Adventní kalendář

Jak vyzrát na kvalitu adventního kalendáře pro děti?

 
Vzpomínám si, jak jsem jako dítě milovala každý den otevřít si jedno okénko s čokoládou a na Štědrý den to největší♥. Nikdy jsem jich neotevřela víc a to těšení bylo prostě kouzelný.
 

To, co se ale poslední roky prodává uvnitř líbivých barevných adventních kalendářů už vážně čokoláda není. A není vůbec dobrá a po testu, který jsem si udělala v předchozích letech od rádoby luxusní čoko značky 😀 je jasné, že to není jen o tom, kolik tahle čokoška stojí. I za ranec můžete pořídit nekvalitní čokoládu.

 
Poslední roky jsem  pro svou dceru dělala adventní pytlíčky s různými překvápky (samolepky, gumičky, sponky, něco na kreativní vytváření, letos někdy i vtipné ponožky a někde třeba pár mandlí, rozinek, domácí sušenka…) a každý rok jsem se u toho dost zapotila teda.
Trošku jsem si naběhla a nedošlo mi, že čím bude starší, tím to bude složitější vymyslet ten obsah. Letos už jí je 12 a pytlíčky jako takové nebudou, ale mám nachystaný řetěz s kolíčky a čísly dnů a u každého bude domácí voňavý perníček pro sladký den, někde i nějaké překvápko a jinde zase milý vzkaz.
Obdarovávání miluju snad víc než dostávání dárků a tak když chystám pro někoho dárek, těším se pokaždé jak malá. A letos jsem si to nadělila několikanásobně přitom, když jsem chystala na vaše žádosti opravdu pěkný výběr dárkových poukazů. Mám velkou radost, že se můžu podílet na tom, jak dárek od vás přinese radost a kus zdraví dalším lidem.
 

A co ten pravý čokoládový adventní kalendář?

Mohla bych se na něj vykašlat, to je jedna varianta, ale kdo z nás ta okénka rád neotevíral, že :-)? Ať má tu malou čokoládku jako ostatní děti ukrytou v zavřených okénkách, ale není uvnitř nějaká neidentifikovatelná hmota, prostě která je fakt čokoládová. Našla jsem naprosto boží věc a díky Tchibo jsem koupila sadu dvou prázdných kartonových adventních kalendářů se silikonovou formičkou na čokoládky dle vlastní výroby.
 
Za mě vychytávka nejlepší na celý advent ☺ , dokonce se nám podařilo kalendář i uchovat neponičený na další roky! 
 

Do formiček jsem nalila hořkou čokoládu – 1 tabulka 81% a 1/4 tabulky 51%, opatrně jsem je rozehřála tak, jak se psalo v návodu, abych měla čokoládky pěkně lesklé a lžičkou jsem nalila do formiček a do některých vložila i mandli a nebo brusinku, do těch bonusových obě :-).
Naskládala do kartonového obalu, který si pak můžete ozdobit sami dle své fantazie, nebo to nechat na dětech. Každý den jednu čokoládku a jedno vymalované okénko. Naprosto senzační nápad a já za něj děkuji! Navíc je ve formičkách 25 kousků, takže zbyl i jeden pro mlsnou maminku ☺Na všechno se dá vyzrát, skoro vždycky je nějaká lepší varianta.
A pokud s příchodem adventu zjišťujete, že jste na tom s dárky ještě bídně a vážně se vám nechce kupovat mamince nebo sestře, kamarádce… další voňavku nebo svetr, o nichž si nejste jisti, zda ho ocení, darujte jim zážitek na kurzu vaření.
Nachystala jsem pro vás letos opravdu pestrou nabídku. Dárek, který je praktický a přitom potěší a přinese mnoho dobrého. Ptali jste se na dárkové poukazy a tak jsem je pro vás letos nachystala a to hned v několika různých variantách.
Opravdu je z čeho vybírat, živé kurzy v Praze, online kurzy i otevřené poukázy na výběr samotného obdarovaného.
Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře
  1. Blánč napsal:

    Zdravím, nemůžu ten kalendář nikde najít, poslala byste prosím odkaz?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.