12 důvodů proč si dát bacha na cukr

Proč si dávat bacha na CUKR?

Důvodů je mnoho,  12 ZÁSADNÍCH DŮVODŮ najdete tady.

CUKR – sladká chuť je nám přirozená, však už mateřské mléko má sladkou chuť, takže jsme na ni svým způsobem naučeni. Ale on je velký rozdíl v tom, když konzumujeme cukry přirozeně se vyskytující ve stravě a když konzumujeme doslazované potraviny.

A kde je cukr přirozeně? V ovoci i zelenině, obsah cukru se výrazně zvyšuje v sušeném ovoci, proto sušené ovoce můžete využít jako přirozený zdroj slazení a stejně tak i různé sirupy, já například velmi ráda používám datlový, javorový, agávový a rýžový sirup. Dosladit jimi můžete jak snídaňové kaše, tak je můžete použít i do pečení, nebo vaření sladkých pokrmů.

Co ten cukr v těle dělá?

1. Cukr vyvolává závislost, tedy čím více cukru zkonzumujete, tím více ho tělo žádá.
2. Cukr nabourává proces vstřebávání VÁPNÍKU – tzn. vede k odvápňování a řídnutí kostí, osteoporóze.
3. Rychlý nárůst a rychlý pokles hladiny cukru v krvi způsobuje větší příjem stravy – nadváha, obezita.
4. Cukr oslabuje imunitní systém a přispívá k nižší obranyschopnosti organizmu proti bakteriálním infekcím.
5. U dětí cukr způsobuje poruchy koncentrace, hyperaktivitu, ale i různé formy úzkostí.
6. Cukr způsobuje kvasinkové infekce.
7. Cukr přetěžuje slinivku břišní a přispívá ke vzniku diabetes.
8. Cukr je „výživou“ rakovinových buněk.
9. Cukr způsobuje vysoký krevní tlak u obézních lidí.
10. Naše tělo vytváří při metabolizmu cukru 2 – 5x více krevních tuků než při metabolizmu škrobu, cukr zvyšuje množství tuku v játrech.
11. Lidé konzumující větší dávky cukru trpí často bolestmi hlavy, nebo migrénou.

12. Velká a dlouhodobá konzumace cukru způsobuje rezistenci na inzulín a organizmus pak ukládá další tuk a zpomaluje se metabolismus. Mlsáme tedy sladké a přibíráme tuk.

Důvodů je hodně a jsou silné, co?

A možná se u některých bodů i vidíte. Jeden z bodů se mě před lety v mém životě také týkal, doslova jsem si potykala se závilostí na cukru, když jsem byla na mateřské. Nejdřív to bylo nenápadný, cukrová závislost je mrcha a dává zabrat, ale vyhrabat se z ní vážně dá taky jsem to dala a dnes pomáhám ženám se této závislosti na cukru zbavit při osobních konzultacích i na veřejných přednáškách.

Týká se vás tahle závislost?

Stačí si udělat jednoduchý testík.

Jak poznat, že jsem závislá na cukru?

A jak vysvětlit dětem, že věčné pamlsky zdraví nesvědčí?

Jak?

Pohádkou, nebo rovnou živě na kurzu pro děti.

Když se totiž spojí zábava a učení tak, aby si děti na vše mohly sáhnout, jsou pak skvělé výsledky a z nejedlíků se stávají jedlíci a rodičům se konečně uleví <3.

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.