Zapečená polenta se sušenými rajčaty

Venku je zima a chladné počasí si žádá teplou stravu, přeci se nebudeme ještě ochlazovat zevnitř. Rychlé, jednoduché a bezmasé jídlo, které má šmak, tak to je zapečená polenta se sušenými rajčaty, tak se pojďte mrknout na recept.

Zapečená polenta se sušenými rajčaty

na 4 porce potřebujeme:

200  g polenty

cca 80 sušených rajčat v oleji

asi 10 cm pórku

lžíce olivového oleje

lžíce provensálského koření

lžíce moringa flaků

špetka pepře

½ lžičky soli

cca 300 ml vroucí vody

hrst dýňových semínek

100 g feta sýra

Jak na to?

Sušená rajčata naložená v oleji okapeme a nakrájíme na menší kousky a stejně tak nakrájíme i pórek.

Polentu nasypeme do misky, osolíme a opepříme zalijeme vroucí vodou a necháme 5 min odležet. Poté do polenty vmícháme olej, rajčata a pórek a přidáme dýňová semínka a bylinky s moringou. Směs vložíme do menší zapékací misky a dáme zapéct na 180 stupňů cca 30 min, poté posypeme feta sýrem a vrátíme do trouby na 5-10 min.

Přesně takhle rychlá a jednoduchá jídla může zahrnovat náš zdravý jídelníček.

Žádné strádání, protože o tom to není, zdravý život je o zdravém myšlení, zdravém jídle i zdravém pohybu a nemusí být náročnější než ten, který vedete dosud.

Proč přidáváme moringu a co to vlastně je za rostlinku? Touhle rostlinkou můžeme velmi snadno doplnit často chybějící živiny i vitaminy. Má jich tak velké množství, že se právem řadí mezi superpotraviny. A skvělé na ní je, že ji můžeme zahrnout do běžného domácího vaření a tím zvýšit nutriční hodnotu každého jídla. Já i moje rodina už ji máme jako běžnou součást jídel. O tom odkud pochází a jaké živiny nám může přinést, se dočtete v mé kuchařce Vaříme s Moringou.

Jak zhubnout i posílit imunitu.

Přesně takhle rychlá a jednoduchá jídla může zahrnovat náš zdravý jídelníček. Žádné strádání, protože o tom to není, zdravý život je o zdravém myšlení, zdravém jídle i zdravém pohybu a nemusí být náročnější než ten, který vedete dosud.

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.