Dopis Ježíškovi

Advent je tu a často přícházíme domů zmrzlí ja drozdi, tak se pojďme společně nejprve zahřát a protože čaj někdy nestačí, zkuste si dát k večeři teplou výživnou polévku, doplnit potřebné živiny, vlákninu a nachystáme něco pro Ježíška, ať mu trošku ulehčíme práci :-).

Děti většinou nemají problém napsat Ježíškovi dopis, nebo spíš seznam přání a spíš je potřeba jejich seznam trochu okřesat, ale co my dospělí? ráda dárky chystám a vytvářím pro druhé a napadla mě jedna blesková myšlenka – zapojte do letošních vánočních dárků i tzv. FOOD dárky, ale jinak, buďte kreativní, nespokojte se jen s kafem a čokoškou :-).

Zejména pokud máte velkou rodinu, oceníte, když vás dárky nevyjdou na majlant.

A co teprve, když chcete nějaké maličkosti a přitom ne ležáky na police a do skříní?

Mám hned 8 tipů, které nezruinují vaší peněženku, potěší a budou praktické zároveň.

7x dospěláci + 1x děti, jdeme na to:

 

1. Domácí müsli

Potřebovat budete pěknou lahev s patentem, stužku a dál mix dle vašeho výběru (ovesné nebo pohankové vločky, rozinky, brusinky, kousky 80% čokolády, kokos, slunečnicová semínka…můžete vyrobit i více variant). Rozhodně nezapomeňte na kartičku s originálním názvem vaší müsli směsi!

domaci musli

2. Darujte domácí marmeládu nebo povidla se vzkazem

Zavařovali jste v létě? Tak vezměte jednu ze zavařenin, dejte jí originální “obleček”, vyrobte jí etiketu a šup s ní pro potěšení někomu blízkému.

domaci marmelada

3. Mlsání bez velkého hříchu

Nachystejte pár dobrot z farmářských nebo bio obchůdků na mlsání nebo dětem k svačině a přichystejte mlsalův balíček :-). Vybírat můžete z různých druhů sušenek, kreker nebo třeba čoko kokotellu od Mladého kokosu.

mlsani

4. Knížka 

Pod každým vánočním stromkem by měla být knížka, tak proč ne hravá knížka pro děti, ve které se hravou formou naučí CO, KOLIK a PROČ by toho měly baštit. Hravé taháky pro kluky i holky, které pomohou nejedné mamince a taťkovi s výchovou.

 

5. Polévka v lahvi a k tomu recepty na zdravé a výživné polévky

Jednoduché a praktické. Nasypte do lahve hrstky různých druhů luštěnin, trochu ovesných nebo pohankových vloček, můžete i trochu sušené zeleniny a máte připravený základ na hrstkovou polévku plnou vlákniny a minerálních látek a přesně takové jsou Polévky jako od maminky :-).

lusteninova polevka

6. Snídaně je základ – darujte suroviny pro zdravou snídani

Možností máte mnoho, různé obilné kaše, ovesné mléko, javorový sirup, kvalitní med, ořechy… Potěšíte určitě, když darujtete s krásnou snídaňovou mističkou.

zdrava snidane

7. Dárek pro hospodyňku, která má věčně naspěch i single muže 🙂

Nachystejte  směs neloupané červené a basmati rýže, přidejte trochu sušené kořenové zeleniny, bylinek, v hezké dóze jistě potěší a stačí pak již na oleji orestovat jen zeleninu a zdravý oběd je na světě.

ryze se zeleninou

8. Balíček pro “Neználky”

Chcete někoho naučit používat dosud nezkoušené potraviny? Pak mu je zabalte do hezkého dárkového balení!

Co vybrat? Pro úplné neználky začněte kuskusem, třeba ječným nebo kukuřičným, červenou rýží a datlovým sirupem. Pro ty, co už tyto potraviny znají zkuste sáhnout po vyšším “kalibru”, třeba kokosovém cukru,  kaštanové mouce, kakaovém másle, nebo třeba některý z čajů s úžasnou superpotravinou pro zlepšení zdraví, s Moringou. Škála je pestrá, od směsí k pročištění ledvin, čajů pro relax a psychickou pohodu, po čaje pro období premenstruačního syndromu nebo menopauzy.

zdrava vyziva

Tak co? Budou se vám tipy hodit?

Znáte to, nejvíc potěší  vlastnoručně vyrobený dárek :-). 

Svou vášeň nechávám plynout v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a s láskou krmím nejen svou rodinu a pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře