Proč mi nejde zhubnout?

Jak zhubnout bez diet a trvale.

Už spoustu let se mluví o tom, že zázračné diety nefungují, jenže zázraky přitahují. Přitahují oko i pozornost, co kdyby… A my ženy jsme na ty zázraky ještě víc senzitivní. A tak byznys se zázračnými koktejly, pilulkami, mastičkami a krabičkami dál kvete.

Zhubnout chce kde kdo, nedávno jsem seděla v kavárně u okna a psala jsem další kapitolu mé vznikající knihy a chvíli jsem potřebovala vypnout a jen tak pozorovala lidi jdoucí okolo. Každý druhý měl nadváhu, nebo byl dokonce obézní a mezi nimi bohužel i děti. Takže se tohle téma týká většiny společnosti a to by bylo, aby na tom neparazitovali výrobci všech možných hubnoucích přípravků a udělátek pro krásné tělo.

Prostě mávnout proutkem a za měsíc max mít 20 kg dole, i když lezly nahoru několik let stejně jako se zavtvrdil náš vztah k sobě, jídlu, druhým… A stejné je to se začátky se sportováním, učením se něčeho nového. Pořád spoléháme na to, že by to mohlo jít nějak oklikou,  jednoduše, bez práce, odhodlání… takový zázrak kdyby se stal, nebo alespoň malý zázračíček kdyby byl…

Jak zhubnout bez diet a trvale.

Tak jo, chcete ho? Máte ho mít. Jeden zázrak na počkání.

Ten zázrak můžete taky mít a sám o sobě nic nestojí. Teda něco málo jo, odložte si na něj stranou:

  • Velkou dávku motivace – rozhodnutí,
  • Dostatečný paklík sebelásky, budete ji potřebovat, protože se špatným smýšlením o sobě to brzy vzdáte.
  • A přidejte štůsek obyčejný lásky k opravdovému jídlu. Nenechte se tou láskou převalcovat, když je jí moc, je ničivá a když chybí chybí úplně a budete jíst jen z musu, dostanete se do křížku s tou svojí sebeláskou.

Mít se ráda není trestný, mít se ráda, je nutný.

Zázračné hubnutí mávnutím proutku

Proč mi nejde zhubnout?

Když tenhle zázrak pro sebe uděláte, máte vyhráno. Stačí jenom změnit své stravovací návyky , mít jídlo k tomu, abychom žili a sytili své tělo a ne se jím trestali.

Ten největší kámen úrazu přichází, když se chcete začít stravovat jinak, chcete změnit svou váhu, začít jíst jinak, sportovat, ale ten důležitý zázrak – opravdové odhodlání pro sebe neuděláte, nebo jej nemáte tak silně zakotvený, že to vydržíte jen chvíli. Pak to vše jde s prominutím rychle do háje. A i já se můžu snažit sebevíc, motivovat své klienty horem dolem, ale nestačí to, chtít a něco pro to udělat je základ.

Jak tedy na to? Máte si celý ten zázrak  vydolovat z paty nebo si ho vycucat z prstu? Ne, to určitě ne, to nemusíte.

Seberte tu dávku motivace a odhodlání, ta bude pro začátek stačit. Se zbylými ingrediencemi zázraku vám může někdo pomoct a to jak probudit svou sebelásku, tak i tu obyčejnskou lásku k jídlu. Nebojte se požádat o pomoc ty, kteří touto vášní žijí.

Nikdo nemusíme dokázat vše sami, když se necítím na opravu střechy, taky si pozvu odborníky. Mám ohromnou radost, když se nám během konzultací s ženami podaří odkrýt a přenastavit staré nepotřebné vzorce chování – ty naučené z rodiny, i ty které jsme si postupem času nabraly na hřbet, abychom vyhověly svému okolí. Když totiž rozmotáme tohle klubko, které nás svazuje, volně se nám dýchá a můžeme začít s novými věcmi.

Sešněrovaným ve staré kazajce máme příliš těsný prostor pro nové začátky.

Společně tohle klubko s ženami rozmotáváme v poradně při osobních schůzkách i na kurzech vaření, které jsou právě ta moje srdcovka ♥ a kde padají právě ty obavy, předsudky a pochyby. Martina, maminka 3 holčiček z posledního kurzu zaměřeného na zdravé a rychlé večeře o něm napsala: “Kurz vaření večeří byl skvělý. Konečně se nebudu bát pužívat i suroviny, kterých jsem se předtím bála, nebo je dokonce neznala. Vše bylo opravdu rychlé a hlavně chuťové dokonalé. Děkuji, kurz byl pro mě velkým přínosem.”

Milé ženy, udělejte pro sebe ten malý zázrak, aby se pak stal ten velký a vy jste žily v souladu se svým tělem i duší.

Neplatí, že se o vás nikdo nezajímá <3. 

Psychika,výživa ženy a hubnutí, spojené nádoby bez kterých se výsledky nedostavují nebo nevydrží.

Jsem nadšená kuchtička a experimentátorka při vaření zdravě a chutně. Svou vášeň krotím v kuchyni a s láskou k jídlu pracuji jako výživová poradkyně.
Můj příběh jak jsem se stala kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem také autorkou ebooku ZDARMA Úspěšná změna stravovacích návyků>>, který jednoduše a prakticky pomáhá přijít na to, jak si udělat správné stravovací návyky a zavést je do běžného života.
Ve své praxi pomáhám klientům řešit nadváhu, odhalit příčinu přibírání na váze a zbavit se jí jednou pro vždy, velmi ráda také pomáhám těm, kteří myslí na prevenci a nadváze a zdravotním problémům se chtějí vyhnout. Pracuji s rodinami na úpravě stravovacích návyků rodinných příslušníků včetně dětí
A jak vařím já, nadšená kuchtička? Nadšeně a s radostí experimentuji v kuchyni jak se dá :-) Recepty a návody naleznete ve Štěpánčiných ekuchařkách. Jako první vznikla tzv. polévková, která pomáhá řešit zdravé a levné rodinné večeře Polévky jako od maminky>>.
Další "srdcovka" od Štěpánky jsou pak recepty na zdravé a pestré svačiny nejen pro děti Svačíme s dětmi>>.
a nejnověji také POHÁDKA PRO DĚTI. Pohádka O cukrových panáčcích, která hravou formou učí děti co se v jejich bříšku odehrává za příběh když zdravě jí, jídlu moc nedají, nebo by jen mlsaly Pohádka O cukrových panáčcích>>.

Komentáře