• Lámete si každý den hlavu nad tím, co si vzít k svačině?
  • Přemýšlíte jak zpestřit svačiny pro sebe a/nebo vaše děti tak, aby byly chutné a zdravé zároveň?
  • Nebo ten "boj" dopředu raději vzdáváte a nesvačíte vůbec?

 Už si lámat hlavu nemusíte,

lámala jsem si ji za vás.

Zdravé svačiny nejsou jen pro děti

Změňte stereotypy a pojďte

a svačit s dětmi.

Dnes a denně se setkávám s tím, že maminky netuší, co svým dětem zabalit k svačině, aby byla zdravá a pestrá, natož pak sobě.

Často to končí u stereotypu rohlík se sýrem, chleba se šunkou, jogurt a banán. Vím, že zvyk je železná košile a právě proto vás mohu naučit vytvořit si nové návyky, jak ke svačinám a nejen těm přistupovat jinak. Zdravě a pestře.

Jednoduché, praktické recepty, které vás přímo inspirují k přípravě neobvyklých svačin. Z vlastní zkušenosti vím, že příprava jídel za aktivní účasti vašich dětí změní jejich vnímání zdravých a netypických surovin a navíc je vaření bude bavit! Tato velmi pestrá kuchařka by měla být součástí každé kuchyně i pro dospělé (nemajíc děti), neboť může sloužit dobře jako prevence civilizačních nemocí. Doporučuji a některé recepty zařadíme do celostátního projektu „Pestrá strava bez zbytečné chemie“, aby si děti v jednotlivých základních školách naší republiky mohly vyzkoušet, jak jednoduché, zábavné a hlavně dobré může být zdravé jídlo.
Ivana Bednářová ČastvajováŘeditelka celostátního projektu pro základní školy Pestrá strava, www.pestrastrava.cz

Inovujte a ozdravte svůj svačinový repertoár.

Na každý den v měsíci originální svačina.

Svačíme s dětmi

KUCHAŘKA s více jak 30 recepty na zdravé svačiny pro každý den.

Recepty jsou sestavené jako vegetariánské a najdete i několik veganských receptů.

Přesto není tato kuchařka určena pouze vegetariánům a veganům.

Naopak, cílem kuchařky Svačíme s dětmi je naučit příznivce živočišné stravy najít zalíbení i v chuťově výtečných receptech bezmasých a rozšířit si tak nejen svačinový repertoár.

 

Kdo vám svačiny přichystal?

Virtuální svačinové krabičky, balíčky a ranečky si odnesete od Štěpánky Čápové.

Výživové poradkyně, nadšené kuchtičky a experimentátorky s recepty. Jsem autorkou několika ebooků a kuchařek.

Svačiny jsem vám na cestu balila s velkou láskou a nadšením, tak si na nich pochutnejte 🙂

Co v kuchařce Svačíme s dětmi najdete?

  • 11 receptů na zdravé pomazánky.
  • 3 recepty na domácí pečivo.
  • 11 receptů na sladké svačiny bez hříchu.
  • 11 receptů na rychlé a lahodné tekuté svačiny do kabelky.
  • 4 recepty na mléčné svačiny.

A víte co?

 

Některé ze svačin hravě zvládnou připravit i děti, nebo jen s vaší malou pomocí.

Práce v kuchyni děti baví, tak se nebojte je do ní zapojit.

Co se naučíte?

  • Porozumět proč jsou svačiny důležité pro vás i děti.
  • Používat nové suroviny a kombinovat je s těmi tradičními.
  • Vykouzlit z mála velké věci.

Budete muset krotit Pavlovův reflex až ji otevřete, protože se vám budou zaručeně sbíhat sliny :-).

Co říkají o kuchařce Svačíme s dětmi ženy, které již recepty vyzkoušely?

Štěpánčina kuchařka „Svačíme s dětmi“ mě opravdu okouzlila. V poslední době jsem řešila, že děti stojí před plnou ledničku a kvílí, že tam není nic k jídlu a pak si dají na svačinu suchý rohlík. Přemýšlela jsem, jak dostat do dětí více ovoce, zeleniny a bílkovin. Návod, jak vytvořit zdravé, chutné a pestrobarevné pomazánky, přišel jak na zavolanou. Několik jsem jich vyzkoušela a zejména jsem uvítala nápad na domácí sýr typu Lučina. Plánuji ještě upéct nějaké sladké a děti zase vyžadují, abych udělala ovocný koktejl. V kuchařce najde inspiraci každý, kdo by rád postrčil jídelníček svých „změny nemilujících“ dětí směrem ke zdravé výživě. A do některých jídel se mohou starší děti pustit i samy. S dobře napsanými recepty a doprovodnou fotografií to určitě dokáží.
Jana Frantíkovámaminka a pěstounka 12 dětí
Svačiny, které jsem připravila podle kuchařky Svačíme s dětmi měly jedinou chybu. Nevydržely nikdy do večeře, jak jsem plánovala. Vyzkoušela jsem zatím polovinu z nich a líbí se mi, že nevypadají ani nechutnají jako přes kopírák, takže mi není hloupé, že máme „zase pomazánku“. Co doopravdy oceňuji je, že zasytí a dlouhou dobu je pak klid, žádné škemrání o dobroty, nebo prohlídky ledničky, že mají děti hlad. Ani mě nehoní mlsná. Jako velký bonus kuchařky vidím část, ve které je popsáno jak upéct k pomazánkám pečivo. To je taková dokonalá tečka. Jo a poprvé jsem od svých 12-ti letých synů slyšela slovní spojení „dobrá pomazánka“.
Andrea GrigerováLektorka a tvůrce školení, maminka 12letých synů, www.jaknaprezentace.cz
Nějaký čas jsem se chystala na změnu jídelníčku a návrat ke zdravé stravě. Impuls tuto změnu zrealizovat, mi přinesl Štěpánčina kuchařka Svačíme s dětmi, která mě nadchla a probudila mé chuťové buňky již při prvním otevření. Vyzkoušela jsem několik receptů a všechny byly skvělé, chutné, lehké a rychle realizovatelné. Děkuji Štěpánko za inspirující kuchařku plnou chutných zdravých jídel. Tvoje kuchařka se natrvalo zabydlela v mojí kuchyni.
Věra NoskováSpecialistka na harmonii v prostoru www.veranoskova.cz
Tak takovou kuchařku jsem si přála už dávno! Snem všech maminek je, aby mohly připravit svačinu rychle, chutně a zdravě. Poprvé v životě jsem pekla celozrnné kaiserky a byly výtečné! Připravila jsem i výbornou domácí pomazánku a to byla dobrota. Skvělý pocit, když víte, co opravdu jíte. Domácímu vaření se nic nevyrovná. Mohu vřele doporučit všem rodičům a ať se zapojí i děti - užijete si spoustu legrace.
Martina DoubkováLektorka jógy www.jogadoma.cz
Ako mama troch neustále hladných synov som často zúfalá otázkou, ako skombinovať chutné so zdravím. Táto kuchárka ma upokojila a inšpirovala. Páči sa mi, že mám na jednom mieste rôzne formy jedál na spoločné výlety. Na jednom mieste dáva praktické návody a inšpirácie, ako chutne a zdravo nakŕmiť nielen moje deti, ale aj manžela a návštevu. Naozaj ma na dlhú dobu nakopla a inšpirovala. S prekvapením som zistila, čo si doma môžem ľahko urobiť a pri tom aj ušetrím. Potešilo ma aj pár bezlepkových receptov. Ak máte radi tradičnú kuchyňu na zdravý spôsob s kúskom modernej kuchyne, kucharka poteší aj vás.
Michaela PisoňováStyle coach http://www.pimi.sk
Kuchařka Svačíme s dětmi mě zaujala, i přestože svačiny připravuji jen sama pro sebe. Pravidelně se potýkám s tím, že točím stále ty samé svačiny a že mi chybí inspirace. Z kuchařky se mi nejvíce líbily recepty na pomazánky, které je opravdu jednoduché připravit a je možné je podávat i k večeři. Opravdu dlouho jsem hledala chutný recept na domácí celozrnné pečivo a jsem moc ráda, že jsem ho konečně našla v podobě receptu na celozrnné kaiserky. Ty dokonce chutnaly mému muži, který je odpůrcem všeho celozrnného. Kuchařku vřele doporučuji i přestože si některé recepty pro zvýraznění chuti doplňuji ještě dalšími přísadami.
Zuzana NovákováPrůvodce podnikatele světem daní, www.zuzana-novakova.cz

CESTA NA SVAČINU VEDE TUDY

Pojďte se naučit  jednou provždy svačit s dětmi zdravě a pestře.

Poslední kusy tištěné kuchařky, která nebude mít již další dotisk za zvýhodněnou cenu vč. poštovného 249 Kč.

Proč už se nebude dotiskávat? Všechno má svůj čas i životnost, naše nároky a vkus se posouvá dál a já dnes vím, že obsahově je kuchařka fajn a je v ní to, co se vám hodí, ale dnes už bych si jí vyňuňala jinými obrázky a měla o zpracování jinou představu.

 

Tím neříkám, že je něčím špatná, ale tak jako už nemusím některou  sukni ze svého šatníku, která je pár let stará a chci něco nového šmrncovního, je to i s touhle kuchařkou. Momentálně čeká na svou nástupkyni a Štěpánka dělá co může, aby to dala dohromady. 

Svačíme s dětmi a pro děti

Darovat úsměv a radost má nevyčíslitelnou hodnotu, my jsme v prvních dnech prodeje ekuchařky na jaře 2016 sbírali korunky pro zdravotní klauny z neziskové organizace Zdravotní klaun a poslali jsme tak úsměv do několika dětských oddělení nemocnic.

Je fajn udělat něco pro sebe a zároveň pro druhé, kteří na svou šanci čekají. .