Kopřivovo-špenátový krém

Skvělá jarní polévka vhodná nejen pro Zelený čtvrtek :-). Pár ingrediencí a zelená dobrota je na světě.

Kopřivovo-špenátový krém

Na cca 4 porce potřebujeme:

1 litr hovězího nebo zeleninového vývaru

6 lžic Falafelu (např. od Extrudo), jde o směs cizrnové mouky s kořením

Sáček čerstvého špenátu – cca 250-300 g

2 hrsti čerstvých kopřiv

výživná směs pro dokořenění i dodání obří porce vitaminů, vlákniny a minerálních látek moringa s bazalkou, asi 1 polévková lžíce

3/4 lžičky soli

1 lžíce zakysané smetany na porci

 

Postup:

Vývar dáme vařit spolu s 6 lžícemi falafelu a solí a vaříme 20 min. Občas promícháme, přidáme čerstvý špenát, kopřivy a dalších 10 min společně provaříme. Poté ponorným mixérem rozmixujeme na hladký krém. Polévka bude zahuštěná přidaným falafelem a díky tomu zasytí a dodá i potřebné bílkoviny. Další živiny a vlákninu pak přidáme díky morinze. V tomto složení je pak polévka vhodná pro kohokoliv, kdo rád ozvláštní svůj jídelníček a díky vysokému obsahu vlákniny pěkně pročistíte svůj střevní trakt a udržíte své zažívání v kondici.

Před podáváním přidáme směs moringy s bazalkou a každou porci ozdobíme lžící zakysané smetany.

I takovéto jednoduché a rychlé tipy můžete zahrnout na vaše rodinné večeře, navíc za pár korun.

Dobrou chuť a pokud hledáte tip na další velikonoční recepty, zkuste určitě mazanec, beránka,  nádivku, nebo třeba barvení velikonočních vajíček bez chemie. Stojí za to.!

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nadváhu, odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy, velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Jako první vznikla tzv. polévková, která pomáhá řešit zdravé a levné rodinné večeře Polévky jako od maminky>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a nejnověji také POHÁDKA PRO DĚTI. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře