Plněná cuketa

Plněná cuketa

Zejména v létě bývá přebytek cuket a člověk už pak neví, co s nimi. Výhodou cukety je, že jí ale seženete po celý rok, navíc je plná vody a tak jakýkoliv recept s cuketou bude šťavnatý. Cuketa se dá zapékat na mnoho způsobů a skvělá je z ní dokonce i polévka.

 

Dnes se podíváme na to, jak za pět minut naplnit cuketu a mezitím, co se bude péct, se můžete zamyslet, co s tím svým jídelníčkem provést, aby byl pestřejší, zdravý a přitom chutný. Jednoduchý recept na šťavnaté vegetariánské i nevegetariánské jídlo plné vlákniny. Bezmasých jídel není nikdy dost, tak se bude určitě recept hodit.

Jdeme na to. Budeme potřebovat pro 2 porce:

2 kulaté cukety (pokud neseženete, můžete mít i klasickou šišatou, lépe se bude plnit ve střední velikosti a tam bude jedna stačit)

100 g balkánského sýra

1 vejce

snítka nasekaného libečku

špetka pepře

Pro vegetariánskou variantu hrst vlašských ořechů nahrubo nasekaných, pro masožravce 2 plátky najemno nasekané uzené slaniny nebo uzeného lososa.

Příprava:

Cukety si rozkrojte podélně, lžící vydlabte vnitřek dužiny tak, aby vám zbyl pouze cca centimetr u okrajů.

Balkánský sýr si rozdrobte, přidejte vejce a společně vidličkou rozšlehejte, přidejte libeček, pepř a ořechy nebo slaninu/lososa a asi polovinu nasekané vydlabané dužiny z cukety. Lžící naplňte cukety připravenou směsí, vložte do pekáčku nebo Remosky, do které dáte předem 1-2 lžíce olivového oleje a pečte cca 45 mint. Pokud nechcete řešit přílohu zvlášť, nasypte rovnou okolo nové brambory a pečte společně. Pár ingrediencí a za 5 minut máte nachystáno v pekáčku.

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nadváhu, odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy, velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Jako první vznikla tzv. polévková, která pomáhá řešit zdravé a levné rodinné večeře Polévky jako od maminky>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a nejnověji také POHÁDKA PRO DĚTI. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře