Víkend pro ženy

zdravé jídlo a vědomý pohyb

12. - 15.9. 2019 (čtvrtek - neděle)

nebo

13. - 15. 9. 2019 (pátek - neděle) 

V podhůří Krkonoš a Jizerských hor

Maximální kapacita 12 žen.

Uděláme si čas na sebe 

 V aktivním duchu i na chvíle meditace pro uvolnění mysli. 

Domů se vrátíme uvolněné a dobité energií, ze které budeme dlouho čerpat.

 • Tři až čtyři dny, kdy se můžete plně vědomě věnovat pouze vám a tomu, abyste pro své zdraví něco udělaly a bohatě se to vrátí vám i vaší rodině.
 • Tři až čtyři dny, které pro vás budou čas ve společnosti stejně naladěných žen, společný kurz vaření v roubence uprostřed přírody, cvičení, vědomý pohyb i usednutí ke společnému stolu se zdravými dobrotami ze Štěpánčina kastrůlku.
 • Dny strávené tak, jak to běžně neděláte, výjimečně.

Celý víkend ve společnosti dalších žen, v příjemném přátelském duchu i povzbuzení ženské energie, které si společně užijeme.

Čeká vás víkend v podhůří Krkonoš a Jizerských hor, v malé vísce Dlouhý nedaleko Železného Brodu.

Víkend pro max. 12 žen s ubytování v překrásné nové roubence, kde spojíme příjemné s užitečným. Odpočinete si a zároveň uděláte něco pro své zdraví.

Podíváte se pod pokličku Mámina kastrůlku. Čeká vás bohatý stůl, společně strávený čas i odpočinek. 

Skvělá terapeutka a lektorka vědomého pohybu bude na víkendu s námi

Během víkendu vás také seznámím s mojí kamarádkou a skvělou terapeutkou Terezou. Tereza mě před třemi lety vytáhla z bryndy, kdy jsem bolestí nemohla už ani pořádně spát. Byla jsem po nehodě na kole a ošklivě jsem si zhmoždila pánev a kyčel. Dle běžných lékařů jsem byla úplně v pořádku a prostě se musím naučit, že po úraze už to úplně fajn nebude.

Naštěstí mi došlo, že má dávná spolužačka se vydala po cestě pomoci s uzdravováním těla a hned po prvním setkání a terapii jsem viděla obrovský pokrok. A protože v dnešní době má každý nějakou tu bolístku, ať už po úraze, nebo způsobenou sedavým způsobem života či nesprávným držením těla, bude se pro vás také konat workshop s terapeutkou Dornovy metody, Terezou Křikavovou, při kterém se zaměříme na základy držení těla a často nevhodné stereotypy chůze, kterými si způsobujeme další bolesti v těle.

Na co se můžete o společném víkendu těšit?

Na zdravé domácí dobroty ze Štěpánčina Mámina kastrůlku i tvořené spolu se Štěpánkou.

S sebou si zabalíte jenom garderóbu a budete se těšit, jaké dobroty pro vás Štěpánka nachystá. Nakoupím za vás a v pátek se na vás budu těšit s příjemnou večeří a v sobotu se vrhneme do vaření společně.

Dostanete péči přesně takovou, jakou bych ráda, abyste se do budoucna naučily dávat samy sobě. Abyste mohly dlouhodobě dávat, je třeba naučit se také přijímat a najít ve svém životě zdroje, ze kterých je možné čerpat.

A tím zdrojem se pro vás na společním víkendu stane jak odpočinek v příjemné venkovské roubence, tak skvělé jídlo, které bude vaším palivem a to vše podpoříme vědomým pohybem a fixováním nových pohybových vzorců pro lepší pohodu těla.

a nejen na to, těšte se 

 • Na společný pobyt se záměrem načerpat energii v krásném prostředí.
 • Na inspiraci pro zdravé a pestré vaření a společné vaření.
 • Na čas pro sebe.
 • Na workshop s Terezou, terapeutkou Dornovy metody . Tereza s vámi projde vaše případné nevhodné stereotypy v chůzi nebo držení těla a ukáže vám, jakým způsobem ulevit svému tělu.
 • Na ženský kruh spojený s meditací i pro ty, které tato cesta zatím míjela.

Kdo pro vás víkend chystá?

Jmenuji se Štěpánka Čápová. Jsem průvodkyně na cestě za respektující změnou životního stylu.

Jsem pečující žena, starostlivá matka a kuchtička s druhým domovem u plotny s pochopením pro individuální potřeby a již 8 let také výživová poradkyně.

Jsem ta, která učí lidi jíst tak, aby jim to jejich zdraví vrátilo.

Jsem ta, která vás naučí vidět souvislosti v tom, co si servírujeme na talíř a co si servírujeme v životě.

Jsem výživová poradkyně pro individuální poradenství a lektorka kurzů vaření pro děti i dospělé. Umím vášní pro zdravé jídlo nadchnout i ty, kteří zatím žijí běžný konzumní život.

Nádherné a komfortní ubytování

Ubytování vás čeká v překrásné roubence na rozhraní Českého ráje, Podkrkonoší a Jizerských hor, která je dostatečně prostorná pro ubytování 12 osob a je komfortně zařízena. Roubenka se nachází v malé vísce Dlouhý. Lokalita je snadno dostupná autem - 10 min od Železného Brodu, nebo 20 min od Turnova.

K dispozici vám bude společný obývací prostor s kuchyní, kde se sejdeme u každého jídla a kde budeme také společně vařit. V sobotu dopoledne vás bude čekat  kurz vaření chutné bezmasé kuchyně. V přízemí roubenky je k dispozici také koupelna a wc a je zde možnost i saunování

Komfortní vybavení moderní roubenky

V patře pak na vás čekají 4 ložnice, dvakrát ložnice po 3 lůžcích a dvakrát ložnice po 2 lůžcích, velmi komfortní koupelna a samozřejmě wc. Ubytovány budete tedy ve 2 -3 lůžkových  příjemných pokojích  krásné nové roubenky.

Doprava

Dostupnost  do  Železného Brodu i autobusovým a vlakovým spojením. Pokud pojedete vlakem nebo autobusem do Železného Brodu, mohu vyzvednout skupinu 2-4 žen na nádraží a dopravit vás přímo do roubenky - po předchozí domluvě.

Dostupnost autem:

 • 2 hod 15 min z Plzně
 • 2 hod  15 min z Chomutova
 • 1 hod 30 min z Prahy
 • 1 hod 30 min z Pardubic
 • 2 hod z Tábora

Cesta vlakem z Prahy je možná rychlíkem do Železného Brodu, kde vás mohu čekat na nádraží. Po předchozí domluvě vás mohu propojit také s dalšími ženami na domluvení se spolujízdy autem.

Program

Nabídnout vám mohu dvě varianty společného víkendu. Vybrat si můžete z třídenního, nebo čtyřdenního pobytu. Třídenní pobyt začíná pátkem a jeho program naleznete níže.

V případě, že byste si rády na sebe udělaly více času, přivítám vás v roubence již ve čtvrtek na oběd, který společně připravíme a během čtvrtečního odpoledne si vyhradím čas pro osobní konzultace a poradenství na míru právě vám. Protože bych se vám ráda věnovala co nejvíce, vyhradím si pro každou účastnici soukromý čas pro konzultaci v délce 1,5 hodiny během čtvrtečního odpoledne nebo pátečního dopoledne a z tohoto důvodu mohu pro čtyřdenní pobyt nabídnout pouze 5 míst! 

Při variantě čtyřdenního pobytu máte zahrnut oproti třídenní variantě navíc: 1x ubytování, 1x osobní konzultaci v délce 1,5 hodiny, ve čtvrtek oběd, odpolední občerstvení i večeři a v pátek snídani s obědem.

Pátek

15.00 - 18.00 - Příjezd, společné seznámení.

19.00 - Společná večeře, kterou pro vás nachystám.

20.00 - Seznamovací večer, kdy můžete klást otázky jak na mě ohledně výživy, nebo se jen tak lépe poznat. Volitelně možnost saunování.

Sobota

8.00 - 8.30 - Protažení se s Terezou, při příznivém počasí v ranní rose.

8.30 - 9.30 - Společná snídaně, kterou pro vás nachystá Štěpánka sama, abyste začaly den s úsměvem.

10.00 - 13.00 - Kurz bezmasého vaření - s tématem zelenina na každém talíři v různých podobách (účast dobrovolná).

13.00 - Společný oběd.

14.00 - 16.00 - Volná zábava a individuálně možnost výletu.

16.00 - 18. 00 - Workshop s Terezou - "Uzdravujeme tělo i duši" - odstraňujeme bolesti, bloky a rozproudíme energii.

18.00 - 20.00 - Společná příprava večeře a večeře.

20.00 -  Ženský kruh a společná meditace nebo volná zábava, možnost saunování.

Neděle

8.00 - 8.30 - Protažení se s Terezou, při příznivém počasí v ranní rose.

