Vláčná jablečná bábovka

Jablečná sezóna se blíží a tak přijde vhod každý recept, kde můžeme použít jablka. Obzvlášť když to nebude klasický štrůdl z listového těsta s haldou tuku :-). Tak jsem vám tak experimentovala a tentokrát to klaplo hned napoprvé. A bábovičky byly delikatesní a navíc ještě bez hříchu. Moc chutnaly mému muži i dceři a měl z nich radost i Spoky, cukrový panáček z pohádky, tak vám dnes přináším recept na vláčnou jablečnou bábovku.

 

Jablečná bábovka

Suroviny, které budeme potřebovat

160 g kokosového cukru

3 vejce

250 jablek

100 g pohankové celozrnné mouky

100 g celozrnné špaldové mouky

150 g hladké špaldové mouky

3/4 sáčku prášku do pečiva bez fosfátů

50 g jemně mletých vlašských ořechů

50 g nahrubo sekaných vlašských ořechů

120 ml řepkového oleje

 

Jak budeme postupovat?

Do robotu si vyklepněte 3 celá vejce, pokud robot nemáte, tak do mísy a vymísíte ručním šlehačem. K vejcím přidejte kokosový cukr a nejprve špachtlí promíchejte, abyste si nevyzdobili celou kuchyň :-). Poté začněte šlehat a šlehejte tak dlouho, až se vám vytvoří na hmotě pěna krásné karamelové barvy.

 

Do ušlehaných vajec s kokosovým cukrem přidejte olej, promíchejte a vedle v míse si smíchejte všechny tři druhy mouky s práškem do pečiva a  ořechy a nakonec s moukou promíchejte i jablka. Jedině tak se vám snadno spojí všechny použité ingredience. Po troškách přidávejte směs mouky ke směsi s vejci a olejem a jemně promíchávejte stěrkou. Buďte opravdu jemní, těsto spíš nadnášejte, aby vám ve formě vyběhlo nahoru.

Já jsem pekla v malých silikonových bábovkových mini formičkách, proto jsem pekla v troubě na 170 st. cca 30 min, pokud použijete velkou bábovkovou formu, bude čas delší, cca 50 min.

 

Tahle jablečná bábovka je opravdu vynikající, vláčná a neobsahuje bílý cukr a skutečně zasytí a nedodá jen prázdné kalorie. Pokud byste ji chtěli udělat jako zcela bezlepkovou, doporučuji špaldovou mouku vyměnit za mouku z rozemletých ovesných vloček bez lepku (BioHarmonie), nebo kukuřičnou polohrubou mouku. Jak vidíte, tak i sladkost se dá udělat lépe a zdravý život není vůbec o strádání a smlsnout si můžeme i na sladké svačině. Ne každý den, protože v pestrosti je síla. Nechte si chutnat.

 

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nadváhu, odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy, velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Jako první vznikla tzv. polévková, která pomáhá řešit zdravé a levné rodinné večeře Polévky jako od maminky>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a nejnověji také POHÁDKA PRO DĚTI. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře