Vzpomínáte na dobu ve školních lavicích, jak jste měly taháky v silonkách pod sukní nebo jste je lípli na sousedovy záda?

 

Já jo, byly to nervy být s tahákem nenápadná...

 

Některé taháky ale schovávat nemusíte, naopak je vystavte kam můžete.

 

Tyhle taháky jsme si totiž psali na to, co nám nešlo a děsně nás to nebavilo. Jenže teď můžete ukázat dětem tahák na něco, co je opravdu bude bavit a ještě se tím naučí něco, co vážně na rozdíl od W = F.s použijí pro svůj další život. 

Možná už jste si kolikrát říkali, že by bylo fajn nemuset s vašim dítkem věčně bojovat a dohadovat se na téma CO A PROČ JÍST. Boj je vyčerpávající, tak ho pojďte změnit na hru.

  • Hru, ve které zapojíme všechny smysly, budeme si kreslit, vyplňovat, bystřit mozek, ale taky se vrhneme na pokusy a ochutnávat dobroty. A to všechno proto, aby se zdravá a pestrá strava i pohyb staly pro děti hrou.

Učit se z taháků? To jako fakt?

  • Jasně, jen si vzpomeňte, člověk se toho nejvíc naučil právě při výrobě originálního taháku. A tyhle taháky děti hravou formou učí nejen co mají jíst, ale hlavně jak si na to pamatovat a ve škole s nimi průšvih určitě neudělají.

Jestli máte sami jakž takž povědomí o tom CO a PROČ JÍST, ale nevíte, jak to dětem předat bez suchého poučování...

  • Štěpánčiny taháky pro zdravá bříška a chytré kebulky jsou zábavnou formou učení pro děti a nástroj pro rodiče, jak s dětmi strávit smysluplně čas a ještě k tomu se zasmát a něco naučit.

Děti jsou od přírody kreativní a toho se dá využít i pro zdravý životní styl.

Našla jsem způsob, jak dětem hravou formou ukázat,

že zdravá strava může být zábavná.

Prostřednictvím hravých taháků si do kebulek mohou uložit důležité informace a použít k tomu pro zapamatování:

 

Podávat dětem důležité informace o zdravém životním stylu je nutnost již od útlého věku.

Chyby se pak v dospělosti napravují špatně.

 Jak to ale udělat, abychom je nezahltili suchou a nudnou terorií?

Tištěná knížka a...

  • 70 stran hravého učení a procvičování plného obrázků ve formátu A4
  • 7 taháků pro zapamatování si CO a KOLIK čeho baštit
  • 5 úkolů jak uvést taháky do praxe
  • 4 recepty nejen pro malé kuchtíky
  • 2 pokusy pro zvídavá dítka

   20 úkolů pro:

  • Zopakování toho, co naše tělo potřebuje, aby bylo správně vyladěné.
  • Zapamatování proč naše tělo potřebuje ovoce, zeleninu a kde chytře najdeme nápovědu.
  • Kreativní tvorbu a využití mnemotechnických pomůcek pro naše taháky.
  • Zvídavé kebulky a zbystření mozečku.

Jsem máma a taky nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny

Jmenuji se Štěpánka Čápová a již 7 let se ve své praxi výživové poradkyně setkávám s klienty, kteří chtějí změnit svůj životní styl, upravit váhu a v neposlední řadě položit ty správné základy pro stravování svých dětí.

Moje práce je mou vášní a tou pravou příčinou, proč tomu tak je, je že jsem prostě mlsná koza. Dobrý vztah k jídlu je totiž v životě fajn, ani žádné týrání se hlady, ani chlácholení se zajídáním. Jím ráda a práce v kuchyni je pro mě jako duševní terapie.

Vaření je totiž kreativní práce a diktát jí nesluší. A stejně tak to mají děti.

S praxí výživové poradkyně, kdy:

  • Už roky poslouchám nářky maminek "JAK TO UDĚLAT, ABY TO MOJE DÍTĚ VZALO ZDRAVOU STRAVU NA MILOST."
  • Mám za sebou práci se stovkami dětí na projektových dnech a veřejných kurzech pro děti, které dělám.

Jsem vytvořila tištěnou knížku pro děti ve věku 5 - 11 let, ve které dětem hravou formou prostřednictvím taháků ukazuji, jak si zapamatovat:

 

 CO, KDY, KOLIK a ČEHO máme sníst.

Proč se také hýbat.

Jak pomoci našemu mozku, aby to v něm pěkně šrotovalo.

 

Šlo by to i pro menší děti?

Ano, šlo. Pracovat s tímto sešitem zvládnou i o kousek mladší děti, zhruba tří - čtyřleté, jen s větší pomocí rodičů.  A hlavně je to něco, co jim zůstane i pro další roky. Jedním prohlédnutím nabyté znalosti mohou zase brzy z kebulek vyfučet a proto je fajn, když se s dětmi čas od času ke knížce a úkolům vrátíte.

 

Pro další opakování a plnění úkolů mají děti nachystány také pracovní listy k tahákům v pdf ke stažení a společně tak můžete strávit čas vzájemným hravým prozkoušením se.

Co říkají na knížku děti, které už ji četly?

Simonka Mašínová je 10 letá dívka a byla jednou z prvních, kdo Štěpánčiny taháky pro zdravá bříška a chytré kebulky četl. Byla tak odvážná, že mi své dojmy nahrála jako krátký rozhovor se svojí maminkou Verčou. Moc děkuji, jste úžasné ♥!

Troufám si říct, že jsem nic podobného v obchodech neviděla

Úplně prvním kritikem byla pak má dcera. Dostala první výtisk s sebou na víkend, když byla u svého táty a když mi pak od ní přišla smska "mami, to je supééér", radovala jsem se a zamáčkla slzy dojetí zároveň.

Věděla jsem, že to je ONO a můžu s tím ven, protože kdyby nebylo, Natálka by byla první, kdo by mi to řekl. Knížka už také prošla rukama několika dalších maminek a drobnohledem  dalších dětí a ohlasy mě více než těší.

 

Štěpánčiny taháky pro zdravá bříška a chytré kebulky

jsou tištěná knížka ve formě pracovního sešitu pro děti mezi 5 a 11 lety. Je to zábavný výukový materiál, kde se spojí teoretické znalosti s praxí. Prostřednictvím praktických úkolů, kde děti využijí svou vrozenou kreativitu si najdou způsob JAK SI ZAPAMATOVAT, že mají zdravě jíst, myslet a pohybovat se pro spokojený život.

 

Děti rády tvoří, milují barvy a tak jsem vše, co jsem ve své praxi ozkoušela spolu s múzou pochytala a vytvořila parádní naučnou knížku.

Je přirozené, že se některé děti bojí ochutnávat nové věci a proto je potřeba jim hravou formou ukázat cestu jak se nebát.

Děti jsou zvídavé a tak jsem vše zabalila tak, aby děti společně s rodiči zažili hezké chvíle při  učení se podle hravých taháků, plnění úkolů i domácím kuchtění.

Hravé, nápadité, barevné a hlavně zajímavé pro děti! Štěpánka svými taháky zaujala moji dceru Bětušku natolik, že chtěla hned vše „dělat správně“ a kreslit veškerou zeleninu a ovoce. Začala si sama připravovat svačiny tak, aby nezapomněla na ovoce, které předtím odmítala. Funguje to motivačně výborně i před ostatními dětmi, kdy jim Bětka zasvěceně vypráví, proč může být tělo nemocné. Já osobně jsem nadšená z nápadů, které dítě nenápadně, a přitom komplexně vzdělávají. Máme teď o program postaráno, musíme si s Bětkou naplánovat, co a kdy budeme „vařit“ a baví mě i volný prostor na fantazii. Bětka přišla s tím, že si ruce i s vitamínky nakreslíme na tričko, které bude samozřejmě velmi pestré. Děkuji za tak úžasnou práci, strašně ráda budu doporučovat ve školách i rodičům dětí různého věku.
Ivana Bednářová Častvajováředitelka celostátního projektu pro školy Pestrá strava a majitelka eshopu Herb & Me - www.herbandme.cz

Štěpánčiny taháky pro zdravá bříška a chytré kebulky

jsou knížka, která rozhodně neslouží jen k založení do poličky.

Je to knížka pro děti ve formě pracovního sešitu, ve kterém se hravou formou dozvědí proč by měly zdravě jíst a co a také se hýbat.

Knížka, kde mohou spolu s rodiči plnit praktické úkoly, strávit spolu milý čas, hodně se toho naučit a také se při plnění úkolů zasmát. 

Tenhle pracovní sešit ocení děti i rodiče

Ze Štěpánčiné knížky byla Sárinka nadšená. Miluje hry, malování a doplňovačky. Chytlo jí dětské sudoku a dětská jóga, kterou už cvičí i ve škole. Ale z čeho jsem byla nadšená já, byly večerní diskuze v postýlce, kdy se dcera nenápadně vyptávala, jak je to s těmi sladkostmi. A že si dá zítra fakt jen jednu. A pak určitě zeleninku. Doplňovaček a omalovánek je spousta, ale které z nich vám přivedou dítě k takovým myšlenkám? Doufám, že se ke Štěpánky knížce budeme spolu často vracet.
Andrea Grigerová, Sárinka 8 letMaminka 3 dětí a fontolg www.psychologiefontu.cz
Pokud máte jako já doma zvídavé dítě, které jako houba do sebe nasává informace a projevuje chuť aktivně se spoluúčastnit přípravy a výběru stravy, pak je Štěpánčin Tahák pro něj jako stvořený. Štěpánka dětem srozumitelnou a hravou formou vysvětluje, co všechno lidské tělo potřebuje, aby dobře fungovalo a co pro to samy děti můžou udělat. Strašně mě baví, když mě můj nejstarší syn, kterému je sedm let, poučuje o tom, co se sám dozvěděl. Teď tedy naše rozhovory budou na téma jídla. Moc rád čte a luští různé úkoly. Proto je hravá forma Taháku pro něj opravdu atraktivní. Navíc ho láká dělat různé pokusy, takže nám rozhodně neuteče ani jeden pokus s jídlem, který Štěpánka v Taháku připravila (a upřímně, na jejich provádění se těším i já sama).
Ráďa 7 let a maminka tří chlapečků, Mirka Valašíková Křížová, podpora v mateřstvíwww.materstvisro.cz

Zajímá vás, jak vypadá kniha uvnitř?

Klikněte na obrázek pro jeho zvětšení.

Tuhle knížku ocení děti i rodiče a navíc může být i milým zpestřením pod vánočním sromečkem.

Ježíšek totiž naděluje kreativní dárky rád a knížka by pod vánočním stromečkem neměla chybět pro nikoho.

Knížka Štěpánčiny taháky pro zdravá bříška a chytré kebulky je k mání v tištěné podobě navíc s bonusem s pracovních listů ke stažení v pdf pro další hraní si a procvičování.

 

Knížka + pracovní listy =  399 Kč 

Celá knížka je koncipována tak, že si děti do knížky mohou psát své poznámky, kreslit si do ní a vyplňovat ji a každému z dětí tak vznikne jeho originální tahák. Proto jsem se rozhodla zvýhodnit ty z vás, kteří se rozhodnou knížku pořídit vlastní kousek všem svým dětem.

 

Na druhou i třetí knížku vám přidám 100 Kč ze svého a vy tak zaplatíte namísto 798 Kč pouze 698 Kč za dva kousky a 997 Kč za tři kousky namísto 1197 Kč.

Navíc máte možnost mít knížku již nadepsanou jménem vašeho dítka a s mým podpisem, ať je prostě jeho a unikátní.

Stačí si pro tuto možnost zakliknout políčko v objednávce a do poznámky uvést jméno dítka nebo dětí, kterým knížka přiletí od ČÁPové ☻.

 Dostanete spoustu zábavy v pracovním sešitě a to vše pak děti přenesou do reálného života a budou z ní čerpat po celý život.

Úžasný je to luštění, kde jsem si mohl zopakovat to, jsem se v tahácích dozvěděl. Je to takový tahák, který doopravdy mohu mít doma v kuchyni. Nejvíce jsem se dozvěděl o luštěninách, to byla novinka. A porce, teď už je mi jasné, kolik čeho mám jist.
Jiřík Svatoš, 9 let
Zaujala nás s Jiříkem barevnost a pestrost pokusů a receptů, které zvládne větší dítě samo. Je to čteni pro maminky a i děti. Jak spolu strávit čas nejen na hřišti s krabičkou svačiny, ale jak doma s tahákem zapojit celé tělo - ruce na porce, jak při jídle myslet i na mozek a vůbec spousta vychytávek. Tenhle tahák může sloužit nejen dětem, ale i maminkám jako pomoc při plánování a chystání zdravých dobrot.
Pavla Svatošová, maminka Jiříka a lektorka v mini školičce Centra pro rodinu Cirkuswww.mccirkus.cz