10 omylů hubnoucího – 1. díl

Zhubnu -> ztloustnu -> zhubnu -> ztloustnu a takhle pořád dokola

Vidím to všude okolo sebe, každý hubne. Skoro každý pak  zhubne, nějaký čas takhle funguje, ale váhu si neudrží. Pocit zmaru, demotivace a rezignace.

jak zhubnout

Něco vám to připomíná? Mně taky, ale raději bych, aby nepřipomínalo. Stačí si totiž osvojit pár pravidel a ta zavést do svého běžného života. NAPOŘÁD. Nejde totiž o to, zhubnout zrovna do šatů, které by si člověk rád oblékl. Jde o změnu návyků, trvalou změnuProč? Protože ty současné, vás přivedly tam, kde jste. Nefungovaly a ručička na váze i faldy v pase zvětšovaly a zvětšují. Pojďte se kouknout, co je klíčem k tomu, abyste skutečně změnili svou váhu a dokázali si jí udržet. Někdy stačí mrknout na to, co vás brzdí, začtěte se tedy do 1. dílu seriálu 10 omylů hubnoucího.

Jak mám sakra zhubnout, když…

1)Sním za den jeden rohlík, jabko, polívku a druhý den mám o 0,5 kg víc. Takových nebo podobných povzdechů slýchám opravdu hodně.

Je to jednoduchý, všichni jsme pořád tak trochu neandrtálci

zhubnutí

Nejíš -> uchováváš zásoby na horší časy…

Tahle rovnice stále platí, je to totiž o přežití organizmu. Přežít je nutnost v době, kdy je příděl jídla malý. Dnes lítáme do kosmu, umíme se podívat do nitra země aj. „zázraky“, takže se tomu možná divíte, ale je to tak.

Pořád to platí. Simuluješ hladomor, tělo nastaví obranu a uchovává si z KAŽDÉHO jídla, paradoxně i z malé porce zdravého jídla tuky jako obranu. Taková peřinka na přikrytí, kterou málokdo skutečně chce.

Zejména ženy jsou specialistky na to, jak přibírat, když z trpasličích porcí. Je to případ živinově podvyživených strávníků. A že jich i ve 21. století je.

Cesta ven je jediná:

úprava jídelníčku co do skladby i velikosti porcí

zařazení kvalitních a hodnotných surovin

zrychlení metabolizmu pravidelným pohybem a dostatkem bílkovin ve stravě

Jo-Jo efekt není nic jiného, než nesplnění nejdůležitějšího domácího úkolu >>> nové stravovací návyky byly pojaty jen jako náplast na bolístku.

Tak už nezalepujte, ale skutečně měňte.

Na shledanou v dalším díle seriálu 10 omylů hubnoucího. Nemůžete se dočkat? Napište mi pod článek, ať mě popostrčíte napsat další díl co nejdříve 🙂

Potřebujete podporu a vedení při vaší změně stravování?

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.