Jak očistit tělo po zimě

Jaro, nový začátek, který vybízí k úklidu. Úklidu domácností, okolí domu, ale zapomínat bychom neměli hlavně na naše těla.

Úklid střev, to je to, co našemu organizmu prospěje

Zbavíme ho škodlivin a nastartujeme svěží jarní dech. Už naši předci dělali očisty, jarní půsty a připravovali naše těla na jinou stravu. V zimě jíme více hutné pokrmy, na jaře přibude čerstvost a sezónní druhy potravin.

Jak si s očistou poradit v dnešní uspěchané době bez hladovění ?

 

Jak zlepšit imunitu

Úžasné detoxikační účinky a velkou porci vitaminů pak můžeme čerpat z u nás ne moc známé rostlinky zvané moringa. Moringa je právem nazývána superpotravinou a k tomu bych jí přiřadila ještě velké S. Tolik vitaminů a minerálních látek se totiž neskrává v žádné jiné rostlince, která byla zatím prozkoumána. Využívali ji již před několika tisíci lety v ayurvédě a pro fyzické i psychické povzbuzení bojovníků.

Moringa obsahuje takové množství vitaminů a minerálních látek a také vlákniny, že díky ní provádíme při pravidelné konzumaci očistu střev. No a střeva, to je sídlo naší imunity. Kde jsou střeva zanešená, imunita selhává – častá onemocnění, kožní problémy, únava. Jeden velký kolotoč, ze kterého se ale dá vystoupit.

Moringa – detox i posílení imunity

To je směsice obrovského množství vitaminů podporujících očistu našich střev a posílení imunity.

Velkou předností moringy pak je, že se s ní dá vařit a dokonce ji i pít v čajích, což u ostatních zelených potravin nelze, nebo je pak negativně ovlivněna chuť jídla jako takového. To s moringou nehrozí, já s ní čile vařím, přidávám ji do polévek, pomazánek, smoothies a všude možně. A protože je její využití tak všestranné, musela jsem dát pár tipů dohromady do kuchařky, ať poslouží i dál.

Kdy její účinky využijete?

Využijte sílu přírody, bez chemie a jednoduše, návod na to, jak s touto superpotravinou naložit najdete v ekuchařce Vaříme s Moringou.

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.