8.30 - 9.30 - Společná příprava snídaně.

9.30 - 12.00 - Kurz bezmasého vaření s tématem podzimní jídelníček.

12.00 - Oběd.

14.00/15.00 - Odjezd.

Program je orientační, není závazný a můžeme jej kdykoliv během pobytu změnit tak, abyste se cítily skutečně dobře.

Pro přihlášení se klikněte na tlačítko "Přihlásit se" a v objednávce si vyberte, zda se hlásíte na třídenní nebo čtyřdenní pobyt.

Šamanka přes kosti

Jsem šamanka přes kosti. Jmenuji se Tereza Křikavová a jsem šťastná žena. Naplňuji poslání, pro které jsem byla určena a toto poslání mě naplňuje. Pomáhám ostatním uzdravit tělo i duši, zbavit se bolestí a najít směr na jejich životní pouti. Pomocí Dornovy metody opravuji uložení kostí v těle, což vede k odstranění bolesti a bloků a k rozproudění energií.Je úžasné sledovat zázraky, které se mi denně dějí pod rukama – a přitom tak jedoduše.

Společně navozujeme rovnováhu,  posouváme se k uzdravení, růstu a radosti.

Více o Tereze a její individuální práci s klienty najdete na www.terezakrikavova.cz

Proč jet na takovýhle pobyt  a nezůstat ve svých všedních kolejích?

 • Dopřejete si ten čas pro sebe, který mnohým z vás tolik chybí, načerpáte energii, odpočinete si a naučíte se něco nového do vašeho dennodenního vaření.
 • Věnujete si něco, co běžně neděláte, čas jen pro sebe. Tři dny se plně budete vědomě věnovat pouze vám a tomu, abyste pro své zdraví něco udělaly a bohatě se to vrátí i vaší rodině.
 • Pojďte strávit čas ve společnosti stejně naladěných žen a usednout ke společnému stolu se zdravými dobrotami od Štěpánky z Mámina kastrůlku. Provedu vás kuchtěním, které připravuji do své tištěné kuchařky.
 • Naučíte se vnímat své tělo a jeho potřeby tak, aby vám skutečně sloužilo namísto toho, aby vás tížilo bolestí. Naučíte se, co znamená vědomý pohyb a zapojíte jej do svého života .
 • Další možnost víkendu se Štěpánkou bude nejdříve na jaře 2020, tedy až za několik měsíců, proto není radno příliš váhat.

V dubnu 2019 ochutnala skupinka žen pobyt se mnou v této roubence

Mrkněte samy, jak se jim líbilo

Přidávám se a děkuji. Úžasné prostředí a fajn parta. Po dlouhé době víkend jen pro mě 😉 Štěpance moc děkuji za úžasnou organizaci, plno nových informací a receptů.

Michaela

Také moc děkuji za krásný víkend. Byl to relax a příjemně strávený čas a plno nových receptů a zkušeností.

Katka

Štěpánko, já nechci psát referenci. Protože když napíšeme pravdivé reference, tak se taky může stát, že bude příští víkend vyprodaný tak rychle, že se nestihnu přihlásit 😀.

Lucka

Nyní se můžete přidat také

Během roku dělám půldení nebo celodenní kurzy vaření a pečení kváskového chleba a přála jsem si strávit se skupinou žen i více času a na jaře 2019 jsem proto dala dohromady první Fit víkend pro ženy. Z pobytu jsem byla nadšená já i jeho účastnice a já hned věděla, že to nebylo naposledy.

Více jak dvakrát ročně nemám díky dalším kurzům šanci společný víkend uspořádat, proto je přihlášení se na zářijový pobyt jedinečná šance jak využít času pro sebe, načerpat sil a také nových dovedností jak z oblasti vaření, tak i péče o svou kostru. Přihlašte se na pobyt a už za pár týdnů si toto vše můžete dopřát.

A cena?

3.400 Kč/os. a pobyt od pátku odpoledne do neděle odpoledne. V ceně máte zahrnutou stravu - plnou penzi, ubytování i kurz vaření a workshop vědomého pohybu. Nyní hradíte pouze zálohu.

4.600 Kč/os. a pobyt od čtvrtečního poledne spolu s individuálním poradenstvím do neděle odpoledne. Rozdíl v ceně oproti třídennímu pobytu je pouze v úhradě za ubytování jednu noc navíc a stravu. Individuální konzultaci v hodnotě 900 Kč za 90 min máte ode mě ZDARMA. Nyní hradíte pouze zálohu.

