Novoroční předsevzetí? To bych nedělala ….

Několikrát jste se odhodlali ke změně, ale po krátké době, co jste začali, jste to vzdali? Nebo jste  sebrali všechny síly, změny jste provedli, byli jste úspěšní, radovali se, ale časem jste se nějak nenápadně přiblížili zase k původnímu režimu?

Že vám to něco připomíná? Ano, toto jsou častá úskalí, ať již se rozhodnete, že od pondělí začnete s angličtinou, od května běhat, nebo od nového roku žít zdravěji. Jde vám z toho hlava kolem? To se vám nedivím…

ache-19005_1920

 

S novým rokem přichází čas, kdy si hodně lidí  dává různá novoroční předsevzetí, ale ty já nemám ráda. Jsou činěna tak nějak s tím, že bych to přeci měl/a udělat, tak si to tedy naplánuji, ale chybí tam ten dlouhodobý plán, rozhodnutí a nadšení brzy vyprchá. Já si tedy nedávám žádná předsevzetí, ale dělám si vizi na celý rok, co chci zažít, co si přeji, aby mě potkalo, co chci zrealizovat….

Jaké byly mé přání a vize pro rok 2015?

Někde 1. 1. 2015 byly ve skutečnosti menší, než jaké jsem v průběhu roku zvládla realizovat. Neuměla jsem si ani představit, kolik se toho za pár měsíců dá zvládnout a protože nejdůležitější ocenění je SOBĚ SAMOTNÉMU, klepu si za rok 2015 po rameni, CHVÁLÍM SE a vůbec se za to nestydím :-). Obrovský pokrok… před pár lety bych to říct nemohla, žila jsem v přesvědčení, že to jsou jen sny, které se nedají realizovat a sny se plní někomu jinému mně ne. Je to pravda, protože SNY SE PLNÍ TOMU, KDO JE MÁ A NEVÁHÁ JE REALIZOVAT.

Od té doby jsem ušla velký kus cesty a cítím se jako daleko silnější Štěpánka, ale na váze to znát není :-).

Pro rok 2015 jsem měla vizi, že něco provedu se svým způsobem podnikání, že chci, abych ho mohla rozšířit mezi daleko větší počet lidí, který neomezuje lokalita mé poradny. Jak to udělám, jsem neměla jasno zhruba do začátku února. Pak nastal velký zlom. Naskočila jsem do úžasného projektu Stáni Mrázkové, online kurzu Podnikání z pláže a začaly se dít věci.

Já, technický antitalent, netrpělivec s technikou, jsem se naučila, jak si vytvořit zautomatizovaný web – blog, začala jsem pravidelně psát články a na jaře 2015 se zrodil můj první ebook Úspěšná změna stravovacích návyků. Začaly mi chodit emaily od čtenářů a já se začala cítit jako rozžhavená žárovka, která jen jiskří a nápady z ní jen tryskají. Za nedlouhou dobu pak přišel na svět ebook Jak zhubnout – klíč ke 13. komnatě a mohla jsem se začít věnovat i klientům, kteří to mají od mé poradny vzdálené, nebo prostě nestíhají osobní konzultace. Tenhle ebook časem nahradily jiné a v dnešní době hlavně online forma hubnoucího kurzu, který má daleko osobnější rovinu a dosáhne přitom do jakéhokoliv domova.

Jak šel čas, začaly se ke mně kutálet nové a nové vize, přání, nápady 

Z velkého úkrytu uvnitř sebe jsem vyštrachala i dávný sen, mít svou vlastní kuchařku. Přála jsem si to už v 15 letech, ale raději jsem toto přání ani nikde neříkala, abych nedostala nálepku BLÁZEN. Jenže teď mi najednou přišlo, že ať si říká kdo chce co chce, tak i kdyby kuchařka měla 10 čtenářů,  tak já ji prostě CHCI a BUDU MÍT. Splním si ten sen a třeba prostřednictvím svého snu pomohu i druhým, to by byl METÁL!

Tak jsem se dala v létě 2015 do vaření, focení a psaní a vznikl další ebook, tedy vlastně ekuchařka 12 chutných a levných večeří. Byla jsem z ní nadšená jako novopečená maminka u děťátka vrnícího v peřince.

Chodilo mi množství hezkých emailů, že je to přesně to, co zejména ženy potřebovaly, snadné a zdravé řešení večeře bez odbytí se rohlíkem. Moje žárovka se rozžhavila tak, že jsem v rekordním čase –  za 5 týdnů vytvořila další ekuchařku, tentokrát na téma zdravější vánoční pečení Štěpánčina cukrátka a pro mě přišla doslova tsunami. To, co se začalo dít, jsem opravdu nečekala. Mnoho nadšených emailů, reakcí na facebooku, počty stahování ekuchařky denně naskakovaly a pro mě přišlo potvrzení, že toto je má cesta. Věnovat se jak redukčním klientům, tak těm, kteří s váhou problémy nemají, ale rádi by ozdravili svůj jídelníček, naučili se vařit a péct trochu jinak. 

