Vyplňte váš email a dám vám včas o knize vědět

jaká bude tahle knížka?

Mámin kastrůlek je knížka o jídle, která vychází z toho kde žijeme a jaké žijeme v dnešní době životy. Čerpá z tradičních surovin, které jedli naši předkové a není položena na sice krásných, ale pro nás cizokrajných potravinách, které svým složením neodpovídají potřebám nás Středoevropanů a ve větším množství nejsou vhodné pro naši střevní kulturu. Nevyhýbám se v životě, ani v této kuchařce ani těm cizokrajným plodinám, ale používám je s rozmyslem, spíš občasně a v žádném případě netvoří základ našeho jídelníčku ani jeho podstatnou část.

Jídlo jsou emoce a můžeme je vnímat kladně i negativně. Prostě tak, jak je na sebe necháme působit.

Můžeme se jimi nechat trýznit a roky se trápit, můžeme se jimi konejšit a dělat, že něco nevidíme, nebo si to nastavit tak, abychom já a jídlo byli fajn dvojka co je v pohodě, nežije jen pro sebe a zároveň ví, že se navzájem potřebuje.

V Máminém kastrůlku najdete recepty na bezmasá jídla pro běžné masožravé smrtelníky, které nejsou dogmatickými recepty, ale naučí vás, jak se odrazit a příště už použít svou fantazii a probuzené chuťové pohárky k tomu, abyste i vy samy tvořily své recepty. Jídla z velké části z lokálních surovin a taková, u kterých nestrávíme mládí v kuchyni. V Máminém kastrůlku najdete recepty na jídla plná barev a tvořená tak, aby seděla našim českým nebo slovenským chutím a dokázali jste je vařit u vás doma i na chalupě.

Naučím vás pestře používat různé druhy obilovin, luštěnin, vařit chutná zeleninová jídla a to vždy tak, aby jim z výživového hlediska nechyběly žádné živiny a chuť jídla příjemně poškádlila vaše chuťové pohárky.

Mámin kastrůlek je o jídle, ne jen o receptech.

Já vlastně slovo recept vůbec nemám ráda, protože to je taková svěrací kazajka v kuchyni. Recept dává moc ultimát, nenabízí prostor pro fantazii a já jsem zastánce toho, že naprostá většina ingrediencí spolu jde kombinovat. No a když se odkloníme od toho, že musíme vařit jen podle receptů, otevřeme průchod své fantazii a zjistíme, že my ženy, to v kuchyni umíme všechny

Štěpánka Čápová