Adventní kalendář

Adventní kalendáře – kupujete nebo ne?

 
Vzpomínám si, jak jsem jako dítě milovala každý den otevřít si jedno okénko s čokoládou a na Štědrý den to největší♥. Nikdy jsem jich neotevřela víc a to těšení bylo prostě kouzelný.
 
 
To, co se ale poslední roky prodává uvnitř líbivých barevných adventních kalendářů už vážně čokoláda není. A není vůbec dobrá a po testu, který jsem si udělala v předchozích letech od rádoby luxusní čoko značky 😀 je jasné, že to není jen o tom, kolik tahle čokoška stojí. I za ranec můžete pořídit nekvalitní čokoládu.
 
Letos třetím rokem dělám pro svou dceru adventní pytlíčky s různými překvápky (samolepky, gumičky, sponky, něco na kreativní vytváření, letos třeba kartičky na vánoční přáníčka, takže i praktické 🙂 a někde třeba pár mandlí, rozinek…) a řeknu vám, že letos jsem se u toho dost zapotila a není to žádná sranda vymyslet 24 překvápek a ještě aby to ve výsledku nestálo majlant.
 
Pořád mi vrtalo hlavou jak jí ale dát adventní kalendář s čokoládkama
Ať je má jako ostatní děti ukryté v zavřených okénkách, ale není uvnitř nějaká neidentifikovatelná hmota, prostě které jsou fakt čokoládové. Párkrát jsem koupila ten klasický dřív, ale jen pro ty obrázky s tím, že obsah vyhodíme, ale plýtvání nemám ráda, tak jsem hledala něco jiné. Letos jsem našla naprosto boží věc a díky Tchibo Česká republika jsem koupila sadu dvou prázdných kartonových adventních kalendářů s formičkou na čokoládky dle vlastní výroby.
 
Za mě vychytávka nejlepší na celý advent ☺ a děsně se přimlouvám, aby ten obal – karton byl k dostání každý rok! Formičky si schovám :-).
 

Dneska jsem do formiček nalila hořkou čokoládu – 1 tabulka 81% a 1/4 tabulky 51%, opatrně jsem je rozehřála tak, jak se psalo v návodu, abych měla čokoládky pěkně lesklé a lžičkou jsem nalila do formiček a do některých vložila i mandli a nebo brusinku, do těch bonusových obě :-).
Naskládala do kartonového obalu, který si pak dcera ozdobí sama dle své fantazie. Každý den jednu čokoládku a jedno vymalované okénko. Naprosto senzační nápad a já za něj děkuji! Navíc je ve formičkách 25 kousků, takže zbyl i jeden pro mlsnou maminku ☺.
Na všechno se dá vyzrát, skoro vždycky je nějaká lepší varianta.
Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pečuji o svou rodinu a pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nejen nadváhu, ale odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy. Velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Inspirovat se můžete třeba řešit zdravé a levné rodinné večeře ZDRAVÉ A LEVNÉ VEČEŘE>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a také POHÁDKA PRO DĚTI, která už inspirovala tisíce dětí a rodičů a naučila nejen malé strávníky, co je pro jejich bříška dobré. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře