Adventní kalendář

Adventní kalendáře – kupujete nebo ne?

 
Vzpomínám si, jak jsem jako dítě milovala každý den otevřít si jedno okénko s čokoládou a na Štědrý den to největší♥. Nikdy jsem jich neotevřela víc a to těšení bylo prostě kouzelný.
 
 

To, co se ale poslední roky prodává uvnitř líbivých barevných adventních kalendářů už vážně čokoláda není. A není vůbec dobrá a po testu, který jsem si udělala v předchozích letech od rádoby luxusní čoko značky 😀 je jasné, že to není jen o tom, kolik tahle čokoška stojí. I za ranec můžete pořídit nekvalitní čokoládu.

 
Letos čtvrým rokem dělám pro svou dceru adventní pytlíčky s různými překvápky (samolepky, gumičky, sponky, něco na kreativní vytváření, letos třeba i vtipné ponožky a někde třeba pár mandlí, rozinek, domácí sušenka…) a každý rok se u toho dost zapotím teda. Trošku jsem si naběhla a nedošlo mi, že čím bude starší, tím to bude složitější vymyslet ten obsah, ale Natálka je miluje a pořád z nich tu mám radost, tak mě to zase těší a třeba v patnácti mi už řekne, že to je trapný. Holt to není žádná sranda vymyslet 24 překvápek a ještě aby to ve výsledku nestálo majlant.
 

Pořád mi vrtalo hlavou co s adventním kalendářem

Mohla bych se na něj vykašlat, to je jedna varianta, ale kdo z nás ta okénka rád neotevíral, že :-)? Ať má tu malou čokoládku jako ostatní děti ukrytou v zavřených okénkách, ale není uvnitř nějaká neidentifikovatelná hmota, prostě která je fakt čokoládová. A vloni jsem našla naprosto boží věc a díky Tchibo Česká republika jsem koupila sadu dvou prázdných kartonových adventních kalendářů s formičkou na čokoládky dle vlastní výroby.
 
Za mě vychytávka nejlepší na celý advent ☺ a děsně se přimlouvám, aby ten obal – karton byl k dostání každý rok! Formičky si schovám :-).
 

Do formiček jsem nalila hořkou čokoládu – 1 tabulka 81% a 1/4 tabulky 51%, opatrně jsem je rozehřála tak, jak se psalo v návodu, abych měla čokoládky pěkně lesklé a lžičkou jsem nalila do formiček a do některých vložila i mandli a nebo brusinku, do těch bonusových obě :-).
Naskládala do kartonového obalu, který si pak můžete ozdobit sami dle své fantazie, nebo to nechat na dětech. Každý den jednu čokoládku a jedno vymalované okénko. Naprosto senzační nápad a já za něj děkuji! Navíc je ve formičkách 25 kousků, takže zbyl i jeden pro mlsnou maminku ☺Na všechno se dá vyzrát, skoro vždycky je nějaká lepší varianta.
A pokud s příchodem adventu zjišťujete, že jste na tom s dárky ještě bídně a vážně se vám nechce kupovat mamince nebo sestře, kamarádce… další voňavku nebo svetr, o nichž si nejste jisti, zda ho ocení, darujte jim zážitek na kurzu vaření. Dárek, který je praktický a přitom potěší a přinese mnoho dobrého. Ptali jste se na dárkové poukazy a tak jsem je pro vás letos nachystala a to hned v několika různých variantách. Opravdu je z čeho vybírat.
Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře