Co si sbalit s sebou pod stan k jídlu

Jedeme na vodu.

 

Já nejsem rodilý skaut ani vodák, poprvé jsem byla na vodě v 35 a to už se moc novým kouskům nenaučíš a náturu nepředěláš :-), ale zase jako musím uznat, že se lepším a rok od roku už se i těším na tenhle pro mě jinak netypický “zájezd” víc a víc. Ale jako dítěti by se mi to určitě strašně líbilo, byla bych nadšená, tak jedeme na voduse kousnu a  i kdyby se mi tak moc nechtělo, dopřeju to alespoň své dceři, protože pro děti obzvlášť v dnešní době to beru jako skvělý zážitek a čas strávený v jednoduchých podmínkách, které leccos prověří.  A můj muž, rozený vodák, to mé blblání na randál v kempu, otlačený bok po noci ve stanu a šílené jídlo jednou za rok s láskou přežije :-).

voda

Přesto jsem šla do sebe a po špatném špatném zážitku s kvalitou, nebo spíš nekvalitou jídla ve vodáckých kempech na Berounce, dělám doma přípravu a tahle příprava se opravdu vyplatí, protože spoléhat se až na to jak to tam bude se opravdu nevyplácí. Zejména člověk, který není zvyklý na hospodskou stravu, neustálé smažení to nese blbě a sem já patřím. Den dva to dokážu nějak zvládnout, ale nedej bože víc, od třetího dne je mi zle, nechutná mi už vůbec nic a s tímhle pocitem značně klesá nálada a to je škoda, takže dělám preventivní opatření.

Co teda balím pod stan s sebou k jídlu?

Určitě s sebou upeču domácí chleba, beru polévku v pytlíku a jednu v lahvi. Divíte se, jak může brát výživová poradkyně polévku v pytlíku? Tak na té mojí fakt není ani zrnko špatné, však mrkněte na video a během půl minuty si můžete nachystat pytlíkové polévky s sebou do kempu.

Mám pokaždé přísně nakázáno od mého muže 😄 sbalit jen pár nejnutnějších věcí, to je výzva sama o sobě. Pokaždé se snažím, ale pokaždé je to prý pořád moc , ale zase jak chcete zcucnout velký bochník chleba, že jo…

Rozklikni si přípravu polévky v pytlíku zd

Jaké kombinace se třeba dají vytvořit? Aneb polévka z pytlíku na 5 způsobů

Skvělý na těhle homemade polívkách je i to, že když je pěkně zabalíte, můžete z nich udělat i milý dárek pro trempy a cestovatele ve svém okolí. Nezabere to moc času, není to plýtvání penězi za cetky tretky a takových milých dárků se dá připravit vícero. Můžete mrknout na tipy s dárky, které pro své okolí dělávám já v tomto článku.

Když jsme jeli na vodu jenom na skok,  jídla jsme s sebou nepotřebovali moc a stejně si každý den musí člověk něco koupit, to je jasný. Na první den jsem brala s sebou třeba cuketové placky a bramboračku bez brambor 🙂 v lahvi. Měla jsem totiž houby a po polévce jen volaly, jenže doma ani brambora a mně se nikam nechtělo. Takže bramboračka s kupou kořenové zeleniny a vločkami. A fakt byla moc dobrá, testla jsem jí hned k dnešnímu obědu, abych věděla, zda byla houby fakt jedlý a nepřišli jsme na to až pod stanem.

Něco do ruky, co se snadno sní, zasytí a není to prázdná energie

A co ještě jinak balím? Na svačiny nebo čas, kdy není možné zajít na jídlo, mám v zásobách vždy pár pytlíčků ořechů, pytlíček slunečnicových  nebo dýňových semínek, čaje a nějaké suché sušenky nebo tyčinky. Objevila jsem naprosto senzační proteinové tyčinky, které fakt chutnají, není to žádná prázdná energie, zasytí a ještě dodají bílkoviny, což se při námaze a pro delší pocit zasycení opravdu hodí. Letos mi přišly vhod na Dudáckém festivalu ve Strakonicích, kdy jsme stále číhali, kdy přijdou skotští dudáci, děti už hladové, my taky a na programu bylo plno dalších souborů. Čekání dlouhé, ale zvládli jsme ho díky proteinovým tyčinkám, které obsahují čistě přírodní hrachový protein, slazené jsou čekankou a ještě výborně ochucené, mě nadchla perníková nebo s karamelem.

Vital Country čekanková tyčinka

Když jsem nakupovala ve Vital Country tyčinky, přihodila jsem si do košíku právě i semínka, která přidávám do domácích musli, do kváskového chleba, nebo je dostávají děti s ovocem ke svačině, je to skvělý zdroj zdravých tuků a rychlý způsob zasycení. Co si z nabídky pochvaluji, je také výborné kakao a sušené ovoce, které je právě na rychlé svačiny k nezaplacení, obzvlášť proto, že nepodléhá zkáze.

A když vyrážíme na vodu, nebo podobné cesty většinou váhám, zda neupéct také nějakou buchtu na první dva dny. Sice zabírá dost místa při balení,  mám od muže ten rozkaz sbalit minimum věcí…, ale většinou neodolám a když je upečená, prostě už se vzít musí :-). Mívám s sebou také jedny těstoviny a tuňáka v  plechovce, případně krůtí maso zavařené ve sklenici. Ovoce a zeleninu si koupíme těsně před výjezdem,  už víc neriskuju sliby svého muže, že v každé vesnici bude “babča”, co nám něco prodá ze zahrádky. Na všechno se dá vyzrát, jen je potřeba být připraven a ne překvapen a to jak ve všedních dnech, tak i těch nevšedních.

S námi letos jedou tyhle

A takhle vypadala čočkajda v ešusu :-).

Tak ahóóój a jezte co nejlépe jak to jde i pod stanem 😉, vaše zažívání to po návratu velmi ocení. Až budete řešit dennodenní všední jídelníček, doporučuji vám svou knihu, je to pecka pro běžné masožravé strávníky, kteří si neumí poradit jak vařit pestře, plnohodnotně a chutně i bez masa.

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.