Lahodná krémová kapustová polévka s čočkou

Venku je sice jaro podle kalendáře, ale pěkně chladno, tak vám možná bodne hustá teplá polévka, která vás zasytí, dodá živiny i zahřeje. Luštěniny a kapusta, často zapomínané suroviny v českých jídelníčcích. Lahodná krémová polévka pro mlsné jazýčky.

Kapustová polévka s červenou čočkou

Díky čočce dodáte potřebné bílkoviny, hořčík, zinek, selen a jiné minerální látky a kapustou pak dodáte často chybějící fosfor, železo i vitaminy řady B nutné pro harmonii v našem organizmu.

 

Co budeme potřebovat:

2 větší brambory

1 středně velká cibule

2 lžíce řepkového nebo olivového oleje

6 lžic červené čočky v suchém stavu

4 velké lupeny kapusty

1 litr vroucí vody

0,5 lžičky soli

2 lžičky kari nebo kurkumy

Jak na to? 

Pokrájejte si listy kapusty na úzké proužky  a tuhou středovou část odstraňte. Brambory si nakrájejte na malé kostičky. Na oleji si krátce zpěňte cibuli tak, aby byla mírně nazlátlá a přidejte na ni kapustu a velmi krátce orestujte, stačí dvě minuty. Přidejte suchou červenou čočku, kterou jste předtím v sítku propláchli. Promíchejte v hrnci, přidejte brambory, opět promíchejte a restujete 1-2 minuty za stálého míchání. Poté zalijte vroucí vodou a při mírné teplotě vařte 20 minut zakryté.

Po 20 minutách přidejte sůl, kari a ještě pět minut dovařte. Můžete přidat ještě trochu nasekané kapusty, která už projde varem jen velmi krátce. Pokud jste přidali ještě kousky kapusty, vyndejte je nyní z polévky, polévku rozmixujte na hladký krém a na závěr krátce povařené kousky vraťte zpět.

Dobrou chuť 🙂

 

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.