100 g barevné quinoy
6 vajec
100 g polenty
1 kapie
1 velká mrkev
1,5 ČL kypřícího prášku
0,5 ČL soli
1 PL lahůdkového droždí
1 – 2 jarní cibule
Quinou spařte dvakrát vroucí vodou a propláchněte v sítku a poté vařte 12 -15 min při střední teplotě. Po uvaření ji zchlaďte a nechte vykapat.
Ušlehejte sníh z bílků se solí, jemně vmíchejte žloutky, prášek do pečiva a lahůdkové droždí. Poté přidejte na drobné kostičky nakrájenou kapii a nastrouhanou mrkev, přidejte polentu a jemně vmíchejte, aby vám nespadl sníh. Polévkovou lžící dělejte bochánky na suchou rozehřátou pánev a jemně je uhlaďte a opečte z obou stran. Pánev zahřejte na střední teplotu, aby se placky udělaly postupně a šly vám dobře otáčet.
TIP K večeři budou placky skvělé se zeleninovým salátem, získáte tak spoustu vhodných bílkovin, placky můžete ale také použít na svačinu v chladném stavu, nebo k obědu s novým bramborem a zeleninovým salátem. Zvýraznit chuť můžete i přidáním parmazánu nastrouhaného najemno.
Někdy stačí opravdu málo surovin, žádné extra speciality a vznikne jednoduché a velmi kvalitní jídlo. A to je přesně podle mého gusta, základní potraviny, dobré dochucení a žádný dlouhý čas v kuchyni. Přesně s tímto jsem psala svou knihu Mámin kastrůlek – bezmasá kuchařka (i) pro masožravce, kde právě běžnému masožravému smrtelníkovi ukazuji, že i bezmasá jídla mohou mít šmrnc, být nutričně vyvážená a rychle hotová. Celá kniha má 80 receptů, což už je sama o sobě pořádná dávka a navíc u většiny receptů najdete tip na obměny, čímž vám vznikne další nálož inspirace na talíř, to vše i v bezlepkové podobě a ukázkou toho, že i běžný všežravec se kvalitně nají z veganského receptu a svému tělu tím odlehčí a dodá vzácné živiny.
Toto je poprvé, co vidím váš web… Je to škoda!!! Už jsem pár článků přečetla a chci další 🙂 Čtení mě baví a trefili jste se do mého vkusu. Děkuji a jsem s pozdravem 🙂