Pomazánka z makrely

Pomazánka z makrely

Rybičková pomazánka je jedním ze způsobů, jak doplnit chybějící omega 3 a 6 mastné kyseliny potřebné pro náš zrak, krásu pokožky, vlasů i chod mozku. Nepoužijeme na ní rybičky z plechovky, ale váženou makrelu. Je plná masa s kvalitní bílkovinou a je to jedna z ryb, která právě omega 3 mastných kyselin obsahuje nejvíce. Bude to rychlý, zdravý a dobrý :-).

Pro rodinu potřebujeme:

1 uzenou makrelu

asi tři jarní cibulky

může být malý kousek pórku

hrst sušených rajčat – jen sušená, ne naložená v oleji

špetku soli

Z makrely vytáhněte páteř a vykostěte ji, vidličkou  v míse od sebe oddělte jednotlivé části masa, velmi mírně osolte, přidejte najemno nasekanou jarní cibulku, můžete přidat i pórek a přidejte také předem spařená sušená rajčata. Sušená rajčata zalijte horkou vodou, nechte je 15 min nasát tekutinu a pak je rozkrájejte na menší kousky a vmíchejte do makrely. Nebojte se po kapkách přidat trochu vody, rajčata se vám s makrelou pěkně spojí a nebudete potřebovat žádný další tuk, makrela je mastná sama o sobě, ale obsahuje pro nás tolik potřebné tuky, tak se jich nemusíte obávat.

Touhle pomazánkou můžete vyřešit rodinnou večeři spolu se zeleninovým salátem, i třeba odpolední svačinu.

Dobrou chuť

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nadváhu, odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy, velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Jako první vznikla tzv. polévková, která pomáhá řešit zdravé a levné rodinné večeře Polévky jako od maminky>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a nejnověji také POHÁDKA PRO DĚTI. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře