Jídelníček pod kontrolou

Co to vlastně je pod kontrolou? A proč ho pod ní mít? Je to k něčemu prospěšné? A je vůbec prospěšné mít všechno pod kontrolou?Co to vlastně je pod kontrolou? A proč ho pod ní mít? Hafo otázek, které vás možná napadají.

Začnu popořádku, i když odzadu. Určitě není potřeba mít vše pod kontrolou a pokud bychom chtěli, uvedeme se zbytečně do vypětí. Vyvineme na sebe takový tlak, který se nedá dlouhodobě snášet. Je ale pár oblastí v životě, které je dobré mít pod kontrolou. Alespoň ve většině případů. A jídlo mezi ně patří.

 

Když totiž jíme bezhlavě, nedbáme na obsah, kvalitu ani množství. A tady už jsou vážné důvody tyhle otázky řešit.

 

Čočková polévka se zeleninou

Řekneme si proč nám jídelníček pod kontrolou může tolik pomoct.

1. Když ho budete mít pod kontrolou, zaručíte si, že nejíte bezhlavě, ale promyšleně a dodržujete zásady zdravého životního stylu – což je fajn teorie, ale bez praxe, tedy aplikace v každodenní realitě je životní styl jen prázdný pojem.

2. Nebudete věčně řešit otravnou a ubíjející otázku CO vařit, CO jíst TEĎ A CO POTOM. Naučíte se systému, který váš život usnadní.

3. Ve finálním důsledku ušetříte. A to je vždycky fajn, nemyslíte? I když budete sem tam kupovat dražší potraviny, nemusí vás přijít zdravější jídelníček dráž. Budou totiž potraviny, které naopak už potřebovat nebudete a nestojí zrovna málo. A pak se také v mnoha domácnostech potraviny dost vyhazují – nakupuje se ve velkém, nestihne se spotřebovat, nebo se v euforii koupí potraviny, které neznáme a pak není odvaha nebo chuť je použít předtím, než skončí jejich lhůta trvanlivosti.

A co to vlastně je mít jídelníček pod kontrolou?

– Nejíte ani nenakupujete chaoticky, nebo naopak stereotypně.
– Víte, jak se od sebe liší jednotlivá denní jídla. Víte, co potřebujete snídat a co naopak večeřet.
– Máte přehled o tom, co budete jíst a tím pádem o tom, jaké potřebujete suroviny a zda potřebujete na nákup na několik dní předem a nelítáte do obchodu každý den.

V čem vám jídelníček pod kontrolou prospěje?

– Odrazí se na zdraví.
Dodá vám více energie.
– Upravíte nebo udržíte si díky němu svou váhu.
– Neplýtváte.
– Pokud máte děti, ukážete jim prospěšný model pro jejich budoucí život. Navíc děti mají rády jistoty a řád a ty jím s jídelníčkem od kontrolou přinesete.

Pomoc jak na to a průvodce na cestu ke změně najdete i tady

V plánování jídelníčku tkví úspěch změny ve stravování a také dlouhodobá výdrž.

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.