Maminky ve výzvě

Krásný den, dnes vám přináším krátký článek ve formě rozhovoru, který se mnou a dalšími dvěma maminkami, učinila Martina Doubková, lektorka jógy. Zapojila jsem se do “Jóga výzvy”, kterou Martina vyhlásila, abych protáhla tělo, zklidnila mysl a pobídla jsem ke cvičení i vás, protože najít si 10 minut denně je opravdu reálné 🙂

 

Tak se pojďte společně přesvědčit, jak se maminky popraly s výzvou 🙂

V neděli skončila 7 denní jóga výzva pro ty maminky, které začaly hned v pondělí 7. září – to jsem poslala mailem první video. Oslovila jsem tři ženy, které byly opravdu namotivované výzvou projít a najít si každý den 10 minut pro sebe. Shodou okolností se všechny zajímají o zdravé stravování 🙂

 

1. Milé ženy, prosím představte se nejdříve čtenářům. Řekněte nám, zda jste maminka pracující či na mateřské/rodičovské dovolené, kolik máte dětí a jak jsou staré.

Štěpánka: Dobrý den, jmenuji se Štěpánka Čápová a jsem výživová poradkyně, maminka 8 leté dcery.

Veronika: Jmenuji se Veronika Hanzlíková a jsem maminka na rodičovské dovolené. Mám 14měsíčního chlapečka. Ve volném čase (když mi zbyde :-)) se věnuji výživě a získávání i předávání znalostí o potravinách.

Bjetka: Jmenuji se Bjetka Nečadová a žiji se svou nejbližší rodinou v Helsinkách. Momentálně působím na pracovní stáži v ERY (občanské sdružení pro živou stravu v Helsinkách) a mám dcerku Naděnku, 4,5 roku.

2. Proč jste se přihlásily do 7 denní jóga výzvy pro maminky?

Štěpánka: Byla jsem zvědavá jak bude jóga výzva vypadat, je to už několik let, co jsem byla na józe naposledy, mám ji ráda, ale nedaří se mi v okolí mého bydliště najít lekce, které by se mi hodily. V neposlední řadě musím říct, že Martinu sleduji již nějaký čas, moc se mi její videa líbí a má moc příjemný hlas, který mě hladí po duši.

Veronika: Na této jógové výzvě mě zaujalo to, že budu mít průvodkyni a také inspiraci každý den cvičit. Navíc výzva slibovala cvičení pouhých 10 minut každý den a to vím, že až na výjimky jsem schopná si těch 10 minut opravdu najít.

Bjetka: V mém dnešním pracovně-školkovém rozvrhu je těžké najít místo, kdy by zároveň byla i hodiny jógy, proto nyní více cvičím doma. Když jsem narazila na videa od Martiny, byla jsem nadšena z nové inspirace a s očekáváním jsem se přihlásila také do 7 denní jóga výzvy pro maminky.

obrazek-vyzva

3. Které video se vám zdálo nejtěžší a proč?

Štěpánka: Zjistila jsem, že pro mě bylo obtížné video s cvičením síly rukou. Nečekala jsem to a v jednom okamžiku jsem se sesunula jako domeček z karet 🙂 Z časté práce na počítači mívám potíže se šlachami v zápěstí a tak tyto cviky tedy pro mě byly i bolestivé, ale věřím, že když budu tyto cviky dělat častěji, tak bolesti pominou.

Veronika: Hned první video s cvičením na bříško, ale byl to skvělý začátek. Bylo to pro mě nejtěžší právě kvůli tomu, že si málokdy najdu čas si posílit i tuhle partii a přitom vím, jak je důležitá pro správné držení těla.

Bjetka: Nejtěžší pro mě bylo video 4. den paže. Pozice prkno, kříž apod. jsou pro mě velmi namáhavé na paže a zápěstí. Jsem ráda, že ve výzvě bylo i video s tímto zaměřením.

4. Které video jste bez problému zvládly ?

Štěpánka: Velmi dobře se mi cvičilo cvičení na bříško a samozřejmě relaxace 🙂

Veronika: Všechna videa jsem bez problémů zvládla. Někdy jsem byla víc zadýchaná nebo unavenější (především po cvičení bříška a nohou). Nicméně skvělé bylo uvolňování ramen i celkové protažení ze všech videí.

Bjetka: Videa bez problémových cviků pro mě byla 2. den kyčle, 3. den ramena, 6. den záda a 7. den relaxace. Myslím, že na tom má velký podíl to, že cvičím již nějakou tu dobu a cvičím i těžší lekce.

5. Doporučily byste tato videa dalším ženám?

Štěpánka: Cvičení s Martinou již čile doporučuji a budu ráda, když ho zařadí i hodně mých klientů.

Veronika: Rozhodně ano. Doporučila bych je všem, nejen ženám, protože jsou jednoduchá a přitom účinná a taky dostatečně krátká na to, aby si každý z nás našel denně několik minut času pro svoje tělo i péči o něj.

Bjetka: Videa bych doporučila každé ženě, která ráda cvičí jógu, ale i úplným začátečnicím. Martina vše velmi dobře vysvětluje i názorně předvádí. Také výběr cviků se mi líbil, vše na sebe hladce navazovalo.

Untitled design(2)

6. Když jste cvičily, kde byly děti?

Štěpánka: Většinou cvičím večer, takže v posteli 🙂

Veronika: Většinu videí jsem cvičila i s asistencí se synem. Byl z toho nadšený a bral to jako hru a s nadšením po mě lezl 🙂 I přes jeho asistenci jsem ale byla schopná si plnohodnotně zacvičit a moc děkuji za všechna cvičení!

Bjetka: Cvičila jsem, když byla Naděnka ve školce nebo si hrála s dětmi ze sousedního domu.

7. Všechny tři se zajímáte o zdravé stravování. Kdyby byla jedna rada nad zlato ohledně jídla, co byste čtenářům poradily?

Štěpánka: To je opravdu těžké vybrat jednu, ale asi bych vybrala tuto radu – vyvarujte se umělých a syntetických potravin, používejte základní suroviny, které nám příroda dala a nemůžete udělat chybu.

Veronika: Z vlastních i sdílených zkušenosti si myslím, že moje hlavní rada je jíst vědomě a s láskou. Když se soustředíme na svoje jídlo, jeho chuť, vůni i barvu, tak si ho více vychutnáme a získáme z něj mnohem více té jakési energie, kterou každá strava (nejlépe co nejméně průmyslově zpracovaná) má.

Bjetka: Jíst jednodušeji a více čerstvých, přírodních potravin. Dát především na sebe, své tělo a jeho signály. Přemýšlet, proč a co jíme, nejíst z nudy, ze stresu apod. Což byly možná rady tři, ale můžete si vybrat jednu a s tou začít 🙂

Děkuji vám za rozhovor a věřím, že se k videím jóga výzvy budete vracet 🙂

 

Štěpánka (www.stepankacapova.cz) ebook zdarma Jízdní řád vašeho stravování

Veronika (www.veronikahanzlikova.cz) ebook zdarma 5 rad jak se vyznat v potravinách

Bjetka (bjetka.necada.org) – zdarma měsíčník Živá strava každý den

stepankanewveronikabjetka

 

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.