Jídelníček pod kontrolou. A komu tím prospěješ? SOBĚ.

Co to vlastně je pod kontrolou? A proč ho pod ní mít? Je to k něčemu prospěšné A je vůbec prospěšné mít všechno pod kontrolou?

Začnu popořádku, i když odzadu. Určitě není potřeba mít vše pod kontrolou a pokud bychom chtěli, uvedeme se zbytečně do vypětí. Vyvineme na sebe takový tlak, který se nedá dlouhodobě snášet. Je ale pár oblastí v životě, které je dobré mít pod kontrolou. Alespoň ve většině případů. A jídlo mezi ně patří.

Když totiž jíme bezhlavě, nedbáme na obsah, kvalitu ani množství. A tady už jsou vážné důvody tyhle otázky řešit.

Proč nám jídelníček pod kontrolou může tolik pomoct?

  1. Když ho budete mít pod kontrolou, zaručíte si, že nejíte bezhlavě, ale promyšleně a dodržujete zásady zdravého životního stylu – což je fajn teorie, ale bez praxe, tedy aplikace v každodenní realitě je životní styl jen prázdný pojem.
  2. Nebudete věčně řešit otázku CO vařit, CO jíst TEĎ A CO POTOM. Naučíte se systému, který váš život usnadní.
  3. Ve finálním důsledku ušetříte. A to je vždycky fajn, nemyslíte? I když budete sem tam kupovat dražší potraviny, nemusí vás přijít zdravější jídelníček dráž. Budou totiž potraviny, které naopak už potřebovat nebudete a nestojí zrovna málo. A pak se také v mnoha domácnostech potraviny dost vyhazují – nakupuje se ve velkém, nestihne se spotřebovat, nebo se v euforii koupí potraviny, které neznáme a pak není odvaha nebo chuť je použít předtím, než skončí jejich lhůta trvanlivosti.

A co to vlastně je mít jídelníček pod kontrolou?

V čem vám jídelníček pod kontrolou prospěje?

  • Odrazí se na zdraví.

  • Dodá vám více energie.
  • Upravíte nebo udržíte si díky němu svou váhu.
  • Neplýtváte.
  • Pokud máte děti, ukážete jim prospěšný model pro jejich budoucí život. Navíc děti mají rády jistoty a řád a ty jím s jídelníčkem od kontrolou přinesete.

 

 

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.