Recept na domácí limonádu s mangem

Venku je vedro a skoro každá moje klientka, když za mnou do poradny přijde pije málo. Ať jsou tropy nebo ne. I pití je návyk a dá se velmi dobře a velmi rychle naučit, stejně jako změna stravovacích návyků. Jenže i když pijeme běžně dostatečné množství vody, někdy přijde klapka, nemůžeme se stále osvěžit a už nám ta voda nechutná. A proto můžeme náš pitný režim proložit i něčím, jako je

Domácí limonáda

Tahle konkrétně je z manga, máty a trochy granátového jablka. Máta je v těchto parných dnech výborný osvěžovač, pomáhá nám zchladit se, mangem dodáme přirozené cukry, velkou dávku vitaminu A, C, draslíku a také vlákniny, proto nás dokáže i zaplnit a zahnat pocit hladu. A granátové jablko díky svým hořkým silicím zase dokáže snížit pocit vyprahlosti, dodat pocit, že jsme se konečně napili, něco jako hořké pivo, ale bez alkoholu a kalorií jdoucích rovnou do břicha :-). Tak jdeme na ni.

Recept na domácí limonádu

Na 3 -4 porce budeme potřebovat

1 mango dobře vyzrálé

1/2 granátového jablka

4 snítky máty

1 litr vody

asi 3 hrsti ledu

Příprava

Mango oloupejte, odkrojte všechnu žlutou část a dejte do hlubší nádoby nebo mixéru, zbyde vám z manga jen pecka. Přidejte omytou mátu, zalijte vodou. Pokud máte jen tyčový mixér, promixujte jím v hluboké nádobě, jinak rozmixujte v mixéru stojacím, u opravdu výkonného můžete přidat rovnou led. Krásně se vám propojí chuť máty a manga, nalijte do skleniček a pokud jste nemixovali s ledem, přidejte jej do sklenic. Navrch ozdobte trochou granátového jablka.

Je vážně osvěžující, co říkáte?

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nadváhu, odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy, velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Jako první vznikla tzv. polévková, která pomáhá řešit zdravé a levné rodinné večeře Polévky jako od maminky>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a nejnověji také POHÁDKA PRO DĚTI. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře