Vařím, vaříš, vaříme

Kdekdo stále řeší co vařit a protože mě stále vaření baví a moc mě těší, když mi chodí povzbuzení k dalšímu tvoření pro vás, dneska to bude speciální díl o vaření.

Tři recepty, každý z jiné kategorie a ještě jedna mňamka navíc.

Kalendářně léto sice ještě není, ale pro mě začíná, jakmile začne být sluníčko a dobré čerstvé ovoce, takže já už jsem napřed a užívám léta. Užívejte také, dám vám k němu recepty na tři Štěpánčiny dobroty ze surovin, které budete mít v následujících několika měsících velmi dobře dostupné.

ZELENINOVO-POLENTOVÉ PLACIČKY

Využijete zejména cuketu a mrkev. Jestli bude pršet tak, jako doteď, bude jich habakuk, tak je dobré vědět co s nimi. A víte, že cuketu využívám i do polévky? Přesně tento recept vznikl jak se říká jako z nouze ctnost, byly takové přebytky cuket, že už jsem nevěděla co s nimi, tak jsem si vyrobila cuketovou polévku a je také super. Recept na ni najdete v receptech mezi dalšími polévkami.

 Zeleninovo-polentové placičky

 

PLNĚNÝ LILEK

Často se na lilek zapomíná a spousta lidí ani neví co s ním, tak si vytvořte tyto lahodné lilkové lodičky a uvidíte, že mu přijdete na chuť a do svého běžného stravování tak zařadíte pestřejší sortiment.

Plněný lilek

 

TVAROHOVÉ BEZLEPKOVÉ KNEDLÍKY PLNĚNÉ OVOCEM

Kdo by neznal ovocné knedlíky… většinou je máme spojené s dětstvím, létem a dobrotami od maminky nebo babičky. Dřív se většinou v domácnostech dělaly jen kynuté knedlíky a to z jednoho prostého důvodu. Z mála uděláte hodně a je to levné. Pokud byste si tuto vzpomínku na ovocné knedlíky rádi přivolali do svého života, není důvod se jí vzdát. Ovocné knedlíky lze udělat i v lehčí, tvarohové variantě a i mouka lze zvolit jiná, než pšeničná. Potěšíme tedy tak všechny bezlepkáře, ale i ty, kteří se po knedlíkovém obědě nechtějí cítit jako ten knedlík a jít se odvalit na gauč 🙂

 tvarohové bezlepkové knedlíky

Všechny výše uvedené recepty jsou pro vás k volnému stažení zde.

A ta mňamka navíc? Jak jinak v červnu, než jahodová, využijete ale s jiným ovocem po celý rok.

Koktejl s sebou do školy nebo do práce. Zkuste dát i vašemu školákovi do aktovky koktejl, stoupnete v ceně, protože je to nejen dobrota, kterou doplníte všechny živiny, ale ještě vypadá atraktivně  a stihne ji navíc slupnout jen v části přestávky tak, aby zbyl čas na povídání si, piškvorky, nebo třeba výměnu fotbalistických kartiček :-).

Jahodový koktejl k svačině

 

Je spousta svačin, ze kterých vykouzlíte během chvíle svačinu nejen k nakousnutí a děti je s vámi budou dělat rády. Různé druhy koktejlů jsou jen jednou z forem jak udělat zdravou a pestrou svačinu, existuje jich spousta dalších a stále nové a nové přidávám do svačinové facebookové skupinky. Na obrázku výše vidíte dva jahodové koktejly – ten celorůžový byl pro dceru a ten druhý pro mě, já jsem se rozhodla si promíchat dohromady až těsně před konzumací, takže byl dvouobarevný.

Použila jsem rozmixované jahody tak, aby zbyly i malé kousky, trochu agávového sirupu a kefíru. Použít můžete i acidofilní mléko, nebo podmáslí.

A pokud někomu chcete udělat jó radost, vložte mu do svačinky s sebou i malý vzkaz, milý pozdrav, vtip, nebo třeba obrázek.

Jíme přeci i očima a koho by nepotěšil vzkaz, že svačinka pro něj byla tvořena s láskou a myšlenkou na něj. Že nemáte takovou svačinku komu nachystat? Ale máte, máte přinejmenším SEBE, napište si něco milého večer při chystání svačiny a uvidíte, že se na druhý den při svačení i usmějete 🙂

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.