Vláčná jablečná bábovka

Jablečná sezóna se blíží a tak přijde vhod každý recept, kde můžeme použít jablka. Obzvlášť když to nebude klasický štrůdl z listového těsta s haldou tuku :-). Tak jsem vám tak experimentovala a tentokrát to klaplo hned napoprvé. A bábovičky byly delikatesní a navíc ještě bez hříchu. Moc chutnaly mému muži i dceři a měl z nich radost i Spoky, cukrový panáček z pohádky, tak vám dnes přináším recept na vláčnou jablečnou bábovku.

 

Jablečná bábovka

Suroviny, které budeme potřebovat

160 g kokosového cukru

3 vejce

250 jablek

100 g pohankové celozrnné mouky

100 g celozrnné špaldové mouky

150 g hladké špaldové mouky

3/4 sáčku prášku do pečiva bez fosfátů

50 g jemně mletých vlašských ořechů

50 g nahrubo sekaných vlašských ořechů

120 ml řepkového oleje

 

Jak budeme postupovat?

Do robotu si vyklepněte 3 celá vejce, pokud robot nemáte, tak do mísy a vymísíte ručním šlehačem. K vejcím přidejte kokosový cukr a nejprve špachtlí promíchejte, abyste si nevyzdobili celou kuchyň :-). Poté začněte šlehat a šlehejte tak dlouho, až se vám vytvoří na hmotě pěna krásné karamelové barvy.

 

Do ušlehaných vajec s kokosovým cukrem přidejte olej, promíchejte a vedle v míse si smíchejte všechny tři druhy mouky s práškem do pečiva a  ořechy a nakonec s moukou promíchejte i jablka. Jedině tak se vám snadno spojí všechny použité ingredience. Po troškách přidávejte směs mouky ke směsi s vejci a olejem a jemně promíchávejte stěrkou. Buďte opravdu jemní, těsto spíš nadnášejte, aby vám ve formě vyběhlo nahoru.

Já jsem pekla v malých silikonových bábovkových mini formičkách, proto jsem pekla v troubě na 170 st. cca 30 min, pokud použijete velkou bábovkovou formu, bude čas delší, cca 50 min.

 

Tahle jablečná bábovka je opravdu vynikající, vláčná a neobsahuje bílý cukr a skutečně zasytí a nedodá jen prázdné kalorie. Pokud byste ji chtěli udělat jako zcela bezlepkovou, doporučuji špaldovou mouku vyměnit za mouku z rozemletých ovesných vloček bez lepku (BioHarmonie), nebo kukuřičnou polohrubou mouku. Jak vidíte, tak i sladkost se dá udělat lépe a zdravý život není vůbec o strádání a smlsnout si můžeme i na sladké svačině. Ne každý den, protože v pestrosti je síla. Nechte si chutnat.

 

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.