Proč mi nejde zhubnout?

Už spoustu let se mluví o tom, že zázračné diety nefungují, jenže zázraky přitahují. Přitahují oko i pozornost, co kdyby… A my ženy jsme na ty zázraky ještě víc senzitivní. A tak byznys se zázračnými koktejly, pilulkami, mastičkami a krabičkami dál kvete.

Zhubnout chce kde kdo, nedávno jsem seděla v kavárně u okna a psala jsem další kapitolu mé vznikající knihy a chvíli jsem potřebovala vypnout a jen tak pozorovala lidi jdoucí okolo. Každý druhý měl nadváhu, nebo byl dokonce obézní a mezi nimi bohužel i děti. Takže se tohle téma týká většiny společnosti a to by bylo, aby na tom neparazitovali výrobci všech možných hubnoucích přípravků a udělátek pro krásné tělo.

Prostě mávnout proutkem a za měsíc max mít 20 kg dole, i když lezly nahoru několik let stejně jako se zavtvrdil náš vztah k sobě, jídlu, druhým… A stejné je to se začátky se sportováním, učením se něčeho nového. Pořád spoléháme na to, že by to mohlo jít nějak oklikou,  jednoduše, bez práce, odhodlání… takový zázrak kdyby se stal, nebo alespoň malý zázračíček kdyby byl…

Jak zhubnout bez diet a trvale.

Tak jo, chcete ho? Máte ho mít. Jeden zázrak na počkání.

Ten zázrak můžete taky mít a sám o sobě nic nestojí. Teda něco málo jo, odložte si na něj stranou:

  • Velkou dávku motivace – rozhodnutí,
  • Dostatečný paklík sebelásky, budete ji potřebovat, protože se špatným smýšlením o sobě to brzy vzdáte.
  • A přidejte štůsek obyčejný lásky k opravdovému jídlu. Nenechte se tou láskou převalcovat, když je jí moc, je ničivá a když chybí chybí úplně a budete jíst jen z musu, dostanete se do křížku s tou svojí sebeláskou.

Mít se ráda není trestný, mít se ráda, je nutný.

Zázračné hubnutí mávnutím proutku

Proč mi nejde zhubnout?

Když tenhle zázrak pro sebe uděláte, máte vyhráno. Stačí jenom změnit své stravovací návyky , mít jídlo k tomu, abychom žili a sytili své tělo a ne se jím trestali.

Ten největší kámen úrazu přichází, když se chcete začít stravovat jinak, chcete změnit svou váhu, začít jíst jinak, sportovat, ale ten důležitý zázrak – opravdové odhodlání pro sebe neuděláte, nebo jej nemáte tak silně zakotvený, že to vydržíte jen chvíli. Pak to vše jde s prominutím rychle do háje. A i já se můžu snažit sebevíc, motivovat své klienty horem dolem, ale nestačí to, chtít a něco pro to udělat je základ.

Jak tedy na to? Máte si celý ten zázrak  vydolovat z paty nebo si ho vycucat z prstu? Ne, to určitě ne, to nemusíte.

Seberte tu dávku motivace a odhodlání, ta bude pro začátek stačit. Se zbylými ingrediencemi zázraku vám může někdo pomoct a to jak probudit svou sebelásku, tak i tu obyčejnskou lásku k jídlu. Nebojte se požádat o pomoc ty, kteří touto vášní žijí.

Nikdo nemusíme dokázat vše sami, když se necítím na opravu střechy, taky si pozvu odborníky. Mám ohromnou radost, když se nám během konzultací s ženami podaří odkrýt a přenastavit staré nepotřebné vzorce chování – ty naučené z rodiny, i ty které jsme si postupem času nabraly na hřbet, abychom vyhověly svému okolí. Když totiž rozmotáme tohle klubko, které nás svazuje, volně se nám dýchá a můžeme začít s novými věcmi.

Sešněrovaným ve staré kazajce máme příliš těsný prostor pro nové začátky.

Společně tohle klubko s ženami rozmotáváme v poradně při osobních schůzkách i na kurzech vaření, které jsou právě ta moje srdcovka ♥ a kde padají právě ty obavy, předsudky a pochyby. Martina, maminka 3 holčiček z posledního kurzu zaměřeného na zdravé a rychlé večeře o něm napsala: “Kurz vaření večeří byl skvělý. Konečně se nebudu bát pužívat i suroviny, kterých jsem se předtím bála, nebo je dokonce neznala. Vše bylo opravdu rychlé a hlavně chuťové dokonalé. Děkuji, kurz byl pro mě velkým přínosem.”

Milé ženy, udělejte pro sebe ten malý zázrak, aby se pak stal ten velký a vy jste žily v souladu se svým tělem i duší.

Neplatí, že se o vás nikdo nezajímá <3. 

Psychika,výživa ženy a hubnutí, spojené nádoby bez kterých se výsledky nedostavují nebo nevydrží.

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.