V roce 2015 jsem si tedy splnila mnohem více, než jsem původně zamýšlela a splnila jsem si dokonce přání přes 20 let stará 🙂.  Na začátku roku to vypadalo tak nějak obecně, změnit a rozšířit své podnikání, otevřít cestu novým klientům, být šťastná, prožít veselý rok ve zdraví a uskutečňovat své vize. Bilance ke konci roku tyto vize doslova převálcovala a proto letos, abych se v tom utvrdila, jsem si své vize  a přání napsala, udělala jsem si NÁSTĚNKU PŘÁNÍ a věřím, že s touto pozitivní myšlenkou se spojí vše a já si splním další přání a ani čtenáři blogu nezůstanou ani v dalšícch letech ochuzeni. Od té doby, co jsem svůj blog založila, jsem byla myslím pilná včelka a v internetovém světě tak koluje už vícero mých publikací a mám velkou radost, že skutečně pomáhají. Tvořím jak recepty na zdravá a chutná jídla z pestrých surovin, tak píšu i naučné a zábavné čtení pro čtenáře všeho věku.

Proč ale často u lidí zůstává jen u rozhodnutí a předsevzetí a výsledky nejsou vidět?

Většinou jsou za tím tyto důvody:

Máte před sebou pěknou štreku a nezabalili jste si na ní svůj „batoh“.

Ani pod širák se nechodí s prázdnou , natož na tak náročný výšlap, jaký je jakákoliv změna. Takže se na cestu pořádně vybavte a pak teprve vyražte. A když budete s sebou mít parťáka, bude vám to lépe ubíhat a ještě si cestou pokecáte 🙂

suitcase-1077334_1920

Nastane první překážka, zádrhel a vám na mysli místo JAK POKRAČOVAT DÁL, vyvstane místo toho PROČ NEMŮŽU…  a takhle se do cíle opravdu nedá dojít.

Proto doporučuji, nachystejte se předem a mějte předem jasně stanovené, co uděláte když…. Např. onemocníte, nemůžete chodit běhat, což není žádná výmluva, prostě tělo potřebuje kurýrovat a pak nějakou regeneraci, nebo jste momentálně extrémně zavaleni v práci – uzávěrka apod. Ale toto netrvá věčně, proto je dobré předem vědět, co udělám, když jakákoliv podobná situace nastane, nebudu po nějakou omezenou dobu moci dodržovat svá předsevzetí a jak se vrátit zpět na tu správnou kolej. JAK NAJÍT SVÉ JAK…. Možná vám v hledání pomůže článek, který jsem před časem na toto téma napsala. Najdete jej ZDE.

ale jak

Nedostatečná motivace, že je to pro mě opravdu to pravé v tu pravou chvíli

Abyste byli ve svých předsevzetích nebo plánech úspěšní, může vám velmi pomoci stanovit si svůj řád. Pokud jste se s ním ještě nesetkali, dám vám se malý úryvek z ebooku Úspěšná změna stravovacích návyků, abyste věděli, že řád je pro vás a ne proti vám.

Řád je Vaše jistota, o kterou se můžete opřít, i když se zrovna nedějí věci ve Vašem pracovním nebo soukromém životě tak, jak byste si představovali.

Řád Vám dodá pohodlí tím, že neřešíte dennodenně stejné věci, vy už je máte naplánované.

Řád Vám také ušetří dost peněz tím, že nebudete plýtvat, a to ať již potravinami, kterými se v dnešním konzumním světě plýtvá opravdu hodně, nebo Vaším drahocenným časem, kterého není nazbyt.

Rozhodli jste se, že už máte dost věčných předsevzetí, která nikam nevedou a jdete skutečně do akce?

Chcete začít žít zdravěji, ale tak nějak tápete jak začít? Jak být úspěšný a ne aby to skončilo jako vloni, předloni…? Děláte správný krok, připravte si tedy svoje přání, touhy, čeho chcete dosáhnout tak, aby v tom nebylo jen samé MUSÍM. Těšte se na to, co máte v plánu a radujte se z každého byť malého krůčku vpřed.

Tak naberte vítr do plachet a vytvořte si i svůj vlastní řád,  svůj vlastní plán, vizi….Jde to s nimi daleko jednodušeji a když budete potřebovat kotvu, jsem tady 🙂

 

Svou vášeň k jídlu nechávám hořet v kuchyni. Jsem nadšená kuchtička s druhým domovem u plotny a ukážu vám, jak můžete s láskou krmit sebe i svou rodinu.
Můj příběh jak jsem se ze závislačky na cukru stala nadšenou kuchtičkou i výživovou poradkyní najdete zde Můj příběh>>
Jsem autorkou několika úspěšných ebooků včetně pohádky o cukru pro děti a tištěné knížky pro děti s úkoly a taháky, jak na zdravé stravování hravě. Mojí tvorbu najdete ZDE>>
Pořádám veřejné, ale i soukromé kurzy vaření pro začínající kuchtičky i kuchtíky, ale také pro ty, kteří by rádi změnili způsob svého stravování a hledají inspiraci i rady odborníka. Nabídku aktuálních kurzů najdete ZDE
Svou práci jsem v posledních letech zaměřila na práce se ženami, kterým se věnuji při workshopech, individuálních hubnoucích programech v Praze, ale i na dálku.Vaše stravovací návyky vám pomohu upravit právě ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.