Chceš zhubnout? Změň své návyky – 2. díl seriálu 10 omylů hubnoucího

Chceš zhubnout? Tak přestaň držet diety, osvědčený způsob jak zhubnout je změnit své stravovací návyky.

V minulém díle jsme se koukli na ty, co chtějí zhubnout tím, že hladoví. Už víme, že to nefunguje. Omylů v hubnutí je však mnohem více, tak se mrkneme na ty další, ať se zbytečně netrápíte a už víte kudy kam.

 

Jedním z nejčastějších úskalí v tom jak zhubnout, je HLAVA.

  • Přesně TA HLAVA, co si myslí, že až konečně zhubne, až zvládne tu dřinu, vydechne si a už bude mít zase pré, občas kafíčko s dortíčkem a pak zase častěji a častěji a už to jede zase dokolečka.
  • Přesně TA HLAVA, co hledá omluvenky proč teď nejde to a to a proč nemůže tohle a támhleto.

Moje rada tedy zní, dejte hlavě PRIORITU.

Začněte s ní, udělejte si v ní pořádek, vykliďte nepotřebné, vysmejčete staré pavučiny a „instalujte“ do ní nové návyky. TRVALE.

Návyky totiž neměníme proto, že je to rozmar, ale proto, že dosud nám něco nefungovalo a nasekalo to spoustu neplech. A to se nezmění tím, že jen uběhl nějaký čas.

Dosud jste nesnídali? Začněte snídat.

Měli jste chaos v tom co, kdy a jak často jíst? Udělejte v tom řád.

Bez auta ani ránu? Choďte pěšky.

Každá byť malá akce se počítá.

ZARAŽTE SE POKAŽDÉ, KDYŽ ŘEKNETE ALE TO NEJDE, TO NEUMÍM, NEZVLÁDNU…

Osobně doporučuji si vyhradit jedno odpoledne sama na sebe, vzít si tužku, papír a udělat si takovou osobní inventuru. Napište si černě na bílé jaké jsou vaše neřesti a prohřešky, co byste rádi změnili. Vážně to funguje, protože když o tom budete jen přemýšlet, nikam se nepohnete. Neuděláte ten důležitý krok, AKCI.

Rozložte si celý plán na dílčí kroky, nezavalte se hned zpočátku, za každé situace hledejte namísto výmluvného ALE řešení, hledejte JAK to udělat. I když to nepůjde teď hned, půjde to pak. Tento přístup vám velmi pomůže v obtížných chvílích velkého pracovního náporu, nemoci nebo stávkování rodinných příslušníků :-).

Zapište si za uši tenhle vzoreček

Rozhodnutí =>jasný plán => krok k akci = minimalizace couvnutí

Vaším klíčem k tomu jak zhubnout bezbolestně je úspěšná změna stravovacích návyků. Stáhnout si ji můžete zdarma.

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.