Jídelníček pod kontrolou. A komu tím prospěješ? SOBĚ.

Co to vlastně je pod kontrolou? A proč ho pod ní mít? Je to k něčemu prospěšné A je vůbec prospěšné mít všechno pod kontrolou?

Začnu popořádku, i když odzadu. Určitě není potřeba mít vše pod kontrolou a pokud bychom chtěli, uvedeme se zbytečně do vypětí. Vyvineme na sebe takový tlak, který se nedá dlouhodobě snášet. Je ale pár oblastí v životě, které je dobré mít pod kontrolou. Alespoň ve většině případů. A jídlo mezi ně patří.

Když totiž jíme bezhlavě, nedbáme na obsah, kvalitu ani množství. A tady už jsou vážné důvody tyhle otázky řešit.

Proč nám jídelníček pod kontrolou může tolik pomoct?

  1. Když ho budete mít pod kontrolou, zaručíte si, že nejíte bezhlavě, ale promyšleně a dodržujete zásady zdravého životního stylu – což je fajn teorie, ale bez praxe, tedy aplikace v každodenní realitě je životní styl jen prázdný pojem.
  2. Nebudete věčně řešit otázku CO vařit, CO jíst TEĎ A CO POTOM. Naučíte se systému, který váš život usnadní.
  3. Ve finálním důsledku ušetříte. A to je vždycky fajn, nemyslíte? I když budete sem tam kupovat dražší potraviny, nemusí vás přijít zdravější jídelníček dráž. Budou totiž potraviny, které naopak už potřebovat nebudete a nestojí zrovna málo. A pak se také v mnoha domácnostech potraviny dost vyhazují – nakupuje se ve velkém, nestihne se spotřebovat, nebo se v euforii koupí potraviny, které neznáme a pak není odvaha nebo chuť je použít předtím, než skončí jejich lhůta trvanlivosti.

A co to vlastně je mít jídelníček pod kontrolou?

V čem vám jídelníček pod kontrolou prospěje?

  • Odrazí se na zdraví.

  • Dodá vám více energie.
  • Upravíte nebo udržíte si díky němu svou váhu.
  • Neplýtváte.
  • Pokud máte děti, ukážete jim prospěšný model pro jejich budoucí život. Navíc děti mají rády jistoty a řád a ty jím s jídelníčkem od kontrolou přinesete.

 

 

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pečuji o svou rodinu a pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nejen nadváhu, ale odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy. Velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Inspirovat se můžete třeba řešit zdravé a levné rodinné večeře ZDRAVÉ A LEVNÉ VEČEŘE>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a také POHÁDKA PRO DĚTI, která už inspirovala tisíce dětí a rodičů a naučila nejen malé strávníky, co je pro jejich bříška dobré. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře