Jak si přičarovat nečekanou sumičku peněz pro radost ke konci roku

Hojnost… Kdo by si ji nepřál, že jo? A každý si pod tímto pojmem můžeme představit něco trochu jiného. Hojnost zdaleka nejsou jen peníze, i když to může být to první, co nás napadne. V životě ale můžeme mít také hojnost dobrých vztahů okolo sebe, hojnost zdraví, nebo hojnost zážitků a není to o nic méně, naopak. O to, abyste okolo sebe měli hojnost dobrých vztahů je potřeba pečovat a s tím vám já tady neporadím, ale dám vám tu tři tipy k tomu,

Jak si užívat hojnosti zdraví.

Jak si díky malému odkládání během roku na jeho konci zažít pocit hojnosti “zlaťáků” a dopřát si to, co byste jinak neudělali.

Jak si dopřát hojnost zážitků.

Jak si vykouzlit nečekanou sumičku peněz pro radost ke konci roku, kdy jsme jinak už finančně vyšťavení po Vánocích?

Udělejte si jeden hezký zvyk, díky kterému se takhle na konci roku potěšíte s paklíkem peněz, díky kterému si uděláte radost něčím, co byste jinak rozumem vyřadili jako nepotřebné.

Hojnost do peněženky

Přijít takhle na konci roku k nějakým penězům navíc je příjemné, nemyslíte? Zejména po vánočním období, kdy peněženku spíš jen otevíráme. Opravdu to jde, letos jsem si to vyzkoušela podle principů Feng shui a z výsledku mám ohromnou radost a ráda bych se s vámi o ni podělila. Už dříve jsem něco podobného zkoušela, ale letos jsem to dotáhla díky dodržování určitých pravidel k mnohem lepším výsledkům.

Princip je v tom, že si založíte na počátku nového roku svou vlastní mísu nebo třeba vázu hojnosti jako já. Jde o to, abyste měli nádobu, do které si v průběhu roku budete odkládat to, co vám zrovna nebude chybět. Máte zrovna hodně drobných v peněžence? Dostanete nějakou korunu k svátku nebo narozeninám? Nebo můžete zrovna oželet dvě stovky z pěněženky, protože jste si akorát vybrali peníze z bankomatu? Skvělé. Minimálně jednou za měsíc si to, co zrovna můžete odložit stranou a je to mimo promyšlené spoření na nějakou konkrétní věc nebo dovolenou, nebo spoření na rezervy dejte do vaší vázy hojnosti. Po každém měsíci tuto částku zakryjte něčím, co vás potkalo na vaší cestě. Můžou to být kameny z cest, mušle, pěkný kus dřeva, talisman… a takhle odkládejte celých 12 měsíců.

Nevybírejte v průběhu roku z vázy peníze, maximálně si je “půjčte”, pokud vám přijede balík na dobírku a vy nemáte jinou hotovost, ale hned peníze zase vraťte. Odkládejte penízky do vázy hojnosti s radostí a tím, že na konci roku se do ní podíváte a v tu chvíli to pro vás bude skutečně něco navíc, protože vám po celý rok tyhle částky nechyběly, máte je pohromadě, navíc v hotovosti a můžete si s nimi zašustit a hojnosti se skutečně dotknout. I kdybyste mohli oželet 50 Kč za týden, na konci roku se na vás vykutálí příjemných 2400 Kč!

Vázu mám na okně ve své růžové pracovně, v levém půdorysu domu    

Kam s vázou hojnosti a jak naložit se zlaťáky z ní?

Podle pravidel, která jsem načetla by měla být nádoba umístěna v levém rohu půdorysu vašeho obydlí (počítáno od vstupu). Pokud můžete, udělejte si to okolo vázy nebo mísy hojnosti i pěkné prostředí a něco, co vám hojnost připomíná. Mísa s ovocem, fotky z cest, květiny…

Na konci roku si pak udělejte hezkou chvilku, připravte si svou vázu hojnosti a třeba k jejímu vyprázdnění bouchněte i šampáňo, nebo si dejte nějaký luxusní čaj. Vyndejte celý její obsah, pak jej přepočítejte, potěšte se s penězi, které máte najednou pohromadě jen pro to, abyste si udělali mimořádnou radost. Měli byste je použít na něco, co vám udělá opravdu velkou radost, ať už jde o spontánní přání, nebo si ho přejete už nějaký čas. Uskutečnění tohoto přání byste neměli dlouho odkládat, ať jej děláte opravdu s tou esencí radosti.

Co na to moje váza hojnosti?

Plnila jsem ji skutečně od ledna 2019 a vrstvy odložených korunek jsem prokládala pěknými kameny, mušlemi, vložila jsem do vázy také dopis, takové svoje přání na podporu hojnosti a celý můj “poklad” střežil anděl. Párkrát jsem z ní skutečně musela vybrat právě pro pošťáka s dobírkou v hotovosti, ale nechtěla jsem přijít o to, o co jsem se snažila, takže jsem hned peníze zase vrátila a většinou jsem půjčenou částku i zakrouhlila na to, co jsem zrovna vybrala z bankomatu. Do vázy jsem odkládala tu stovku, tu dvě, sem tam pětistovku a přidala jsem i nějaké mimořádné peníze, které jsem třeba dostala za nějaký neplánovaný výdělek nebo prodej starších nepotřebných věcí a občas do vázy přihodil i něco manžel.

Teď už váza zase čeká prázdná na nový rok a nové ukládání. Anděl chybět nebude ani v roce 2020.

27. prosince máme s mužem výročí seznámení a tak jsem na náš společný večer takto v závěru roku nachystala i naši vázu hojnosti, malé pohoštění, nějaké bublinky do skleniček a společně jsme vázu vybrali a přepočítali. A to bylo milé překvapení, když se ta hromádka přepočítala a zašustili jsme si s ní.

A opravdu tam nebylo málo, díky pravidelnému odkládání, mimořádným přihozením a tomu, že jsem do vázy hojnosit přidala i peníze z prodeje nepotřebných věcí po malování našeho domu  jsme v ní napočítali celých 11.200 Kč! Pěkná sumička takhle z ničeho nic, že jo?

Ještě nemáme přesný účel toho, jak se za tenhle mimořádný obnos rozšoupneme, mele se nám to v hlavě. Ale vše, co doporučoval rozum na prvním místě jsme zavrhli a věřím, že do konce roku vybereme tu nej trachtaci a bude to přesně to, co bychom jen tak nepodnikli z běžných financí, protože by to rozum odsoudil jako nepotřebné. A tím přispějeme hned i do studnice naší hojnosti zážitků.

Hojnost zážitků

Ne nadarmo se říká, že to, co zažiješ ti dá víc než to, co máš. Zážitky jsou skvělé a to nejen pro tu akci, ale pro ten čas sami se sebou, nebo s někým nám blízkým. Jsem za to, abychom si během roku dopřáli nějaký zážitek jen kvůli sobě, ať už je to nějaký kurz, který bychom si dlouho přáli a třeba jsme se doteď zdráhali na něj jít, že je to marnotratné, nebo třeba na nějaký kulturní zážitek. Jestli jste to doteď tak měli, můžete do vázy hojnosti střádat právě na takový zážitek.

Jestli si už nějaký čas říkáte, že byste chtěli třeba zajít na nějaký kurz vaření, který vám rozšíří obzory, máte hned důvod, střádat do vázy hojnosti, i když já osobně přání takového typu raději uskutečňuji hned a vázu nechávám na překvápka. A protože společné zážitky jsou něco, čím dodáváme našim vztahům čerstvost, moc ráda do nich v průběhu roku zahrnuji zážitky, kdy jsme všichni pohromadě a podnikneme spolu zajímavé výlety a výpravy, nebo jdeme jen sami s mužem do divadla, nebo strávím naopak čas jen sama s dcerou. Na leden jsem nám třeba s dcerou naplánovala holčičí čas na kurzu malování a moc se na to těším.

Tyhle fotografie jsou takovým průřezem kurzů vaření, které jsem uspořádala. Je to jen zlomek akcí, protože rok 2019 byl pro mě co do kurzů opravdu hojný a uspořádala jsem jich zatím svůj rekordní počet. Baví mě to a mám velkou radost, když si účastníci kurzů odnášejí nové poznatky, nové chutě a odchází domů s novými nápady na zdravé a pestré vaření.

Během roku jsem udělala několik kurzů pečení kváskového chleba živě, otevřela jsem tento kurz pečení chleba i v online podobě a pečou se mnou noví pekaři z různých koutů Čech. Lektorovala jsem také kurzy vegetariánské kuchyně (i) pro masožravce, kurz vaření s luštěninami a bezlepkovými surovinami, kurz pro děti na téma zdravé sladkosti, pečení vánočního cukroví zdravěji, kurz zaměřený na přípravu salátů co zasytí nebo zdravé a levné večeře a k tomu také dva víkendy pro ženy, při kterých jsme v krásné roubence měly také kurz vaření, ale také čas na cvičení, ženské klábosení a příjemný čas.

Takové je moje ohlédnutí se za rokem 2019. Množství kurzů, pobytů, projektových dnu ve školách, natáčení pro Sama doma a pro dětský pořad Wifina, výstava na veletrhu vzdělávacích pomůcek pro děti… Bylo toho hodně a bylo to krásné, děkuji.

Bylo toho opravdu hodně za tento rok a mě zahrnuje velká vděčnost, že vás kurzy se mnou baví, potkávám na nich už i známé tváře, které chodí na další a další témata kurzů. Děkuji, dělám to skutečně ráda a proto budu i v roce 2020 pokračovat s dalšími kurzy, do června je vypsáno hned několik různých kurzů včetně dalšího Víkendu pro ženy. Můžete si omrknout kurz, na který “se vám sbíhají sliny” už teď a počítat s termínem kurzu už teď, zápisy se otevírají vždy cca 1 – 1, 5 měsíce předem.

Hojnost zdraví

Každému je nám do vínku dána jiná výbava a máme jinak “tuhý kořínek”.  Každý z nás může mít nějaké limity nebo slabiny, i já jako výživová poradkyně je mám. Mojí celoživotní slabinou jsou průdušky a přestože pro své zdraví dělám hodně, tenhle malý limit tu je. Vím o něm a proto se snažím, abych tenhle limit co nejvíce zmírnila a posílila jiné stránky svého zdraví. To, co je vám do vínku dáno totiž nefunguje dlouhodobě samosebou, potřebuje to péči, kterou zajistíte jedině vy sami.

Chcete si udržet nebo posílit své zdraví?

“Žijte tak, aby měla vaše hojnost zdraví své zdroje”.

Chcete brát? Mít dostatek energie?  Pak také dávejte. Dávejte svému tělu zdroje, které potřebuje. Dávejte svému tělu každý den dostatek živin v pestré stravě, dostatku tekutin a spánku.

Jsou to takové zásady, které můžete vidět na každém rohu, ale velmi často zůstávají jen pouhými slovy. Jak to tedy skutečně udělat, aby nezůstalo jen u slov, ale došlo k činu? Jak začít měnit to, jak se stravujete? Jděte na to postupně, začněte malými kroky a necouvejte z nich. Malými kroky zajistíte, že se nezavalíte na počátku nových předsevzetí a dotáhnete to daleko. Stáhněte si plán na tři týdny, který vám pomůže přehodit výhybku ve vaší hlavě a začít zvát hojnost zdraví do svého života.

S tímto třítýdenním plánem přijdete na základní chyby, které vaše stravování provází. Uvědomíte si, jakými maličkostmi můžete začít měnit svůj způsob stravování a budete připraveni na větší trvalé změny. Začněte svou změnu hned na počátku ledna, nastartujte svůj metabolizmus i změnu návyků a už od 27.1. 2020 se společně můžeme vydat na 8 týdenní cestu nejen ke štíhlejšímu tělu, ale hlavně k trvalým návykům změny stravovacích návyků, pestrému jídelníčku a porozumění tomu, kdy se na nás kila navíc lepí, proč a jak to udělat, aby šla dolů bez hladovky. Přihlásit se do kurzu můžete již nyní a na konci ledna se společně vydáme na cestu k lehčímu tělu a překvapivě i mysli 

 

 

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.