Dopis Ježíškovi

Advent je tu a často přícházíme domů zmrzlí ja drozdi, tak se pojďme společně nejprve zahřát a protože čaj někdy nestačí, zkuste si dát k večeři teplou výživnou polévku, doplnit potřebné živiny, vlákninu a nachystáme něco pro Ježíška, ať mu trošku ulehčíme práci :-).

Děti většinou nemají problém napsat Ježíškovi dopis, nebo spíš seznam přání a spíš je potřeba jejich seznam trochu okřesat, ale co my dospělí? ráda dárky chystám a vytvářím pro druhé a napadla mě jedna blesková myšlenka – zapojte do letošních vánočních dárků i tzv. FOOD dárky, ale jinak, buďte kreativní, nespokojte se jen s kafem a čokoškou :-).

Zejména pokud máte velkou rodinu, oceníte, když vás dárky nevyjdou na majlant.

A co teprve, když chcete nějaké maličkosti a přitom ne ležáky na police a do skříní?

Mám hned 8 tipů, které nezruinují vaší peněženku, potěší a budou praktické zároveň.

7x dospěláci + 1x děti, jdeme na to:

 

1. Domácí müsli

Potřebovat budete pěknou lahev s patentem, stužku a dál mix dle vašeho výběru (ovesné nebo pohankové vločky, rozinky, brusinky, kousky 80% čokolády, kokos, slunečnicová semínka…můžete vyrobit i více variant). Rozhodně nezapomeňte na kartičku s originálním názvem vaší müsli směsi!

domaci musli

2. Darujte domácí marmeládu nebo povidla se vzkazem

Zavařovali jste v létě? Tak vezměte jednu ze zavařenin, dejte jí originální “obleček”, vyrobte jí etiketu a šup s ní pro potěšení někomu blízkému.

domaci marmelada

3. Mlsání bez velkého hříchu

Nachystejte pár dobrot z farmářských nebo bio obchůdků na mlsání nebo dětem k svačině a přichystejte mlsalův balíček :-). Vybírat můžete z různých druhů sušenek, kreker nebo třeba čoko kokotellu od Mladého kokosu.

mlsani

4. Knížka 

Pod každým vánočním stromkem by měla být knížka, tak proč ne hravá knížka pro děti, ve které se hravou formou naučí CO, KOLIK a PROČ by toho měly baštit. Hravé taháky pro kluky i holky, které pomohou nejedné mamince a taťkovi s výchovou.

 

5. Polévka v lahvi a k tomu recepty na zdravé a výživné polévky

Jednoduché a praktické. Nasypte do lahve hrstky různých druhů luštěnin, trochu ovesných nebo pohankových vloček, můžete i trochu sušené zeleniny a máte připravený základ na hrstkovou polévku plnou vlákniny a minerálních látek a přesně takové jsou Polévky jako od maminky :-).

lusteninova polevka

6. Snídaně je základ – darujte suroviny pro zdravou snídani

Možností máte mnoho, různé obilné kaše, ovesné mléko, javorový sirup, kvalitní med, ořechy… Potěšíte určitě, když darujtete s krásnou snídaňovou mističkou.

zdrava snidane

7. Dárek pro hospodyňku, která má věčně naspěch i single muže 🙂

Nachystejte  směs neloupané červené a basmati rýže, přidejte trochu sušené kořenové zeleniny, bylinek, v hezké dóze jistě potěší a stačí pak již na oleji orestovat jen zeleninu a zdravý oběd je na světě.

ryze se zeleninou

8. Balíček pro “Neználky”

Chcete někoho naučit používat dosud nezkoušené potraviny? Pak mu je zabalte do hezkého dárkového balení!

Co vybrat? Pro úplné neználky začněte kuskusem, třeba ječným nebo kukuřičným, červenou rýží a datlovým sirupem. Pro ty, co už tyto potraviny znají zkuste sáhnout po vyšším “kalibru”, třeba kokosovém cukru,  kaštanové mouce, kakaovém másle, nebo třeba některý z čajů s úžasnou superpotravinou pro zlepšení zdraví, s Moringou. Škála je pestrá, od směsí k pročištění ledvin, čajů pro relax a psychickou pohodu, po čaje pro období premenstruačního syndromu nebo menopauzy.

zdrava vyziva

Tak co? Budou se vám tipy hodit?

Znáte to, nejvíc potěší  vlastnoručně vyrobený dárek :-). 

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pečuji o svou rodinu a pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nejen nadváhu, ale odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy. Velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Inspirovat se můžete třeba řešit zdravé a levné rodinné večeře ZDRAVÉ A LEVNÉ VEČEŘE>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a také POHÁDKA PRO DĚTI, která už inspirovala tisíce dětí a rodičů a naučila nejen malé strávníky, co je pro jejich bříška dobré. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře