Štěpánčina cukrátka

- tak trochu jiné vánoční pečení a mlsání -

Zamlsat si na Vánoce...?

A k tomu zdravěji a nezanechat přitom na svém těle nechtěné stopy?

 

Je to vůbec možné?

Ano, je.

 

Je to o surovinách, přístupu k mlsání i množství, kolik toho sníme.

 

Naučím vás jednoduše dodržet určitá pravidla tak, abyste si  za pár dní nenasekali  škodu na těle a zdraví a naopak si užili Vánoc jak to má být.

 

Naučím vás, jak si upéct mňamózní cukroví bez velkého hřešení a také jak to udělat, abyste přes Vánoce nenafasovaly nechtěné faldíky 🙂

Testováno na mlsných jazýčcíh

Letos navíc i s druhým dílem Štěpánčiných cukrátek.

 Ukážu vám, že mlsat se dá i bez hříchu. 

 • Líbilo by se vám naučit se používat zdravější suroviny nejen na vánoční pečení?
 • Chcete si pochutnat na dobrém domácím cukroví?
 • Jste mlsní, ale nevíte jak zkombinovat pochutnání si se zdravými surovinami?

Sama mám spojené Vánoce

se společností rodiny, vůněmi vanilky, skořice a hřebíčku, vánočním pečením a dobrotami, které se snažím dělat zdravějším způsobem tak, abych svému tělu neškodila.

Pojďte provonět svůj domov.

 A také zjistit, jak upéct tradiční české vánoční cukroví netradičně a z toho netradičního udělat tradiční i pro další generace.

Co se v kuchařce Štěpánčina cukrátka naučíte?

 • Upéct 11 druhů cukroví, které nemusí být jen na vánočním stole zdravěji.
 • Používat jiné druhy mouky pro pečení.
 • Vyzkoušíte si jaké to je sladit jinak než bílým cukrem.
 • Naučíte se zapojit do pečení i ovoce.

Štěpánčina cukrátka nejsou jen recepty na vánoční cukroví

 • Zjistíte, že spoustu receptů můžete použít i pro ozvláštnění svačin, nebo jimi potěšit hosty na dětské narozeninové party.
 • Upečte letos tak, abyste v lednu nemuseli řešit kila navíc.
 • Zboříte mýty, že co je zdravé, není dobré.
 • Naučíte se, že není třeba péct haldy cukroví, které pak v lednu budete potit v posilovně, nebo ho vyhodíte kachnám.

Díky receptům z prvního a druhého dílu Štěpánčiných cukrátek si napečete třeba:

 • Celozrnné špaldové vanilkové rohlíčky.
 • Citrónové kytičky z rýžové mouky.
 • Melasky s pohankovou moukou.
 • Kokosovo-mandlové kuličky bez jakékoliv tradiční mouky.
 • Ovocno-ovesné sušenky.
 • Aprikotky plné sušených meruněk a vlašských ořechů.
 • Skořicové hvězdičky s ječnou moukou.
 • Mandlové pusinky.

Ale najdete toho ještě víc.

Štěpánčiných cukrátek už se napekly desítky nebo spíš stovky kil

a vánočního cukroví začali péct i naprostí začátečníci.

 

Proč zrovna tahle cukrátka?

Protože tahle cukrátka jsou snadná, zdravější a vynikající.

Přiznám se, že jsem před vyzkoušením měla dost pochybnosti o tom, jak může být vánoční cukroví dobré a chutné, tak jak znám, ze zdravých surovin. Tak jsem poprvé vyrazila na nákupy javorového a agávového sirupu, celozrnné mouky apod. Miluju překvapení a tyhle dobroty tedy překvápkem byly. Skvěle se se surovinami pracovalo, těsto u všeho krásně drželo. Ale ta chuť! Je to fakt strašně dobrý. Co oceňuji je velmi dobře popsaný postup a vychytávky. I pro úplné začátečníky. Je jasné, že Štěpánčiny dobroty už mají u nás místo o Vánocích. A víte co, sirupy a spol už mají místo na polici a je jasné, že jsem se jich bála zbytečně. Začínám měnit přístup k vaření a pečení. Díky moc za inspiraci 🙂

Ivana CikánkováRealitní expert, www.ivanacikankova.cz

Štěpánčina vánoční kuchařka je prostě skvělá. Obměněné recepty na tradiční vánoční cukroví jsou perfektním nápadem. Nadchne i takové kuchařky jako já, které nejsou příliš zdatné, recepty jsou podrobně popsané a nafocené, takže určitě nic nezkazíte. U mě zatím vedou Mouřenínci.

Veronika Mašínová, maminka a kreaitvní tvůrkyně webůwww.veronikamasinova.cz

Kdo vám Štěpánčina cukrátka přináší?

Jsem maminka, výživová poradkyně a taky nadšená kuchtička a mlsná koza.

A když se tohle všechno dá dohromady, padají z toho recepty, vzdělávací ebooky i programy pro úpravu váhy pro ženy.

Jsem autorkou několika publikací, pracuji s ženami na úpravách váhy a stravovacích návyků v jejich prospěch, vedu veřejné kurzy vaření pro dospělé i děti a ve školách projektové dny pro děti jako osvětu na téma zdraví, strava a pohyb. 

Štěpánka Čápová

 Štěpánčina cukrátka 

to je e-sešitek pro každou hospodyňku plný receptů nejen na vánoční cukroví. 

Již více jak 1000 českých a slovenských hospodyněk peklo podle Štěpánčiných cukrátek a mnoho domácností tak začalo zakládat novou vánoční tradici. Mlsání střídmě, zdravěji a lehčeji a z toho mám velikánskou radost.

Tuhle novou tradici vzaly za své mladé svobodné ženy, maminky i babičky. eKuchařku Štěpánčina cukrátka můžete mít i u vás doma v tabletu, počítači nebo telefonu a nemusíte ji vyhradit žádbné speciální místo v poličce

Tak jsem si říkala, že letos fakt péct nebudu. Ale ono to nešlo. Ty to cukroví, Štěpánko, líčíš tak, že voní i z obrazovky. Takže špaldové linecké, žabí hubičky a ovesno-ovocné sušenky už mám v krabici a chystám se na další. Teď to jen všechno uchránit - hlavně sama před sebou. Chutná to totiž úžasně!

Klaudie Fachinelli, maminka a rádkyně ženám na cestě k vytouženému miminkuwww.cestykditeti.cz

Jedním slovem: DĚKUJI! Miluji cukroví, jenže kdo se jím má cpát, když se mu při tom hlavou honí myšlenky, že se mu díky té bílé potvůrce (můj výraz pro cukr) zase zhorší ekzém i trávení? Proto poslední roky vyhledávám zdravé varianty, u kterých nemusím tyto věci řešit. Kuchařka Štěpánčina cukrátka mě okamžitě nadchla! Je to přesně to, co jsem hledala. Vše na jednom místě - několik přehledných receptů na zdravé mlsání, doplněné krásnými fotkami. Už jsem vyzkoušela tvarohové mouřenínky a byly výborné! Letošní pečení a následné mlsání u pohádek si díky této kuchařce vychutnám bez výčitek svědomí. Opravdu ze srdce děkuji!

Jaromíra Bednářová, tvůrkyně projektu pro hravé vzdělávání dětíwww.skolazvesela.cz

Cena za ekuchařku Štěpánčina cukrátka je doslova symbolická a do Mikuláše bude ještě levnější

Cena, za kterou koupíte Štěpánčina cukrátka a budete podle nich péct každé Vánoce, nebo kafe pro dva v kavárně.

139 Kč

99 Kč

Navíc vám jako 🎁 do týdne od její koupě přijde ještě jedno bonusové pdf s 6 cukrátkovými recepty, které jsou takovým druhým dílem Štěpánčiných cukrátek. 

A jsou mezi recepty z druhého dílu Štěpánčiných cukrátek jsou naprosto neokoukané a skvělé recepty s použitím rýžové, pohankové mouky, mouky kokosové a oslazené sirupy, melasou, kokosovým cukrem....

A prvních 10 rychlíků, kteří si objednají obě pdf se Štěpánčinými cukrátky, ode mně zcela zdarma dostane poštou také TIŠTĚNOU cukrátkovou mini knížečku, od které už mám úplně poslední kousky a dál už nebude v prodeji.

Oba díly tedy dostanete za jednu cenu.

Něco se nedaří? Potřebujete poradit? Pak se na mě neváhejte obrátit na poradna@stepankacapova.cz.

Smlsli si už holky, kluci, mamky, taťkové i babičky a dědečkové.

Tak mějte také letos lepší a zdravější cukroví, oslňte při rodinné sešlosti novým způsobem vánočního pečení. 

Dostanete recepty na mlsání bez hříchu  namísto jedné vánoční kolekce nevalné chuti z nezdravých surovin.

Co na to říkají ty, co už Štěpánčina cukrátky pekly?

Musím povedať, že ekucharka je krásna a naozaj motivujúca. Vždy, keď chcem upiecť nejakú zdravú sladkosť, hľadám na internete a zaberie mi to veľa času. Recept neodložím a keď chcem piecť znovu, znovu hľadám. V Štepánčinej cukrátke mám všetky recepty na zdravé sladkosti pokope a ušetrím tak veľa času. Ani som nemala chuť niečo piecť tieto Vianoce, ale už mám :-), ďakujem

Michaela Pisoňováwww.pimi.sk

Tato kuchařská kniha je úžasná. Je z ní cítit, že byla tvořena s láskou. A k tomu, abychom si to hned zkusili. Já miluji vanilkové rohlíčky, ty určitě vyzkouším ve zdravější variantě. Další mou láskou je nepečené cukroví. Protože mám ráda tvaroh, pořád mám aspoň jednu vaničku v ledničce. Tvarohové mouřenínky už jsem vyzkoušela a opravdu mi moc chutnají. Mohou se dělat nejen o Vánocích. Ladislava Judasová

Ladislava Judasová

Kuchařka Štěpánčina cukrátka mi udělala velkou radost 🙂 Splňuje přesně to, čemu já říkám zdravé mlsání. Vyzkoušela jsem a nadšená jsem nejen z toho, jak kuchařka vypadá, ale i z toho, jak to chutnalo :-). Dobrůtky jsou krásně nafocené a popsané a je skvělé, že si člověk může vybrat jak cukroví pečené, tak i nepečené … vybere si prostě každý, mňam!

Lucie Jeschkováwww.jaletim.cz a www.tanecniopacko.cz

Štěpánka je pro mě mistryně v kuchtění a receptů. Já ačkoliv moc nevařím, tak jsem vždy ráda, když mě někdo podsune opravdu velmi lehký, rychlý, kvalitní zdravý a chutný recept, a hlavně abych se s tím dlouho nezdržovala. Je to bomba a jsem ráda, že někdo vyslyšel mé tužby. Dokonce jsem udělala i vánoční cukroví, poprvé, sama. Mňam, fakt lahoda. Děkuji moc Štěpánce za její práci i sobě za překonávání se 🙂

Růžena Nekudováwww.ruzenanekudova.cz

Testováno na mlsných jazýčcíh