhle rychlá a jednoduchá jídla může zahrnovat náš zdravý jídelníček.

Žádné strádání, protože o tom to není, zdravý život je o zdravém myšlení, zdravém jídle i zdravém pohybu a nemusí být náročnější než ten, který vedete dosud.

Proč přidáváme moringu a co to vlastně je za rostlinku? Touhle rostlinkou můžeme velmi snadno doplnit často chybějící živiny i vitaminy. Má jich tak velké množství, že se právem řadí mezi superpotraviny. A skvělé na ní je, že ji můžeme zahrnout do běžného domácího vaření a tím zvýšit nutriční hodnotu každého jídla. Já i moje rodina už ji máme jako běžnou součást jídel. O tom odkud pochází a jaké živiny nám může přinést, se dočtete v mé kuchařce Vaříme s Moringou.

Jak zhubnout i posílit imunitu.

Přesně takhle rychlá a jednoduchá jídla může zahrnovat náš zdravý jídelníček. Žádné strádání, protože o tom to není, zdravý život je o zdravém myšlení, zdravém jídle i zdravém pohybu a nemusí být náročnější než ten, který vedete dosud.

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pečuji o svou rodinu a pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nejen nadváhu, ale odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy. Velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Inspirovat se můžete třeba řešit zdravé a levné rodinné večeře ZDRAVÉ A LEVNÉ VEČEŘE>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a také POHÁDKA PRO DĚTI, která už inspirovala tisíce dětí a rodičů a naučila nejen malé strávníky, co je pro jejich bříška dobré. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře