Mé milované jahody

Jahody, moje láska, která tolik znamená pro naše zdraví…

two-strawberries (1)

Jahody nejsou jen krásné a lahodné? Jsou i velmi zdravé, mají plno předností pro naše zdraví

Jahody, sladké to pokušení a dobrota. Celý život toužím se jich jednou přejíst tak až prasknu :-). Ještě se mi to ale nepodařilo, zbožňuji je tak moc, že kupovanými se přejíst nelze, to bychom jak se říká přišli na buben :-). Vloni jsem si jich pár i pěstovala, ale armáda slimáků a molic mě o mou laskominu záludně připravovala naprosto nelítostně.

Proto se každoročně vydávám na samosběr jahod a když vidím ten dlouuuuhatááánský řádek před sebou, srdce mi plesá, že si můžu natrhat kolik chci. Za mě jsou jahody rozhodně nejlepší druh ovoce, kdyby existovala jahodová planeta, hned se stěhuju. Zatím jsem ji neobjevila, tak využívám alespoň sezóny jahod a svačím je na střídačku s dalšími druhy mých oblíbených svačin.

Jaké vitaminy pro zdraví jahody obsahují?

Jahoda je bohatým zdrojem vitaminu C, obsahuje ho takové množství jako citrusové plody z dalekých krajin a podporuje tak naši imunitu. Mimo vitamin C jsou ale jahody bohaté na vitaminy A, B, E a ty zapříčiňují výbornou ochranu před nádorovými onemocněními, vitamin A také chrání náš zrak, což v dnešní době dívání se dlouhé hodiny do počítače, telefonu jistě není k zahození a navíc vám jahody vytvoří krásnou růž na tváři 🙂

Jahody, miminka a láska. Co mají společného?

Jahoda obsahuje také kyselinu listovou, tolik potřebnou pro vývoj plodu v těhotenství, dále mangan a společně podporují tvorbu krve, dodávají výživu mozku a nervové soustavě.

A víte proč se dává jahoda k sektu? Ano, hezky to vypadá, ale má to i své opodstatnění, s alkoholem se ztrácí zábrany a jahoda napomáhá stimulovat a udržet sexuální apetit.

file9151264692539

Myslím, že těch důvodů, proč si jahody dát je hodně, tak neváhejte, bohužel ty opravdu dobré jsou jen krátce.

Jak jahody upravit?

A jak si jahody dát? Za mě osobně jsou nejlepší jahody s jahodami :-). Ale můžete být i kreativnější, udělat si mix různých druhů ovoce a udělat si krásný ovocný salát k snídani nebo dopolední svačině a velmi ráda mám i rozmixované jahody s podmáslím nebo jahody s bílým jogurtem, takovéto laskominky ode mě mají i klienti s redukčními jídelníčky a můžete mít i vy, ani při redukci ovoce neškrtáme, jen ho zařadíme co správné části dne.

Pak nikdy nepohrnu jahodovým domácím nanukem   a zbožňuju jahodové knedlíky, oblíbila jsem si i tyhle v bezlepkové verzi . Nápadů co s jahodami je opravdu hodně a ráda si schovávám i zásobu v mrazáku na zimu, kdy se hodí na koláč, do jogurtu ke svačině, u kterých nápadů není nikdy dost .

Tak jahody nepropásněte a třeba si se mnou udělejte jeden jahodový den, to je můj sen, ládovat se jima jednou za rok od rána do večera :-).

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.