 • Pro přihlášení se na pobyt je nutné uhradit zálohu na podíl za pronájem objektu v částce 1700 Kč . Zálohu je potřeba uhradit do 15.8. 2019 bez ohledu na automatickou splatnost faktury.
 • 14 dní před termínem pobytu obdržíte fakturu na doplatek pobytu (kurzovné + strava)

Cena zahrnuje

Ubytování ve 2 -3 lůžkových pokojích

2 x bohatou snídani (v sobotu ji pro vás nachystám sama jako překvapení, v neděli si ji pak přichystáme společně)

Dostatek ovoce i zeleniny během dne.

Káva a čaj během dne neomezeně.

2x kurz vaření a společný oběd

2x svačina s sebou na výlet a cestu domů

2x ranní lekce cvičení

1x workshop Vědomý pohyb s Terezou Křikavovou

2x večeře, kterou na  pátek přichystám já pro vás a v sobotu si ji společně nachystáme

Možnost saunování v roubence.

Individuální konzultace během večera nebo společného výletu. 

Při variantě čtyřdenního pobytu máte zahrnut oproti třídenní variantě navíc: 1x ubytování, ve čtvrtek oběd, odpolední občerstvení i večeři a v pátek snídani s obědem. 1x osobní konzultaci v délce 1,5 hodiny máte ode mě ZDARMA.

Běžná cena víkendů pořádaných pro ženy s programem se pohybuje okolo 4000 Kč. Snažila jsem se držet cenu na co nejpřijatelnější hladině pro vás, aby nebyla limitující a v ceně celého víkendu máte nejen komfortní ubytování, workshop vědomého pohybu s Terezou Křikavou, ale také kurz vaření se všemi surovinami, který běžně mívám v ceně 1450 - 1800 Kč.

V rámci víkendu budete kromě hlavních jídel mít k dispozici také menší jídla na svačinu i dostatek ovoce a zeleniny.

Navíc mám pro vás jednu dobrou zprávu, pobyt můžete hradit i prostřednictvím zaměstnaneckých benefitů kartami Benefit Plus a Benefity CZ, případně vám vystavím fakturu na pobytu z fondu FKSP. U plateb benefitními kartami jsem nucena připočítat i poplatek za transakci ve výši 8% z částky. Pro tuto možnost mě kontaktujte individuálně.

Pobyt se bude konat při min. počtu přihlášených 7 osob, maximální kapacita je 12 osob, tj. 10 z vás + já a Tereza. Samozřejmě můžete spolu se sebou přihlásit i vaši kamarádku, sestru, maminku, nebo třeba kolegyni, která si potřebuje též oddychnout a načerpat svěží vítr do plachet.

 • Pro přihlášení se na pobyt je nutné uhradit zálohu na podíl za pronájmu objektu 1700 Kč . Zálohu je potřeba uhradit DO 15.8..
 • 31.8. obdržíte fakturu na doplatek pobytu (kurzovné + strava)

Jaké jsou storno podmínky?

Pobyt se bude konat při min. počtu přihlášených 7 osob, maximální kapacita roubenky je 12 osob.

Storno podmínky:

Zrušení pobytu do 15.3. - 100% ceny zpět.

Zrušení pobytu 15.8. - 31.8. - nevratná záloha 1700 Kč nebo za sebe pošlete náhradnici, o čemž mě prosím ale předem informujte. Při zrušení a předešlé úhradě celého doplatku vám bude vrácena částka 1700 Kč, tedy 50%.

Zrušení pobytu  1.9. - 8.9. - storno poplatky 70% z celkové ceny, nebo za sebe pošlete náhradnici, o čemž mě prosím ale předem informujte.

Zrušení pobytu od 9.9. včetně - storno poplatky 100%, nebo za sebe pošlete náhradnici, o čemž mě prosím ale předem informujte.

Další informace

S sebou si vezměte pohodlné oblečení na cvičení (tričko, legíny). K dispozici za poplatek na místě je možné zapůjčení osušky do sauny. Vybavte se i oblečením do roubenky k trávení volného času i vaření, zástěra dle vaší libosti.

Nezapomeňte na vhodné oblečení a obuv na sobotní odpoledne, pokud jej budete chtít strávit aktivně. Uvnitř roubenky počítejte, prosím, s přezůvkami nebo chozením naboso.

Štěpánka

Na shledanou v roubence

Těším se na naše setkání naživo i společný pobyt.

Pokud máte nějaké otázky k pobytu, neváhejte mě kontaktovat.

Email

poradna@stepankacapova.cz

Telefon

739 787 943