SM systém

Můj příběh
Osobní příběh výživové poradkyně, která na vlastní kůži vyzkoušela, co je to závislost na cukru, jaké je to padat únavou, když nejíte, nebo jíte špatně. Nadšená kuchtička a dnes i food bloggerka, která nadchne pro zdravé vaření i toho, kdo se dosud zdravé stravy bál.

Martina je lektorka SM systému a představí vám, co tohle cvičení umí a že to není žádný sadismus 🙂 a dá se cvičit i doma

SM systém neboli spirální mobilizace je rehabilitační cvičení vytvořené MUDr. Richardem Smíškem a opírá se o 25 let zkušeností.

Cvičení pomocí elastického lana aktivuje svaly tvořící korzet našeho těla. Tyto svaly se nazývají spirální řetězce a obtáčí naše tělo a protahují páteř směrem vzhůru. Díky síle vzhůru se odlehčí tlak na klouby a meziobratlové ploténky získají prostor pro regeneraci. Opticky se zúží pas, zploští břicho a také vyrosteme.

Díky špatným a stereotypním návykům jako je sedavé zaměstnání, dlouhodobá práce na počítači nebo jízda v autě  máme spirální svalové řetězce ochablé a oproti tomu přetížené vertikální svalové řetězce, což způsobuje, že obratle jsou stlačovány k sobě a ploténky jsou velmi namáhány, neprobíhá v nich správná látková výměna a může dojít k výhřezu.

Hlavním cílem cvičení SM systému je opět chodit vzpřímeně a naučit naše tělo správně aktivovat spirální svalové řetězce tak, abychom každým krokem naše tělo rehabilitovali a regenerovali.

Cvičení SM systému Vám pomůže vyřešit nebo zmírnit např. tyto problémy:

  • Disbalance a špatné držení těla.
  • Zatuhlé a zkrácené svaly.
  • Ochablé svaly zad a břicha.
  • Plochou nohu, vbočený palec.
  • Bolesti hlavy, krční, hrudní nebo bederní páteře.
  • Výhřez meziobratlové ploténky.

Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie v různé kondici, protože si sami můžete regulovat intenzitu cvičení podle Vašeho stavu a potřeb.

Cvičení SM systému je ideální jako kompenzační cvičení sedavého způsobu života nebo jednostranného sportování, ale můžete jej využívat i jako kondiční nebo preventivní cvičení.

Navíc pokud se rozhodnete, že tohle je cvičení pro vás, můžete cvičit i z pohodlí domova s Martinou, instruktorkou SM systému podle videí a můžete tak cvičit kdykoliv se vám zachce.