Bramborovo-mrkvový krém

Spousta lidí má ráda krémy, polévkové krémy. Touto polévkou bych vám ráda ukázala, že krémová polévka vůbec neznamená polévka plná smetany. Jemná, lehká a rychlá polévka.

Potřebujeme:

3 lžíce řepkového nebo olivového oleje

3 lžíce Hrašky na zahušťování

4 středně velké

brambory

3 velké mrkve

1 cibule

1 petržel

2 lžičky lahůdkového droždí

3/4 lžičky soli

1 lžičku kurkumy

špetku barevného pepře

1 litr vroucí vody

Vaříme:

Příprava nám zabere asi 10 minut – oškrábeme si brambory, petržel a mrkev, oloupeme cibuli a tu nakrájíme na malé kostičky. V hrnci si rozřejeme olej, zpěníme na něm cibuli a jakmile bude mírně nazlátlá, přisypeme Hrašku a vařečkou pořádně promícháme. Vznikne vám taková tuhá hmota, kterou chvíli v hrnci mícháte odspoda, lepí se k hrnci a cca po 5 min můžete s mícháním přestat a nechat hrachovou jíšku s cibulkou pěnit při mírné teplotě. Mezitím si nakrájejte brambory, mrkev petržel na kostičky, přisypte do hrnce, promíchejte s jíškou, zalijte vroucí vodou, osolte, přidejte lahůdkové droždí, promíchejte a vařte při mírné teplot přiklopené 25 minut. Po 20 minutách se ujistěte, že je zeleniny v polévce měkká a když ano, rozmixujte na hladký krém, do kterého vmícháte barevný pepř a kurkumu a necháte 5 minut odstát pro spojení chutí.

Vidíte, bylo to rychlé, lehké a taky levné a zdravé. Krémová polévka, ve které se objevily i luštěniny, o kterých nikdo neví. Když totiž Hrašku dobře provaříte, nemáte šanci hrách v pokrmu poznat. Pokud cítíte nahořklou chuť hrachu, nemáte pokrm dobře provařený (více jak 20 min) a vraťte tedy zpátky na plotnu na pár minut, v případě potřeby můžete přidat ještě malé množství vody.

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nadváhu, odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy, velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Jako první vznikla tzv. polévková, která pomáhá řešit zdravé a levné rodinné večeře Polévky jako od maminky>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a nejnověji také POHÁDKA PRO DĚTI. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře