Ovesné muffiny s třešněmi – zdravé pečení

V létě máme bohatý výběr ovoce a co nejvíce bychom ho měli zkonzumovat čerstvého. Obsahuje spoustu různých vitaminů, nejčastěji vit. C tolik potřebného pro naši imunitu, některé druhy ovoce jsou bohaté také na betakaroten, tolik potřebný pro naši pokožku. A bohatým zdrojem betakarotenu, ale také vit. A  jsou třeba třešně.

Pokud máte sklon k suché kůži, nebo dokonce jejímu rohovatění, nebo také k zánětům spojivek, využijte sezónu třešní, nebo meruněk, broskví a zásobte své tělo tolik potřebným vitaminem.

A až se ovoce v čerstvém podání nabažíte dosyta, můžete využít i toho, že obsahuje velké množství přirozených cukrů a můžete ho použít na pečení nějaké té sladké dobroty. Využít můžete třeba tipu na ovesno – špaldové muffiny, které potěší nejen dětské strávníky, ale budou fajn i na přibalení do batůžku na letní výlety. Když se totiž pečlivě vybírají ingredience a nepečeme jako za dob Magdaleny Dobromily Rettigové – přidej hroudu másla a kyblík cukru, můžeme si i ve zdravém jídelníčku s rozmyslem dopřát nějaké to sladké pečení.

Recept na třešňové muffiny

(slušet jim budou i borůvky, maliny, ostružiny, rybíz, ale klidně i na kousky nakrájená jablka nebo hrušky)

Na 12 – 14 muffinů budete potřebovat:

200 g celozrnné špaldové mouky  ( pro malé děti špaldové hladké mouky)

50 g ovesných vloček

80 g kokosového cukru

2 čajové lžičky sody

špetka soli a kousek vanilkového lusku

2 vejce

200 ml mléka (může být i ovesné)

85 g řepkového oleje

4 polévkové lžíce strouhaného kokosu

Opláchněte si třešně, nebo jiné ovoce a a nechte jej dobře okapat předtím, než ho budete dávat do těsta.

Do mísy si odvažte špaldovou mouku, přidejte ovesné vločky a špetku soli a dobře promíchejte. Poté přisypte sodu a kousek třtiny z vanilkového lusku a kokos a opět dobře promíchejte v mouce. Nalijte k mouce mléko, rozklepněte do něj dvě vejce, přidejte olej, kokosový cukr a vše dobře, ale jemně promíchejte. Nachystejte si plech na muffiny, vložte do nich papírové košíčky. Do každého košíčku dejte na dno pár třešní nebo kousků jiného drobného ovoce a lžící naplňte košíček tak, aby byl naplněn kousek pod okraj. Navrch můžete přidat ještě pár kousků ovoce.

Pečeme na 170 st. ve vyhřáté troubě cca 35 -40 min do zlaté barvy. Před vytažením z trouby zkontrolujte špejlí, zda se vám těsto nelepí. Pokud ne, vytáhněte z trouby a nechte zchladnout na mřížce předtím, než začnete sundavat pečící košíčky.

A máte skvělou snídani, nebo třeba dopolední svačinu, co říkáte? Do zdravého a pestrého jídelníčku můžeme zahrnout spoustu surovin a pochutnávat si tak zdravě každou chvíli na něčem jiném, jedině zajistíte, že nebude vašemu tělu nic potřebného chybět.

Po tom, co zdravě a pestře svačit, můžete i ve svačinové mini kuchařce s tipy na svačinky na dny všední i prázdninové.

 

8 zdravých a pestrých svačin do každé domácnosti.

Sýrové roládky jako svačinové jednohubky nebo večerní slavnost

 

 

 

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pečuji o svou rodinu a pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nejen nadváhu, ale odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy. Velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Inspirovat se můžete třeba řešit zdravé a levné rodinné večeře ZDRAVÉ A LEVNÉ VEČEŘE>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a také POHÁDKA PRO DĚTI, která už inspirovala tisíce dětí a rodičů a naučila nejen malé strávníky, co je pro jejich bříška dobré. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře